دوست نداشتن همسر
دوست داشتن و علاقه یکی از مهم ترین ملاک ها برای یک رابطه زناشویی است، اما بعد از مدتی ممکن است فکر کنید علاقه همسرتان به شما کم شده و دیگر دوستتان ندارد.

نشانه های کم شدن عشق و دوست نداشتن همسر

احساس دوست داشته شدن در رابطه و زندگی مشترک یکی از جنبه های مهم برای حس امنیت، اعتماد به نفس و شادی است اما بعضی از افراد در رابطه رمانتیک خود دچار کشمکش هستند و از عشق و علاقه طرف مقابل مطمئن نیستند و احساس می کنند که همسرشان دیگر آن ها را دوست ندارد و نمی توانند این احساس را تحمل کنند.

تنها راهی که شما از طریق آن می توانید متوجه شوید که همسرتان چه احساسی به شما دارد، این است که با او صحبت کنید البته راهکار های کلیدی هستند که بدون صحبت کردن به شما کمک می کنند تا به احساسات او پی ببرید و بفهمید که دقیقا کجای زندگی او هستید که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک علائم دوست داشته نشدن و یا فاصله احساسی شما را از یکدیگر معرفی می کنیم.

نداشتن هیجان و ذوق سابق

شاید برایتان سخت باشد اما اگر احساس می کنید که همسرتان از لحاظ احساسی در دسترس نیست، احتمالاً او نسبت به قبل سرد شده و خیلی به ارزش ها، تمایلات و روحیه شما اهمیت نمی دهد.

زن و شوهر

نپذیرفتن اشتباهات

این اتفاق در همه ازدواج ها رخ می دهد اما اگر همسر شما مدت زمانی است که خیلی از چیز ها را نمی پذیرد و زیر بار اشتباهاتش نمی رود و در امور مختلف بد برخورد می کند و برایش اصلاً مهم نیست، پس احتمالاً رابطه شما مانند قبل نیست.

کمبود ارتباط

بسیار طبیعی است که زندگی با فراز و فرودهای زیادی مواجه باشد و ارتباط یک بخش اساسی آن محسوب شود اما اگر با همسرتان کمبود ارتباط دارید و با یکدیگر صحبت نمی کنید، احساسات خود را بیان کنید و بدانید که مشکلی در کار است.

دعوای زناشویی

جر و بحث مداوم

اگر متوجه شدید که شما و همسرتان به طور مکرر در حال جر و بحث هستید، یعنی یک علت ریشه ای وجود دارد که باید آن را پیدا کرده و برطرف کنید. در غیر این صورت زندگی خوبی نخواهید داشت.

راه حل دوست نداشتن همسر

چنانچه مشکل دوست نداشتن همسر از طرف هرکدام از شما بود، میتوانید با راهکارهایی ساده برای حل آن اقدام کنید.

دوست نداشتن همسر

ارتباط موثر برقرار کنید

برای اینکه هر چیزی تغییر کند، مکالمه و گفتگو بین شما و همسرتان نیاز است. اگر احساس نگرانی دارید، نگرانی خود را مطرح کنید. فرقی ندارد که نتیجه کار چه می شود، پس خیلی راحت حرف خود را بزنید و به همسرتان هم فرصت صحبت کردن بدهید و حرف های او را بشنوید.

علاقه خود را ابراز کنید

می توانید در گفتگویی که دارید، علایق و تمایلات خود را مطرح کنید، خواسته های تان را بگویید و در قبالش حرف های طرف مقابل را نیز بشنوید. بسیار مهم است گفت و گوی شما کاملا شفاف، بدون طعنه و کنایه و با آرامش کامل انجام شود و هر دو طرف احساسات خود را بگویند. حتی می توانید افکار و احساسات تان را روی کاغذ بیاورید و با خودتان تمرین کنید تا چیزی را فراموش نکنید.

گفت و گو

به زبان عشق اهمیت دهید

به او بگویید که هر دو طرف باید به گونه ای رفتار کنند که بیشترین احساس عشق را از سمت یکدیگر داشته باشند و زبان عشق را بدانند. زبان عشق کامل یعنی تماس فیزیکی، تعریف و تمجید، ارائه خدمات، سپری کردن زمان با کیفیت در کنار یکدیگر و رد و بدل کردن هدیه. اگر شما این روش ها را اجرا کنید، زندگی گرمی خواهید داشت.

از مشاور کمک بگیرید

اگر تمام این صحبت ها را با همسرتان کردید اما دوباره وضعیت بد شد و خیلی به قول هایش وفا نکرد، احتمالاً باید به مشاور مراجعه کنید تا نفر سوم و متخصص بتواند راه حل های بیشتری در اختیار شما قرار دارد و علت ریشه ای را پیدا کند.

روانشناس

درکش کنید

هنگامی که با همسرتان گفتگو می کنید، بسیار مهم است که بفهمید او چه می گوید، نه اینکه بخواهید در برابر حرف هایش تدافعی عمل کنید و از خودتان دفاع کنید. سعی کنید او را درک کنید.

صبور باشید

بعد از اینکه صحبت هایتان به اتمام رسید، باید صبور باشید. صبر کنید که همسرتان اشتباهاتش را بفهمد و سعی کند که آنها را اصلاح کند و به قول هایش عمل کند. شما هم در قبال او، خودتان را اصلاح کنید. همه رابطه ها شبیه خیابان دو طرفه هستند و هر دو طرف باید تلاش کنند.

اگر احساس کردید که همسرتان به گفتگو و مکالمه علاقه زیادی نشان نمی دهد، پس کارتان سخت می شود و در چنین حالتی فقط یک مشاور است که می تواند به شما کمک کند.

دوست نداشتن همسر؛ راه حلش چیست؟

4.381
این مطلب مفید بود ؟7011
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی