نکات ماشین ظرفشویی
این روزها استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار رایج شده است اما آشنا نبودن برخی افراد با نحوه صحیح استفاده از آن باعث به وجود آمدن اشتباهاتی شده است.

اشتباهات رایج استفاده از ماشین ظرفشویی

شاید خودتان متوجه نباشید؛ اما ممکن است که استفاده از ماشین ظرفشویی را به طرز غلطی انجام داده باشید و انجام این کار باعث شود که عمر ماشین ظرفشویی شما کاسته شود. در این قسمت از نمناک قصد داریم چند اشتباه رایج در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی را به شما بگوییم که باعث کاسته شدن عمر آن خواهد شد.

از قبل شست و شو را انجام می دهید

اگر قبل از این که ظرف ها را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید، آن ها را می شویید؛ یعنی آب و انرژی را هدر داده اید. پاک کننده داخل ماشین ظرفشویی برای جداسازی مواد غذایی از روی سطوح طراحی شده است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که تکه های مواد غذایی که خیلی بزرگ هستند را جدا کنید.

شستن ظرف

ظروف بزرگ را اشتباه قرار می دهید

باید مراقب باشید که چاقوی تیز یا چاقو های دسته چوبی بزرگ را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا گرمای آب داغ باعث از بین رفتن خاصیت این مواد و کارایی آن ها می‌ شود. ظرف های پلاستیکی و فلزی بزرگ مانند قاشق ها یا ملاقه را باید به صورت صاف روی قسمت بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر آن را اشتباه بگذارید، احتمالاً جریان آب دچار مشکل خواهد شد و مابقیِ ظرف ها به خوبی تمیز نخواهند شد.

ظروف شیشه ای را بالا قرار می دهید

احتمالا خیلی از افراد فکر می کنند که ظروف شیشه ای را باید روی سینی بالای ماشین ظرفشویی قرار دهند که این کار اشتباه است. لیوان ها و فنجان های شیشه ای نباید آن جا قرار بگیرند، بلکه باید آن ها را در فضای بین دو سینی قرار دهید تا از شکستگی شان جلوگیری شود.

ظروف استیل را به خوبی جا نمی دهید

باید چاقو و چنگالی که از جنس استیل است را در جایگاه دقیق خودش قرار دهید. سر چاقو و چنگال باید به سمت بالا باشد تا با دیگر ظروف برخورد نکند و بهتر تمیز شود.

ماشین ظرفشویی

همه بشقاب ها را در جهت یکسان قرار می دهید

باید مراقب باشید که همه بشقاب ها را در یک جهت یکسان قرار ندهید‌؛ جهت بشقاب ها باید به گونه ‌ای باشد که مرکز آن ها کاملا به آب و ماده شوینده برخورد کند و بهتر است که بشقاب های کوچک و بزرگ را یکی در میان قرار دهید.

سینی را قسمت جلوی ماشین ظرفشویی قرار می دهید

سینی های بزرگ، تخته های آشپزی و ظروف بزرگ این چنینی را باید در قسمت پشت یا کناره های ماشین ظرفشویی بگذارید و هرگز نباید آن ها را جلوی ماشین قرار دهید، زیرا مانع رسیدن مواد شوینده به ظروف دیگر می شود.

ظروف فلزی را درهم می گذارید

استیل ضد زنگ با ظروف نقره ای باید از یکدیگر جدا باشند. اگر آن ها را کنار هم بگذارید، واکنش شیمیایی ایجاد شده به خاطر قرار گرفتن این ظروف در کنار یکدیگر باعث کاسته شدن عمر آن ها می شود.

نکات ماشین ظرفشویی

بیش از حد ماشین ظرفشویی را پر می کنید

اگر ماشین ظرفشویی تان پر از ظرف های بزرگ و کوچک باشد، از کارایی آن کاسته می‌ شود، زیرا آب و کف به خوبی بین ظروف جریان ندارد و ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند؛ پس بهتر است کمی آن ها را سبک کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

کیا حین استفاده از ماشین ظرفشویی این اشتباهو دارن؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی