کرونای جدید

کرونای جدید وارد ایران شده؟

تاریخ انتشار : 10 دی 1402کد مطلب : 91618زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: این زیرسویه نیز از زیرشاخه‌های اُمیکرون است و دنیا اطلاعات زیادی از آن ندارد.

آیا کرونای جدید NJ.1 وارد ایران شده است؟

ایسنا: دکتر بابک عشرتی گفت:بر اساس آزمایش‌هایی که از بیماران تنفسی بستری گرفته می‌شود حدود 30 درصد موارد آنفلوآنزا، حدود 10 درصد کرونا و مابقی نیز سایر ویروس‌های تنفسی است.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود:بر اساس همین آزمایش‌ها برای ما مشخص شد که کرونای JN.1 در کشور ما شناسایی نشده است. این زیرسویه نیز از زیرشاخه اومیکرون است و دنیا اطلاعات زیادی از آن ندارد.

بنابر گفته دکتر عشرتی، برخلاف اینکه برخی کشورها گزارشاتی حاکی از افزایش موارد بیماری‌های تنفسی اعلام کرده‌اند اما در ایران از نظر شیوع بیماری‌های تنفسی در شرایط سختی نیستیم.

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد:توصیه اصلی ما علی‌رغم اینکه وارد دی‌ماه شده‌ایم، همچنان این است که کسانی که در گروه پرخطر هستند (زنان باردار،‌ افراد بالاتر از 65 سال و...) و واکسن تزریق نکرده‌اند، هرچه زودتر اقدام به تزریق واکسن کنند؛ زیرا تا بهمن ماه هنوز فرصت وجود دارد هرچند که فرصت طلایی اواخر شهریور و اوایل مهرماه بوده است.

بر اساس اظهارات دکتر عشرتی، همچون سالیان قبل از شیوع کرونا، افزایش موارد بروز آنفلوآنزا از هفته دوم مهرماه امسال آغاز شده و تا ابتدای اسفندماه ادامه دارد تا از نیمه دوم اسفند مجددا روند کاهشی می‌شود.

انتهای پیام/م

کرونای جدید وارد ایران شده؟

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
وبگردی