علائم کرونا
این روزها بسیاری از افراد با ویروس کرونا درگیر هستند و علائم مختلفی دارند اما باید به علائم جدی و خطرناک کرونا توجه داشته باشند و فورا به پرشک مراجعه کنند.

با بروز هریک از این علائم کرونا به پزشک مراجعه کنید

آمار نشان می‌ دهد که روز به روز تعداد افراد مبتلا به کرونا افزایش پیدا می کند؛ اما این روز ها خیلی ها هستند که علائم سبک و خفیفی را تجربه می‌ کنند. از طرفی هم ممکن است در این بین افرادی هم باشند که کرونای سنگین دارند و نمی دانند که دقیقاً چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنند. به خاطر همین در این قسمت از نمناک قصد داریم تا علائمی را به شما معرفی کنیم که نباید آن ها را نادیده بگیرید و باید به پزشک مراجعه کنید.

خستگی غیر عادی

خستگی یکی از رایج‌ترین علائم کرونا است و احتمالاً اکثر افراد آن را تجربه می کنند؛ اما ممکن است گاهی اوقات این حس خستگی خیلی شدید باشد و فرد به سندروم خستگی مزمن مبتلا شود؛ یعنی بعد از اینکه از کرونا هم بهبود پیدا می‌ کند، هنوز تا مدت زمان طولانی خسته است.

خستگی غیر عادی

توهم ذهنی

توهم ذهن می تواند یکی دیگر از علائم کرونا باشد و معمولاً باعث می‌ شود تا افراد هنگام صحبت کردن هم دچار مشکل شوند یا کلماتی در سرشان باشد که آن را با صدای بلند به زبان بیاورند. در صورتی که خودشان خیلی کنترلی روی این موضوع ندارند.

سر درد یا ضعف

شواهد نشان می دهند که کرونا می تواند روی سیستم عصبی مرکزی اثرگذار باشد و باعث ایجاد سر درد معمولی یا شدید شود. این بیماران ممکن است متوجه کاهش تعادل، مشکلات مربوط به حافظه یا ضعف کلی بدن و سر درد شوند.

تنگی نفس

طبق اطلاعات سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها تنگی نفس یکی دیگر از مشکلات رایج کرونا است که به طور مکرر گزارش می شود. بعضی از افراد ممکن است به صورت خفیف آن تجربه کنند اما بعضی دیگر نیاز به دستگاه دارند اما به طور کل باید تنگی نفس را جدی بگیریم.

تنگی نفس

چگونه از خود مراقبت کنیم؟

  • سعی کنید دستورالعمل‌ های بهداشتی را در دوران کرونا رعایت کنید.
  • فرقی ندارد که کجا زندگی می کنید. در سریع ترین زمان ممکن واکسن بزنید.
  • اگر در جایی زندگی می کنید که دور و بری هایتان واکسن نزده‌اند، حتما از ماسک ان 95 استفاده کنید‌.
  • به سفر نروید.
  • فاصله‌ گذاری اجتماعی را حفظ کنید.
  • از مکان های شلوغ دوری کنید.
  • اگر کسی در خانه بیمار شد، حتماً از او فاصله بگیرید.
  • بهداشت را رعایت کنید و از زندگی و جان خود و اطرافیان تان محافظت کنید.

این علائم کرونا رو داشتی، فوراً به پزشک مراجعه کن

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : امیکرون
وبگردی