انسان شجاع
احتمالا همه شما تصوری از افراد شجاع در ذهنتان دارید اما افراد شجاع ویژگی های خاصی دارند که ممکن است با تصورات شما بسیار متفاوت باشد.

ویژگی های انسان شجاع؛ خصلت هایی متفاوت با تصور شما

وقتی که در مورد افراد شجاع فکر می‌ کنید، چه تصویری به ذهنتان می آید؟ آیا تصویری از یک آتش‌نشان را در ذهن خود تصور می‌ کنید که به سمت یک ساختمان می‌ دود تا آن را خاموش کند یا فردی را می بینید که زندگی اش چالش های زیادی دارد و با آنها مبارزه می کند؟

در واقع شجاعت یک خصلت رفتاری است و بستگی به شخصیت آن فرد دارد و اما در کل؛ همیشه ویژگی جذابی محسوب می‌ شود. در این قسمت از نمناک هم قصد داریم رفتارهایی را به شما معرفی کنیم که افراد شجاع بدون اینکه خودشان بدانند، آنها را انجام می دهند.

داشتنِ اعتماد بنفس

افراد شجاع به خودشان باور دارند؛ حتی اگر هیچ کس به آن ها باور نداشته باشد. آن ها می‌دانند هر کاری که به ذهنشان برسد را می توانند انجام دهند و غیر ممکنی برایشان وجود ندارد.

اعتماد به نفس

زندگی آگاهانه

افراد شجاع می‌دانند که فکر کردن به گذشته هیچ نتیجه خوبی ندارد و روی زمان حال تمرکز می کنند و باور دارند که غرق شدن در گذشته هرگز در رسیدن به اهدافشان مؤثر نیست.

پایبندی به اصول

این افراد دوست دارند که همیشه به سمت جلو حرکت کنند؛ اما هرگز خود را فدای چیزی در زندگی نمی کنند و طبق اصول اخلاقی و آنچه که باور دارند، پیش می روند و این یکدستی و یکپارچگی را در همه جنبه های زندگی آن ها می بینید.

نترس بودن

افراد شجاع هم ترس هایی در درون خود دارند؛ اما در مقابل آنها ایستادگی می‌ کنند. آن ها معمولاً ترس هایشان را کنار می گذارند و سعی می کنند تا خود و توانایی‌ هایشان را ابراز کند.

تصویر ذهنی قوی

همه ما رویاهایی در ذهنمان داریم؛ اما بعضی ها از دنبال کردن این رویاها می ترسند؛ در واقع داشتن یک تصویر ذهنی واضح و مشخص به شدت کمک کننده است و باعث می شود تا خودمان را بهتر درک کنیم و آینده را بهتر ببینیم که این ویژگی افراد شجاع است.

رویا بافی

مدیریت عالی

افراد شجاع زمانی که در یک جمع باشند؛ همیشه رهبری گروه را در دست می گیرند‌. مهارت های مدیریتی دارند که نمی توان آنها را انکار کرد؛ حتی اگر از چیزی بترسند، باز هم مسئولیت می پذیرند، زیرا به مهارت خود واقف هستند.

تفکر مثبت و خوش بینی

افراد شجاع قدرتِ تفکر مثبت را می‌دانند. منفی نگری اتفاق ساده ای است؛ اما آنها می‌دانند که هیچ چیز بدون آماده کردن ذهن امکان‌پذیر نیست؛ پس تفکر مثبت را راه حل کلیدی برای رسیدن به رویاهای خود می‌دانند.

سخت کوشی

شجاعت به معنای این است که شما از سخت کوشی نترسید. افراد شجاع همیشه آماده به کار هستند. خودشان را بهتر از دیگران نمی دانند و قطعاً بر این موضوع واقف می باشند که برای بهترین بودن باید تلاش کرد و خود را وقفِ رسیدن به هدف کرد.

فعالیت زیاد

به تاخیر انداختن کارها مخصوص افراد شجاع نیست. آن ها همیشه در حال ابراز وجود هستند و می‌دانند که افراد سحرخیز و فعال موفق می شوند و همیشه مهارت این را دارند که فعالیت زیادی داشته باشند و کارهایشان را سریع انجام دهند.

افراد قوی

انعطاف ‌پذیری

شجاعت به معنای داشتنِ انعطاف‌ است. زندگی همیشه روی یک پاشنه نمی چرخد و فردا ممکن است با امروزتان کاملا متفاوت باشد. این که شما از خواب بیدار شوید و با ترس ها و چالش های تان روبرو شوید و به خوبی برخورد کنید، نیازمند انعطاف پذیری است که یکی از خصوصیت های افراد شجاع می باشد.

عادل و هدفمند

هدف داشتن بخشی ضروری از شجاعت است. کسی که مقاومت می کند و با سختی ها مواجه می‌ شود، قطعا می‌داند که باید هدفمند زندگی کند. چنین افرادی همه جنبه های زندگی را می بینند و سعی دارند که تصمیم عادلانه و منصفانه ای بگیرند و فقط علاقه و میلِ خودشان را مد نظر قرار نمی دهند.

دلسوزی و رحم

اینکه یک نفر نیازهای دیگران را بر خودش اولویت بدهد؛ یعنی فرد دلسوز و با رحمی است که این خصلت افراد شجاع است. مسئولیت پذیری به معنای این است که شما فقط به نیازهای شخصی خودتان فکر نکنید و این؛ فقط از افراد شجاع بر می آید.

شهودی و حسی

همه ما ندای درون داریم؛ اما افراد شجاع می‌دانند که باید به شهود و حس خود هم اطمینان کنند تا بتوانند تصمیمات درستی بگیرند. آنها برای گرفتن تصمیمات منطقی به کسی وابسته نیستند و می‌دانند که با اعتماد به خود؛ می توانند بهترین تصمیم را بگیرند.

متواضع بودن

‌ خیلی از افراد معنی این واژه را می‌دانند؛ اما نمی دانند که چگونه باید فروتن بود. فرد متواضع هرگز مغرور نیست و هیچ‌گاه خودش را بهتر از دیگران نمی داند و این تواضع را در همه جنبه های زندگی اش هم استفاده می کند.

تواضع

اعتقادات محکم

خیلی از افراد پوششی روی اعتقادات خود قرار می‌ دهند و منتظرند تا ببینند که دیگران چه نظری دارند؛ اما افراد شجاع می توانند تصمیم بگیرند، زیرا به اعتقادات خود باور دارند، همیشه عقیده خودشان را دنبال می‌ کنند و به دنبال این نیستند که ببینند چند نفر با آنها موافق می باشند.

وقف کردن

شجاعت به معنای این است که شما از سخت کوشی نترسید. این افراد همیشه آماده به کار هستند. خودشان را بهتر از دیگران می‌دانند و قطعاً بر این موضوع واقف می باشند که برای بهترین بودن باید تلاش کرد و خود را وقف کرد.

صداقت

فرد شجاع اصالت دارد. هرگز چیزی را نمی گوید که صرفاً بخواهد شما را در کنار خودش نگه دارد و همه چیز را واقعی بیان می‌ کند و به این موضوع توجهی ندارد که شما این اتفاق را دوست دارید یا خیر. او شجاعتِ حرفِ راست زدن را دارد و همیشه در هر لحظه، صداقت در زندگی اش جاری است.

با انگیزه بودن

افراد شجاع افرادی نیستند که کارهایشان را به تاخیر بیندازند. همیشه انگیزه عمیقی در درون آن ها است. هر روز صبح را با انگیزه از خواب بیدار می شوند و انتهای روز هم با حال خوب به رختخواب می روند، زیرا به شدت تلاش کرده اند و از ریسک کردن و خلاف جهت رفتن هم نمی ترسند.

دیسیپلین و نظم شخصی

اگر فردی دیسیپلین و نظم نداشته باشد، هیچ اتفاق خوبی برایش رخ نمی دهد. فرد شجاع می‌داند برای رسیدن به موفقیتی که به آن تمایل دارد؛ باید مسیر درستی را در پیش بگیرد. کارهایی که انجام می دهد را کنترل کرده و انتهای مسیر را در ذهنش تصور می کند.

منظم بودن

کنجکاوی

شاید شجاعت و کنجکاوی برای شما بی ربط به نظر برسد؛ اما کنجکاوی چیزی است که باعث افزایش انگیزه برای شجاع بودن می شود. در واقع به شما کمک می‌ کند تا چیزهای بیشتری یاد بگیرید، اطلاعاتتان گسترده‌تر شود و شجاعت انجام کارهای جدید را هم داشته باشید.

اولویت داشتن

برخی چیزها در زندگی اولویت دارند، در حالی که برخی دیگر چندان مهم نیستند. فرد شجاع هم می‌داند که باید موارد و کارهای مهم را از موارد غیرمهم اولویت بندی کند تا کارهایش به بهترین شکل ممکن پیش بروند.

عزت نفس

افراد شجاع شخصیت سالمی دارند که این به خاطر عزت نفسِ آن ها است. این افراد شوق و علاقه زیادی در زندگی دارند، خودشان را با کسی مقایسه نمی کنند؛ چرا که می‌دانند که این مقایسه هرگز عادلانه نیست. در مورد خودشان احساس مثبتی دارند و در قالبی که هستند، حس راحتی می کنند.

ویژگی جذابی که فقط انسان های شجاع اونو دارن

527
این مطلب مفید بود ؟270
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : شخصیت شناسی
وبگردی