ساخت زندگی
همه انسان ها ایده آل هایی برای یک زندگی مفرح و رویایی در سر دارند؛ رسیدن به این آرزوها و ساختن یک زندگی رویایی آنقدر ها ام سخت نیست و تکنیک هایی دارد.

به ساده ترین شکل ممکن، زندگی محبوبت رو بساز

همه ما رویاها و آرزوهای بزرگی را در سر می پرورانیم که فکر می کنیم هیچ وقت محقق نخواهند شد. درست است آرزو داشتن و رویا پردازی به خودی خود نمی تواند باعث رسیدن به آن شود، بلکه تبدیل کردن آرزو به هدف می تواند راه رسیدن به آرزوها را هموار سازد.

اگر می خواهید آرزوهایتان را تبدیل به واقعیت نمایید و زندگی برای خود بسازید که آرزوی آن را دارید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

مسئولیت زندگی را بر عهده بگیرید

یکی از دیدگاه هایی که امروزه در فرهنگ ما رواج یافته این است که مستحق یک زندگی عالی هستیم و شخص دیگری مسئول ایجاد شادی، هیجان و روابط شخصی خوب در زندگی ما است اما در واقع فقط یک نفر مسئول کیفیت زندگی ماست و آن خودمان هستیم.

همه چیز در مورد شما(درآمد، بدهی، روابط، سلامتی، تناسب اندام و نگرش ها و رفتار) حاصل انجام یا عدم انجام وظایفتان است و اگر بر کیفیت زندگی خود کاملاً کنترل داشته باشید عوامل خارجی نحوه زندگی شما را تعیین نمی کنند.

افراد موفق مسئولیت افکار و اقداماتی که انجام می دهند را به عهده می گیرند و وقت و انرژی خود را با سرزنش و شکایت هدر نمی دهند و تجربیات خود را ارزیابی می کنند و تصمیم می گیرند که آیا باید آنها را تغییر دهند یا خیر. اگرچه با ناراحتی روبرو می شوند ولی برای ایجاد زندگی که می خواهند ریسک می کنند.

بدانید چرا اینجا هستید

معتقدیم هر یک از ما با هدف در زندگی متولد می شویم. شناسایی، تصدیق و ارج نهادن این اهداف شاید مهمترین اقدامی است که افراد موفق انجام می دهند. آنها وقت می گذارند تا بدانند برای انجام چه کاری اینجا هستند و سپس با اشتیاق این هدف را دنبال می کنند.

اگر نمی دانید قرار است چه کار ی انجام دهید، سیگنال های اطراف خود را تنظیم کنید. الگو گرفتن از دیگران برای کمک و راهنمایی مفید است، اما فراموش نکنید که رفتار، نگرش، دوست داشتن و نداشتن و تجربیات زندگی خود مهم هستند. مشخص کنید چه چیزی اهمیت دارد و در صورت نیاز همه را بنویسید.

اهداف

تصمیم بگیرید چه می خواهید

بسیار ساده به نظر می سد، اما مشکل اینجاست که افراد زیادی را می بینیم که مشغول کار بیش از حد هستند و احساس نارضایتی می کنند و از نظر جسمی، روحی خسته هستند و از هدفشان فاصله دارند انگار هرچه می دوند نمی رسند زیرا به وضوح آنچه را که می خواهند ترسیم نکرده اند و سپس گام هایی را برای رسیدن به آن برداشته اند و به جای شناسایی اهداف، نقاط عطف و رویاهای خاص (رویاها و اهداف بزرگ) روز به روز برای مقابله با کارهای بی اهمیت حرکت می کنند.

آنها انرژی زیادی را هدر می دهند و در این میان بطور فزاینده ای رشد می کنند البته، این باعث می شود که هر کسی زندگی خود را خارج از تعادل انجام دهد.یکی از دلایلی که باعث می شود اکثر افراد به خواسته خود نرسند این است که تصمیم نگرفته اند.

باور کنید امکان پذیر است

قبلاً دانشمندان معتقد بودند که انسانها به اطلاعاتی که از دنیای خارج به مغز وارد می شود پاسخ می دهند اما امروز آنها به این نتیجه رسیده اند که به آنچه مغز بر اساس تجربه قبلی انتظار دارد در آینده رخ دهد، پاسخ می دهد. در حقیقت، ذهن ابزار قدرتمندی است و می تواند به معنای واقعی کلمه هر آنچه را که می خواهید به شما ارائه دهد اما باید باور داشته باشید که آنچه می خواهید امکان پذیر است.

همانطور که متعهد می شوید خود را باور داشته باشید تا شکایات را کاهش دهید. شکایات خود را بررسی کنید و ببینید از چه چیزی شکایت دارید، اینگونه به احتمال زیاد می توانید کاری در مورد آنها انجام دهید.

خود را باور داشته باشید

اگر می خواهید در ایجاد زندگی رویایتان موفق باشید، باید باور داشته باشید که قادر به تحقق آن هستید.چه شما آن را عزت نفس، اعتماد به نفس یا اطمینان از خود بنامید، این یک باور عمیق است که آن را دارید. توانایی ها، منابع درونی، استعدادها و مهارت ها برای ایجاد نتایج دلخواه اهمیت دارد.

به خود ایمان داشته باشید و تصمیم بگیرید که باور کنید تمام تجربیات خود را خلق کرده اید. کمی عجیب به نظر می رسد، اما با پذیرفتن و باور توانمندی های خود می توانید هر کاری را انجام و موقعیت را تغییر دهید.

عزت نفس

به یک پارانوئید معکوس تبدیل شوید

تصور کنید رسیدن به موفقیت در زندگی چقدر راحت است و دائماً انتظار داشته باشید که جهان از شما حمایت کند و فرصتی برای شما به ارمغان بیاورد. افراد موفق همین کار را انجام می دهند.

قدرت تنظیم هدف را داشته باشید

متخصصان می دانند که مغز یک موجود زنده است پس هر هدفی را که به ضمیر ناخودآگاه خود می دهید، روز و شب برای رسیدن به آن تلاش می کند. برای درگیر کردن ضمیر ناخودآگاه خود باید یک هدف قابل اندازه گیری باشد.

وقتی هیچ معیاری برای اندازه گیری وجود ندارد، اهداف شما در حد آرزو باقی می ماند.گاهی اوقات برای شروع باید یک هدف اولیه تعیین کنیم. به یاد داشته باشید افراد با انگیزه در زندگی پیروز می شوند، بنابراین همیشه خود را برای رسیدن به اهداف و یادگیری مهارت های جدید تحت فشار قرار دهید.

شما شروع به جذب افراد، منابع و فرصت های مورد نیاز خود در زندگی برای تحقق رویای خود می کنید و رویاهای بزرگ نه تنها به شما انگیزه می دهند، بلکه دیگران را نیز مجبور می کنند که بخواهند اینگونه هدف گذاری کنند.

اهداف بلند مدت تعیین کنید

اهداف بلند مدت به آن رویاهایی اطلاق می شود که در قلب داریم و آرزو می نامیم، اما وقتی تصمیم به اقدام می گیرید، واقعی می شوند. اهداف بلند مدت می تواند به حرفه شما مربوط شود، مانند شروع یک تجارت یا تغییر حرفه.

ممکن است به دنبال اهداف مالی مانند خرید خانه یا پرداخت هزینه تحصیل فرزند خود باشید و شاید آرزوهای شخصی مانند جهانگردی یا مربیگری را در ذهن دارید.ممکن است در ابتدا دور از دسترس به نظر برسند اما با گذشت زمان، تلاش و برنامه ریزی، می توانیم به آنها برسیم.

رسیدن به اهداف

عادات افراد موفق را بیاموزید

ممکن است به دنبال افراد موفق باشید و از خود بپرسید که آیا آنها دارای قدرت های فوق بشری هستند یا خیر اما در واقع، بسیاری از موفق ترین افراد جهان به عادت های ثابت پایبند هستند که به مرور زمان تأثیر زیادی می گذارد.

مطالعه زندگی افراد بسیار موفق با توسعه استراتژی های خاص، شانس شما را برای دستیابی به اهداف افزایش می دهد خواه به معنای مدیریت مالی عاقلانه، ورزش منظم، یادگیری، نحوه شناسایی نقاط قوت خود، متمرکز بودن در زمانی که هیچ چیز درست پیش نمی رود یا دانستن نحوه بازگشت به مسیر اصلی باشد پس عادات افراد موفق را برای روشهای عملی برای داشتن یک زندگی موفق بیاموزید.

روی خواسته ها متمرکز شوید

مغز ما هر 40 ثانیه یا کمتر تمرکز می کند و گاهی اوقات پیشرفت در جهت اهدافمان غیرممکن به نظر می رسد اما اگر می خواهید نحوه رسیدن به خواسته های خود در زندگی را بیاموزید، باید مهارت هایی را برای تقویت تمرکز بر موارد مهم توسعه دهید:

  • تخلیه مغزی:تمام افکار خود را بنویسید تا آشفتگی ذهنی برطرف شود.
  • تعیین اولویت ها:کارهای روزانه که شما را به اهداف خود نزدیک می کند در اولویت قرار دهید و چگونگی اولویت بندی زندگی خود را بیابید.
  • نه بگویید:تعیین مرزها و نه گفتن به درخواست های دیگران را بیاموزید.

تمرکز

انگیزه داشته باشید

انگیزه شخصی مستلزم این است که خود را باور داشته باشید از خود الهام بگیرید و علیرغم شکست ها به جلو حرکت کنید. در ابتدا، ممکن است با تمام سرعت مسیر را طی کنید اما اغلب مهم ترین اهداف ما ماه ها و حتی سال ها طول می کشد تا محقق شود با گذشت زمان، احتمالاً آرامش را در انگیزه تجربه خواهید کرد. استراتژی های خود انگیزشی ایجاد کنید. مثلا:

  • همه چیز را ساده حفظ کنید:به جای اینکه چندین هدف را همزمان دنبال کنید، انرژی خود را در یک زمان بر یک منطقه متمرکز کنید.
  • اهداف بزرگ را تجزیه کنید:ایجاد گام های کوچک به دستیابی رویاهای شما کمک می کند و دیدن پیشرفت مستمر بسیار انگیزنده است.
  • افراد حامی داشته باشید:داشتن انگیزه مستلزم دوری از افراد منفی نگر و جستجوی حمایت افراد مثبت اندیش است.

چند راه ساده برای ساخت زندگی که آرزو داری

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی