تست کرونا
هوم کا مجموعه ای است که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور عزیزمان، در کنار هم وطنان بوده و تست کرونا رو در منزل شما انجام می دهد.

انجام تست کرونا در منزل

با توجه به شیوع و جهش های چند باره ویروس کرونا و شدت یافتن سرعت انتقال آن برای بسیاری از مردم این سوال مطرح می شود که در صورت مشکوک شدن به ابتلا، سریع ترین و دقیق ترین راه انجام تست کرونا چیست؟ و انجام تست کرونا در منزل چه مزایایی دارد؟ برای دریافت پاسخ سوال خود پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید.

تست کرونا در منزل

بهترین روش برای تشخیص کرونا چیست؟

برای تشخیص ابتلا به کرونا از دو تست زیر استفاده می شود:

 1. تست PCR: از این روش برای اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا در زمان انجام آزمایش استفاده می شود. در تست PCR، تکنسین یک سواپ پنبه ای را وارد مجاری تنفسی می کند و از مخاط بینی و گلو نمونه می گیرد. سپس نمونه به آزمایشگاه منتقل خواهد شد. اگر بقایای ژنتیکی ویروس در نمونه مشاهده شود شما به کرونا مبتلا شده اید. تست پی سی آر نمی تواند ابتلای شما به این ویروس را در گذشته اثبات کند بلکه تنها وجود ویروس را به هنگام انجام آزمایش مورد بررسی قرار می دهد و به علاوه می تواند ناقل بودن متقاضی را مشخص کند.

 2. تست آنتی بادی:در این تست، آنتی بادی تولید شده در بدن برای تشخیص ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع در زمان ورود ویروس به بدن، سیستم ایمنی آنتی بادی را جهت مقابله با ویروس ترشح می کند. در تست آنتی بادی که با نمونه گیری خون خون انجام می شود، امکان تشخیص ابتلای شخص در گذشته نیز فراهم می شود. زیرا آنتی بادی IgMدر زمان ایجاد عفونت در بدن تولید شده و آنتی بادی IgG در زمان بهبود در بدن ایجاد می شود که با ارزیابی آن ها در بدن وضعیت سلامت متقاضی مشخص خواهد شد.

تست PCR فوری در منزل

تست پی سی آر با توجه به این که در کم ترین زمان ممکن انجام می شود و پاسخ آن نیز در کم ترین زمان به بیمار اعلام می شود از سوی بسیاری از بیماران درخواست می شود. شما می توانید برای ثبت درخواست تست پی سی آر با هوم کا تماس بگیرید. ما در زمانی که از سوی خودتان اعلام می شود پرستار یا تکنسین را برای انجام تست PCR در منزل اعزام می کنیم. تست پی سی آر فقط از این جهت که سواپ همراه با پنبه به مجاری تنفسی شما وارد می شود ممکن است احساس ناخوشایندی را ایجاد کند اما انجام این تست همراه با درد نیست. برای انجام تست مذکور به نکات زیر دقت داشته باشید:

 1. انجام تست باید از سوی پزشک تجویز شده باشد
 2. در زمان انجام تست به استریل بودن گوش پاک کن و ظرفی که نمونه در آن قرار می گیرد دقت داشته باشید.
 3. تکنسین، گوش پاک کن را آغشته به مواد شیمیایی می کند تا در صورت وجود هرگونه مواد ژنتیکی که نتیجه آزمایش را مختل می کند پاک سازی صورت بگیرد.
 4. بعد از انتقال نمونه به آزمایشگاه، با استفاده از ماشین ها و تجهیزات آزمایشگاهی RNA ویروس به DNA تبدیل می شود و بعد با ایجاد میلیون ها کپی از آن، ابتلا یا عدم ابتلای شما به ویروس بررسی می شود.

لارم به توضیح است که تمام موارد فوق از سوی تکنسین ما در هوم کا رعایت خواهد شد.

تست کرونا در منزل سریع و به صرفه

با توجه به مزایایی که انجام تست کرونا در منزل برای شما به همراه دارد حتمأ به صرفه بودن آن برای شما محرز خواهد شد:

 1. برای انجام تست در محیط آزمایشگاه در یک مکان احتمالأ آلوده قرار می گیرید که در صورت ابتلا به ویروس باید چندین برابر هزینه تست کرونا را برای درمان خود صرف کنید.
 2. با خروج از منزل برای تست فوری کرونا، در ترافیک و صف انتظار انجام آزمایش، بخش قابل توجهی از وقت خود را هدر می دهید.
 3. با حضور پرستار در منزل شما می توانید سوالات خود راجع به کرونا و آزمایش های مربوط به آن را از او بپرسید. در حالی که برای کسب چنین اطلاعاتی در آزمایشگاه وقت کافی به شما اختصاص داده نمی شود.
 4. اگر در مورد سلامت کودک خود نگران هستید او را در محیط خطرناک آزمایشگاه قرار ندهید. بعضی مواقع خسارات روحی که به کودکان به دلیل قرار گرفتن در چنین محیط هایی وارد می شود، به مراتب از خسارات مادی بیشتر خواهد بود.
 5. اگر بابت ابتلای خود یا اعضای خانواده به ویروس کرونا دچار استرس هستید بهتر است با درخواست تست کرونا در منزل از هوم کا هر چه سریع تر به نگرانی خود خاتمه بدهید. زیرا همکاران ما در اسرع وقت تست را انجام داده و نتیجه را در اختیار شما قرار می دهند.

تست pcr کرونا

هزینه تست کرونا

هزینه تست فوری کرونا بستگی به موارد متعددی دارد. هزینه انجام تست در آزمایشگاه با زمانی که از خدمات تست کرونا در منزل استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. اگر متقاضی انجام تست در منزل هستید هزینه با توجه به ساعت حضور تکنسین در منزل، مسافت منزل شما و موارد دیگری مشخص خواهد شد. به طور کلی هزینه تست کرونا در منزل با توجه به مطالبی که گفته شد مقرون به صرفه خواهد بود. برای کسب اطلاع در مورد هزینه تست کرونا و استفاده از خدمات هوم کا در این زمینه با با شماره 02191025595 تماس بگیرید یا به آدرس سایت www.homeca.ir یا به آدرس homeca.ir در اینستگرام مراجعه کنید.

نتیجه گیری

هوم کا مجموعه ای است که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور عزیزمان، در کنار هم وطنان بوده است و با انجام تست فوری کرونا و ارائه خدمات بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت سعی کرده است تا بتواند آلامی برای دردهای هم میهنان در این شرایط سخت باشد. ما در این مجموعه تمام تلاش خود را برای آماده کردن نتیجه تست در زمان مقرر و در کم ترین فاصله زمانی انجام می دهیم. سلامت شما و اقدام به موقع برای درمان، هدف ماست.

سریع ترین و دقیق ترین راه انجام تست کرونا چیست؟

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی