کشور انگلیس
در این مقاله به بررسی چگونگی ترجمه مدارک و کتب انگلیسی به صورت صحیح خواهیم پرداخت.

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای سفارت انگلیس

در سال های اخیر افراد زیادی علاقه مند به  اقامت و زندگی در کشور های اروپایی بوده اند. یکی از کشورهایی که برای ایرانیان بسیار محبوب واقع شده، کشور انگلیس است. در تصور این افراد، زندگی در انگلیس یک زندگی بدون دغدغه و بدون هیچ مشکلی و غرق در آرامش است. در واقع این کشور، بهشت آرزوها و یک کشور آرمانی نیست و زندگی در آنجا مشکلات و دغدغه های خود را به همراه دارد. اگر شما هم برای مهاجرت و زندگی در کشور انگلیس، اطلاعات چندانی ندارید، پیشنهاد می شود این مطلب که توسط تیم دارالترجمه صادقیه به تحریر در آمده است را تا انتها مطالعه فرمایید.

جالب است بدانید، اولین کاری که برای اخذ اقامت این کشور باید انجام دهید، گرفتن ویزای آن است. برای گرفتن ویزای انگلیس باید مدارک خود را به سفارتخانه ی یکی از کشورهای همسایه (امارات یا ترکیه) تحویل دهید. شایان ذکر است تمامی مدارک شما به زبان انگلیسی باید ترجمه رسمی شده باشند. در ادامه مدارک مورد نیاز را باهم بررسی می کنیم:

 • عکس رنگی در سایزهای 5 در 4.5 به صورت تمام رخ و پشت زمینه سفید و چهره کاملا مشخص باشد. عکس ها باید حداکثر برای شش ماه گذشته بوده و با عکس گذرنامه قبلی تفاوت داشته باشند.(3 قطعه)
 • ارائه اصل گذرنامه و گذرنامه های قبلی، حداکثر شش ماه از گذرنامه ی قبلی باید گذشته باشد و دارای اعتبار باشد. برای هر فرد گذرنامه ای به صورت جداگانه باید ارائه شود.
 • ارائه اصل شناسنامه و نسخه ترجمه شده آن
 • ارائه کارت پایان خدمت یا کارت معافیت و نسخه ترجمه شده ی آن برای آقایان بالای 18 سال الزامی است.
 • در صورتی که متاهل هستید، ارائه سند ازدواج و نسخه ترجمه شده ی آن را باید ارائه دهید.
 • ارائه اصل حساب بانکی و نسخه ترجمه شده آن توسط یک دارالترجمه معتبر
 • برای افرادی که کمتر از 18 سال دارند، رضایت والدین به صورت ترجمه شده الزامی است.
 • بانوانی که خانه دار هستند موظف به ارائه مدارک شغلی و مالی همسرشان هستند.
 •  ارائه اصل و کپی دعوتنامه

لازم به ذکر است، تمامی جزئیات دعوتنامه از قبیل آدرس ، نسبت خانوادگی با فرد متقاضی و مشخصات دعوت کننده به طور کامل باید مشخص شوند.

شرایط و هزینه های زندگی در انگلیس

شهر لندن

از قدیم گفته اند هرکه طاووس خواهد، جور هندوستان کشد. زندگی در انگلیس هم به همین صورت است و قبل از اقامت در آنجا باید نسبت به هزینه های آنجا آگاه شوید و اطلاعات کافی را کسب کرده باشید تا در تامین مخارج خود با مشکلی روبرو نشوید. 

هزنیه ها و شرایط دانشگاه های کشور انگلیس

اگر متقاضی دوره کارشناسی باشید، هزینه های دانشگاه در این کشور، از ده هزار تا  38هزار پوند است. البته این مبالغ برای دانشجویان رشته های پزشکی، آزمایشگاهی و دروس عملی مقداری بیشتر است ولی برای دانشجویان رشته های انسانی و دروس اجتماعی این هزینه ها تا مقدار قابل توجهی پایین تر است. به طور میانگین هزینه های سالیانه تحصیل در انگلیس در سال 2022 چیزی حدود 20هزار پوند برآورد شده است، اما نگران این هزینه نباشید، طبق یک بررسی که کارشناسان دارالترجمه انگلیسی  داشته اند، دانشگاه های انگلیس نسبت به دانشگاه های دیگر طول تحصیل را به صورت کمتر و کوتاه تر برنامه ریزی کرده اند.

هزینه ها و شرایط مسکن در کشور انگلیس

خیلی واضح است که هزینه ی مسکن از مهم ترین هزینه های زندگی در انگلیس است. هزینه های مسکن در شهرهای مختلف انگلیس نسبت به امکانات و شرایطی که دارند متفاوت است. به طور مثال هزینه اجاره یک سوئیت شخصی با اجاره یک سوئیت با فردی دیگر به صورت مشترک کاملا تفاوت دارد. هزینه مسکن به طور معمول در کشور انگلیس، مبلغی حدود 200 الی 800 پوند برای هر نفر است، اما اگر بخواهید در لندن پایتخت این کشور زندگی کنید، باید مبالغ بالاتری را در نظر بگیرید. هزینه های  مسکن در انگلیس به شرح زیر است:

 • 300 پوند = زندگی در یک سوئیت مشترک
 • 570 تا 1400 پوند = اجاره یک سوئیت اختصاصی
 • 700 تا 1800 پوند = اجاره یک آپارتمان یه خوابه
 • 900 تا 2600 پوند = اجاره یک آپارتمان دو خوابه
 • 1000 تا 4500 پوند= اجاره یک آپارتمان سه خوابه و کمی لاکچری

سایر هزینه های زندگی در انگلیس از دیدگاه دارالترجمه فدرال

تحصیل در انگلیس

همانطور که می دانید علاوه بر هزینه های تحصیل و مسکن هزینه های دیگری هم در کشور انگلیس مانند خوراک و مواد غذایی وجود دارد. به طور مثال برای خرید مواد غذایی از فروشگاه های این کشور به صورت هفتگی مبلغی حدود 30 تا 50 پوند باید کنار بگذارید و هر وعده غذایی که در رستوران میل کنید، به طور میانگین 12 تا 17 پوند برای شما آب میخورد.
از سایر هزینه های زندگی در انگلیس به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • خرید کتاب و وسایل آموزشی مرتبط با تحصیلتان = مبلغی حدود 30 پوند در ماه
 • قبض تلفن شما = 15 تا 25 پوند در ماه
 • تفریح و سایر کار های غیر درسی = 20 تا 50 پوند در ماه

آشنایی با دارالترجمه رسمی فدرال 

دارالترجمه رسمی فدرال سالیان متمادی است که به صورت حرفه ای در زمینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک مشغول به فعالیت است. از مهم ترین خدمات این مجموعه می توان به ترجمه متون و مقالات، ترجمه غیر رسمی و رسمی  به تمامی زبان های دنیا اشاره کرد که دارالترجمه آلمانی یکی از بهترین آن هاست.

بررسی هزینه های زندگی در انگلیس

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی