تولد
گریه هنگام عصبانیت
بسیاری از خانم ها در هنگام عصبانیت و دعوا گریه می کنند، دلیل اصلی گریه هنگام عصبانیت زنان چیست؟ آیا گریه هنگام دعوا نشانه ضعف آن ها می باشد؟

سخنی با خانم هایی که هنگام خشم و دعوا گریه میکنند

آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که چرا هنگامی که عصبانی هستیم گریه می کنیم؟ عصبانیت یک احساس پیچیده است. هنگامی که عصبانی می شوید، ممکن است دیگر رفتارتان دست خودتان نباشد، حالت انفجاری پیدا کنید و یا از شدت خشم بالا اشک بریزید.

همه انسان ها خشم خود را به طرق مختلف ابراز می کنند و در بسیاری از قسمت های دنیا وضعیت احساسی افراد بر اساس جنسیتشان تعیین می شود. همه ما فکر می کنیم که فرد در حالت نرمال و طبیعی باید هنگام عصبانیت داد و فریاد بزند و هنگام ناراحتی هم اشک بریزد اما گاهی اوقات بعضی از افراد کاملاً برعکس عمل می کنند.

اگر متوجه شدید که شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنگام عصبانیت گریه می کنید، بدانید که تنها نیستید و این نشان دهنده ضعف شما نیست. بلکه یک خصوصیت در شما محسوب می شود. در این قسمت از نمناک بیشتر به موضوع گریه کردن حین دعوا و عصبانیت می پردازیم.

علت گریه زنان

گریه از روی عصبانیت رایج است

بعضی از افراد هنگامی که عصبانی می شوند، کنترل خود را از دست می دهند و ممکن است کلمات خشن به زبان بیاورند یا فریاد بکشند. حتی بعضی از افراد هنگام عصبانیت نمی توانند گریه خود را متوقف کنند. در این اوقات احساسات افراد بسیار شدید است و سعی می کنند با گریه و اشک، آن را بروز دهند.

دلیل گریه خانم ها

آیا گریه کردن هنگام دعوا شما را ضعیف نشان می دهد؟

وقتی که شما هنگام دعوا گریه می کنید، نشان دهنده ضعف تان نیست، بلکه با انجام این کار احساسات خود را ابراز می کنید. اگر می خواهید احساسات خود را مدیریت کنید و یا آن را به شکل متفاوت نشان دهید، ابزار های قدرتمندی هستند که می توانید هنگامی که حس گریه کردن داشتید، از آن ها استفاده کنید. مثل مدیتیشن یا نوشتن حال و احوالات.

اشک ریختن یک راهکار سالم برای خالی کردن عصبانیت است و حتی درمانگران هم گریه کردن هنگام عصبانیت را یک راه سالم برای خالی کردن خشونت می دانند. بعضی از افراد نسبت به دیگران بیشتر با احساسات خود در ارتباط هستند و در نتیجه بیشتر از آن ها هم اشک می ریزند.

افرادی که در حالت معمولی راحت تر گریه می کنند، معمولاً هنگام عصبانیت هم احتمال گریه کردن در آن ها بیشتر است. در واقع آن ها با گریه خشم خود را نشان می دهند، نه این که بخواهند ضعیف باشند.

گریه در دعوا

گریه کردن هنگام عصبانیت هیچ اشکالی ندارد

بسیاری از افراد هنگام عصبانیت گریه می کنند که این مسئله در مورد آقایان هم صدق می کند اما جالب است بدانید که این واکنش فیزیولوژیک کاملاً نرمال است و راهی برای ابراز احساسات محسوب می شود بنابراین اگر هنگام خشم و عصبانیت احساس کردید که دوست دارید گریه کنید، بدانید که انجام این کار نیز اشکالی ندارد و نباید از آن خجالت بکشید. در واقع با گریه کردن، سالم ترین نوع ابراز احساسات خود را در پیش گرفته اید.

دلیل اصلی گریه زنان هنگام عصبانیت و دعوا

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : گریه کردن
وبگردی