تعمیر کولر گازی
در انتهای ماه اردیبهشت کم کم هوا رو به گرم شدن می رود و خانواده ها دست بکار می شوند تا کولر خود را راه اندازی کنند.

چه مواردی را برای تنظیم کولر باید رعایت کنید

در انتهای ماه اردیبهشت کم کم هوا رو به گرم شدن می رود و خانواده ها دست بکار می شوند تا کولر خود را راه اندازی کنند. اما گاهی اوقات افراد به دلیل نداشتن  تجربه کافی در تعمیر کولر آبی یا گازی موجب می شوند که کولر از کار بیافتد یا به خوبی کار نکنند.

در ادامه قراراست در مورد اینکه چه مواردی را برای تنظیم  کولر رعایت کنید تا هیچ گونه مشکلی بوجود نیاید. هوای خنک را در تابستان گرم تجربه کنید.

بررسی اولین مورد؛ تعویض پوشال کولر

اولین موردی که باعث می شود تا باد خنک وارد خانه نشود؛ پوشال های که چندین سال  روی کولر شما قرار گرفته است. قبل از راه اندازی کولر پوشال ها را تعویض کنید و سپس به خوبی آنرا با آب شست و شو دهید. در بازار می توانید انواع و اقسام مدل های گوناگون را انتخاب و خریداری کنید.

سلولزی در حال حاضر بهترین و پر استفاده ترین روش موجود برای اینکه اطراف کولر خود را بپوشانید است.

انتخاب سایبان مناسب

با داشتن سایبان برای کولرتان می توانید جریان هوای خنک را در خانه خودتان تجربه کنید، عمرکولرآبی افزایش پیدا خواهد کرد و در مصرف برق و آب صرفه جویی خواهد شد.

 از دیگر مزایایی استفاده از سایبان کولر می تواند به  موارد زیر اشاره کرد:

  • مانع شدن از زنگ زدگی کولر
  • مانع از ورود صداهای نابهنجار همانند تگرگ و باران
  • مانع شدن از نشستن برف  برروی کولر

قرار دادن کولر در جای مناسب

بیشتر اوقات کولر آبی در پشت بام یا جلوی پنجره نصب می گردد؛ اگر نمی خواهید کولر را در پشت پنجره قرار دهید و قصد دارید در پشت بام بگذارید بهتر است که بهترین جای ممکن که نور خورشید به آن کمتر می تابد را انتخاب کنید. تابیدن نور خورشید بصورت مستقیم به کولر موجب می شود که باد گرم وارد خانه شود و تابستان از آنچیزی که تصور می کنید گرم تر شود.

ضعیف شدن موتور کولر

اگر حس می کنید کولر شما به خوبی کار نمی کند و باد خنکی ندارد؛ حتما موتور کولر را بررسی کنید. بدلیل استفاده زیاد از موتور می تواند ضعیف شده باشد و در سیستم کولر اختلال ایجاد کند.

بررسی پمپ کولر

پمپ مهم ترین اجزا برای اینکه کولر بدرستی کار کند است. دلایل گوناگونی وجود دارد که پمپ خراب یا می سوزد از جمله آنها می توان به مواردی همچون:

  • آب کولر کم شود
  • اتصالی نداشته باشد
  • قطع و وصل شدن جریان برق
  • داشتن سختی آب
  • روغن کاری نشدن پمپ آب

کولرگازی بدرستی باد خنک خارج نمی کند

باتوجه به اینکه بیشتر مردم ایران از کولر آبی استفاده می کنند توجه بیشتر تعمیرکاران به آن سمت می باشد اما کم کم استفاده از کولرگازی رواج پیدا کرده است. گاهی اوقات مردم سوال می پرسند که چرا باد گرم در خانه جریان دارد.

اما دلایلی که کولر گازی بدرستی کار نمی کند شامل موارد زیر می گردد:

تنظیم نشدن ترموسات

در صورتی که باد خنک از کولر احساس نمیکنید ؛ اولین موردی که باید بررسی کنید ترموسات کولر گازی است. دمای درجه کولر را بین 5 تا 6 درجه قرار دهید و حتما چرخش فن بیرونی را هم بررسی کنید.

کندانسور کولر را تمیز کنید

کندانسور باعث تبادل جریان هوای گرم به اطراف می باشد. اگر هوای خنکی را حس نمی کنید با یک دستمال تمیز به سراغ کندانسور بروید و آنجا را بخوبی تمیز کنید.

بررسی کردن برد فرمان

دلایل زیادی وجود دارد که موجب شده می شود برد فرمان قطع شود اما مهم ترین دلیل خرابی کالکتور و معیوب بودن موتور فن می تواند باشد. توصیه می کنیم برای تعمیر کولر گازی از یک متخصص حرفه ای استفاده کنید. همچنین برد فرمان باید توسط یک فرد حرفه ای درست شود تا کمترین آسیب به کولر گازی وارد شود.

خارج شدن خازن از مدار

از جمله دلایل دیگری که می توان به گرم بودن باد کولر گازی اشاره کرد نیم سوز شدن خازن کولر گازی می باشد؛ اگر خازن خراب شده باشد نیاز هست که از آن دو برابر کار گرفته شود تا بدرستی جریان باد خارج گردد. تمام مواردی که در بالا  در  مورد باد گرم اسپلیت گفته شد نیاز به تعمیرکار حرفه ای خواهید داشت. آچارباز یک سیستم خدمات در محل برای تعمیر کولر گازی تهران و شهرستان می باشد که می توانید با وارد شدن به سایت و ثبت تیک درخواست خود را انجام دهید.

 استفاده از خدمات آنلاین در محل

با توجه به اینکه پیدا کردن  تعمیرکار همانند گذشته نیست و باید ساعت ها وقت گذاشته شود تا یک فرد حرفه را برای تعمیر وسایل خانه پیدا کنید بهتر است که از خدمات آنلاین در محل استفاده کنید. آچارباز سیستم خدمات در محل که تا به امروز هزاران  تیک را برای مشتریان خود  ثبت کرده  است. برای راحت شدن کار مشتریان  اپلیکیشن آچارباز را در گوشی یا تبلت نصب کنید و در هر زمان که می خواهید تعمیرکار خود را درخواست کنید.

در فصل گرما هوای خنک و دلچسبی را تجربه کنید

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی