ترفند آشپزی

11 ترفند و زرنگی جدید تو آشپزی

کد مطلب : 86704زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر به آشپزی علاقه دارید و میخواهید غذاهای بی نظیری درست کنید باید اطلاعاتتان را در این زمینه کامل کنید و روش پخت و نگهداری تمام مواد غذایی را بدانید.

ترفندها و نکات جالب ساده برای آشپزی بهتر

برای این که یک آشپزی خوب داشته باشیم، باید اطلاعات و تجربه خود را افزایش دهیم؛ اما از طرفی نکاتی هم هستند که رعایت کردنشان خالی از لطف نیست و به ما کمک می کند تا غذای خوشمزه تر و با کیفیت تری را بپزیم. اشتباهاتی هستند که خیلی از ما در روتین آشپزی به آن ها توجه نمی کنیم که در این قسمت از نمناک؛ به شما معرفی خواهیم کرد که به شدت کلیدی هستند.

سبزیجات را کمتر بپزید

سبزیجات حاوی مواد مغذی و سالم هستند. اگر در طولانی مدت گرما ببیند، نه تنها میزان مواد مغذی آن ها کم می‌ شود، بلکه طعمشان هم خوشمزه نخواهد بود؛‌ بنابراین به جای این که سبزیجات را برای مدت طولانی بپزید یا بخارپز کنید، سعی کنید آن ها را کمتر بپزید و مدت زمان طولانی داخل ماهیتابه برای بخارپز کردن قرار ندهید تا سالم تر و خوشمزه تر باشد.

سبزیجات

به خمیرِ نان نمک بزنید

اگر می خواهید یک خمیر با کیفیت بالا داشته باشید، باید به آن نمک بزنید تا هم سریع تر پف کند و هم طعم بهتری داشته باشد.

قبل از پختن تخم مرغ به آبِ آن؛ نمک بزنید

تخم مرغ غذای بسیار خوشمزه و محبوبی برای صبحانه محسوب می‌ شود و خیلی راحت می پزد؛ اما شما می توانید کارتان را خیلی بهتر و تمیز تر پیش ببرید. به شرطی که به آبی که تخم مرغ در آن می‌ جوشد نمک بزنید، نمک باعث می شود که سفیده تخم مرغ بیرون نزند و سریع تر هم بپزد.

سیب زمینی را در آب غوطه ور کنید

غوطه ور کردن سیب زمینی در آب باعث می‌ شود که نشاسته اضافه آن بیرون بزند و از لحاظ رژیمی خاصیت بهتری داشته باشد؛ زیرا اگر نشاسته اضافه باشد، یک لایه چسبناک روی سیب زمینی ایجاد می‌ شود اما قرار دادن سیب زمینی بدون پوست داخل آب سرد به مدت چند ساعت، نشاسته اضافه را از بین می برد و سیب زمینی را خوشمزه تر می کند.

سیب زمینی

برنج را با چای سبز بپزید

برنج با چای سبز یک وعده غذایی ژاپنی است و باعث می شود که طعم چای داخل برنج خیلی خوشمزه شود و فواید زیادی هم برای سلامتی به همراه دارد.

سبزیجات را داخل آب سرد شستشو دهید

بهترین حالت این است که سبزیجات را داخل آب سرد بشویید تا هم خوشمزه تر باشد و هم رنگ آن زیباتر باشد و از خوردنش بیشتر لذت ببرید.

چغندر را داخل مایکروویو بگذارید

شما می توانید چغندر را داخل آب بپزید؛ اما بهترین روش این است آن را داخل مایکروویو بجوشانید تا خوشمزه تر باشد.

چغندر

بدون جدا کردن ریشه؛ سیر را پوست بکَنید

ما ساعات زیادی را داخل آشپزخانه سپری می کنیم که اهمیت بسیار زیادی در نتیجه نهایی کارمان دارد. معمولاً اول سرِ سیر را جدا نمی کنیم و سریع به سراغ پوست کندن سیر می رویم اما بهتر است این کار را نکنید. برای ساده‌تر شدن کارتان، اول قسمت ریشه را جدا کنید.

برای درست کردن املت؛ خیلی زود به آن نمک نزنید

نمک زدن به تخم مرغ هنگام شروع پخت املت، اشتباهی است که ساختار تخم ‌مرغ را خراب می‌ کند و باعث رقیق شدن آن می شود. بهتر است که نمک را در انتهای کار اضافه کنید و تفاوت را ببینید.

برای درست کردن فرنچ تست؛ از نان تازه استفاده نکنید

نان تازه وسوسه کننده است؛ اما اگر می خواهید فرنچ تست داشته باشید، بهترین گزینه نخواهد بود. برای درست کردن چنین رسپی معمولاً از نان بیات استفاده می کنند که ترکیب تخم مرغ را بهتر جذب کرده و پف بیشتری خواهد کرد. اگر نان خیلی تازه باشد؛ داخل ماکروویو خشک می شود‌.

نان تست

به قهوه نمک بزنید

اضافه کردن نمک به قهوه یک راهکار رایج در بسیاری از کشورها است؛ که نه تنها طعم قهوه را تازه می کند، بلکه باعث جلوگیری از تلخی بیش از حد هم خواهد شد.

11 ترفند و زرنگی جدید تو آشپزی

4.827
این مطلب مفید بود ؟261
منبع : بخش آشپزخانه نمناک /ن/ن.ح
برچسب : نکات آشپزی
وبگردی