ترشی در بارداری
در دروان بارداری باید و نباید هایی درمورد تغذیه وجود دارد اما میل به خوراکی های ترش و شور را نمیتوان متوقف کرد البته دلیل مشخصی برای این ویار وجود دارد.

دلیل هوس خوردن ترشی و شوری در بارداری

پروسه بارداری تغییرات زیادی را در جسم و ظرفیت ذهنی افراد به وجود می آورد. یکی از علائم بارداری تغییر در تمایلات افراد به غذاهای متنوع است‌؛ مثلاً ممکن است خیلی ها تمایل به غذاهای تند، تن ماهی، کره بادام زمینی،‌ بستنی و غیره پیدا کنند و یکی از چیزهایی که خیلی هم رایجِ؛ این است که افراد در این دوران تمایل به خوردن چیزهای ترش پیدا می کنند که به نظر شما این اتفاق چه معنایی می‌ تواند داشته باشد؟ با ما در این بخش از بارداری و نوزاد نمناک همراه شوید تا در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

رهایی از حالت تهوع صبحگاهی با خوردن ترش و شورها

اگر به طور ناگهانی تمایل زیادی به خوردن چیزهای ترش پیدا کردید و این اتفاق هر شب رخ داد، نگران نباشید. طبق مطالعات انجام شده تمایل به خوردن غذاهای ترش در این دوران یک اتفاق کاملاً طبیعی است. اگر در این مورد زیاده روی نکنید و تعادل داشته باشید، هیچ مشکلی به وجود نمی آید. اگر هم می خواهید علت این موضوع را بدانید، باید نگاهی به علائم جسمانی خود داشته باشید.

آیا جزء خانم های بارداری هستید که هنگام صبح دچار حالت تهوع می شوید؟ در چنین حالتی احتمالاً به شما توصیه می کنند که مقدار کمی لیمو بچشید یا یک پرتقال بخورید تا این حس حالت تهوع از بین برود.

غذاهایی که کمی حالت ترشی دارند، معمولاً به تسکین این حس نامطلوب کمک می کنند؛ حتی اگر حالت تهوع صبحگاهی هم از بین رفت، ممکن است بعدا باز هم به غذاهای ترش علاقه داشته باشید تا از ایجاد دوباره حالت تهوع جلوگیری کند‌. علت هم این است که غذاهای نسبتاً ترش تولید بزاق را افزایش می‌ دهد که به برطرف کردن حس حالت تهوع کمک خواهد کرد.

مربای لیمو

آیا تمایل به غذای ترش می تواند جنسیت را نشان دهد؟

رازهای زیادی در مورد دوران بارداری وجود دارد؛ مثلاً اینکه خیلی از افراد می گویند رنگ موی مادر نشان دهنده جنسیت نوزاد است؛ البته نباید به همه این ها هم اعتماد کنید.

از طرفی هنوز هم مشخص نشده کدام یک قطعی هستند؛ اما طبق آمار حالت تهوع صبحگاهی بیشتر مربوط به خانم‌ هایی است که فرزند دختر باردار هستند یا مثلاً پایین افتادن شکم و رحم نشان دهنده فرزند پسر است.

تمایل به خوردن غذاهای ترش هم احتمالا نشان دهنده این است که فرزند دختر دارید ولی این مسئله تایید علمی نشده است.

به هر حال اگر تمایل شما به خوردن غذاهای ترش خیلی زیاد است، پیشنهاد می کنیم که شربت لیمو میل کنید تا اینکه بخواهید به سراغ سالاد میوه مرکبات بروید. مصرف شربت لیموترش این حس تمایل به ترشیجات را آرام می‌ کند و باعث می‌ شود که در خوردن آن ها زیاده روی نکنید.

هوس خوردن ترشی و شوری در بارداری، یعنی بچه ....

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی