کنترل زندگی
داشتن زندگی شاد و موفق حق هر انسانی است و نیاز به انجام کارهای سختی نیست. راه های کنترل زندگی امکان رسیدن به موفقیت و شاد بودن را برای شما فراهم میکند.

راهی برای آنکه شادی زندگی و آینده تان را کنترل کنید

بسیاری از ما معتقدیم برای پیشرفت در زندگی و شاد بودن تنها باید منتظر معجزه بود. موفقیت و شاد بودن در زندگی بزرگ و دست نیافتنی نیست بلکه برای دست یافتن به آن کافیست قدم های کوچکی در زندگی برداریم و از یک سری برنامه‌های رفتاری و اخلاقی دوری بجوییم زیرا بسیاری از کارهایی که در طی روز انجام می‌دهیم، می‌تواند مانع فراغ خاطر و شادی ما باشند. در این بخش از نمناک به مواردی اشاره می کنیم که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق لازم و ضروری هستند.

فرد خوشحال

به نظرات دیگران بیش از حد توجه نکنید

بسیاری از افراد توجه زیادی به نظرات دیگران دارند و خواهان تایید اطرافیان خود هستند. راضی کردن همه در زندگی ممکن نیست و همیشه یک نفر وجود دارد که تصمیمات شما را تایید نمی کند.افرادی که بیشترین اهمیت را در زندگی تان دارند، شما را همانطور که هستید، می پذیرند و به شما فرصتی برای رشد و یادگیری می دهند.

راضی کردن افراد دیگر می تواند اصالت شما را از بین ببرد و باعث شود ارتباط را با خودتان از دست بدهید وخود را فراموش کرده و هویت واقعی خود را از دست دهید. به دیگران بیش از حد توجه نکنید و برای خودتان زندگی کنید، زیرا دیگران ممکن است در زندگی موقتی باشند.

اجازه ندهید وضعیت فعلی زندگی را کنترل کند

هر فردی در زندگی خود مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد، گاهی پشت سر گذاشتن این مراحل سخت است به طوری که فرد می پندارد که دیگر نمی تواند از این مراحل عبور کرده و باورمی کند که مراحل دائمی است و امید خود را از دست می دهد.

در چنین وضعیتی برخی افراد به‌جای برداشتن گام‌هایی برای بهبود وضعیت خود، ساکن می‌مانند و فراموش می کنند این فقط یک فصل از زندگی است و باید ورق بزنند تا به داستان دیگری برسند البته کمی واقع گرایی اشکالی ندارد. اهداف نباید آنقدر غیرممکن باشند که شما را دلسرد کنند. زمانی که برای حرکت به سمت رویاهای خود برنامه ریزی می کنید، باید زندگی فعلی خود را در نظر بگیرید اما باید وضعیت فعلی و زندگی خود را کاملاً کنترل کنید.

رسیدن به موفقیت

به یاد داشته باشید، ناخدای کشتی هستید، اگرچه همیشه نمی‌توانید الگوی امواج و طوفان‌های آینده را پیش‌بینی کنید اما با استفاده از روش هایی می توانید اجازه ندهید وضعیت فعلی، زندگیتان را کنترل کند.

منتظر نمانید

منتظر لحظه ی عالی نباشید چنین چیزی وجود ندارد زیرا هرگز در موقعیتی قرار نخواهید گرفت که همه چیزدرجای خود قراربگیرند.

به پیشرفت ادامه دهید

هرگز یادگیری و پیشرفت خود را متوقف نکنید.اگر نمی توانید شرایط خود را تغییر دهید، خود را به سمت بهتر شدن سوق دهید و سرعت خود را کم و روی چیزهای مهم تمرکز کنید و به مشکلات خود بپردازید زیرا هر چه بیشتر یاد بگیرید، برای آینده مجهزتر خواهید بود.

به تغییر عادت کنید

بپذیرید که تغییر وجود دارد و نمی توانید از آن اجتناب کنید. مقاومت در برابر تغییر فقط سازگاری را سخت‌تر می‌کند، پس خودتان را برای تغییر آماده سازید و قدردان باشید و فضایی را که برای رشد و یادگیری در اختیارتان قرار می دهد را تصدیق کنید.

پذیرش تغییرات

باورهای محدود کننده را کنار بگذارید

باورهای محدود کننده افکاری هستند که با عزت نفس و عدم اعتماد به نفس ارتباط دارند، متاسفانه بسیاری از این باورها ناخودآگاه و ذاتی هستند و در ذهن شما دفن شده اند. آنها زندگی شما را کنترل می کنند بدون اینکه حتی از وجودشان آگاه باشید و به شما صدمه می زنند. این باورهای ناخودآگاه می توانند نتیجه تجربه های ناخوشایند، ترس و...باشند.

اجازه ندهید پول زندگی را تحت تاثیر قرار دهد

پول مطمئناً تاثیر زیادی روی زندگی دارد و سخت است اجازه ندهید زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. در زندگی امروزی پول و ثبات امنیت مالی اهمیت زیادی دارد و پول به پویایی شما کمک می کند اما، خوشبختی آینده را تضمین نمی کند و باعث نمی شود احساس شادی یا رضایت داشته باشید فقط شرایط را بهتر می سازد.

تاثیر پول در زندگی

از اشتباهات گذشته درس بگیرید

اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اید ممکن است دردناک باشد اما نباید این اشتباهات را فراموش کنید زیرا هر اشتباه فرصتی برای یادگیری و رشد است اما نباید اشتباهاتتان شما را از آینده بازدارد و باید بین استفاده از اشتباهات خود به عنوان درس و اجازه دادن به آنها برای کنترل زندگی تفاوت وجود داشته باشد.

گذشته مربوط به گذشته است و اگر تا به امروز همچنان شما را آزار می دهد باید هرچه سریع تر آن را رها کنید در غیر این صورت زمان، تلاش، انرژی و زندگی خود را هدر می دهید پس نمی توانید به عقب برگردید و آنچه اتفاق افتاده را تغییر دهید.

برای اینکه زندگی و آینده ات تحت کنترل خودت باشه ...

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی