تولد
موی فر
زیبایی مو در طبیعی بودن آن است و داشتن موهایی سالم و طبیعی برای همه خانم ها بسیار مهم است. قدیم تر ها خانم ها مدل های عجیبی به موهایشان می دادند اما امروزه بیشتر خانم ها ترجیح می دهند تا موهایشان حالتی ساده و زیبا داشته باشد...

ترفندهای جذاب برای زیبایی موهای فر

زیبایی مو در طبیعی بودن آن است و داشتن موهایی سالم و طبیعی برای همه خانم ها بسیار مهم است. قدیم تر ها خانم ها مدل های عجیبی به موهایشان می دادند اما امروزه بیشتر خانم ها ترجیح می دهند تا موهایشان حالتی ساده و زیبا داشته باشد. بیشترین تغییری که این روزها می بینیم فر و صاف کردن مو در میان خانم ها است و مدل موهای فر هنوز هم برای بسیاری از خانم ها جذاب است و باعث تغییر چهره آنها می شود. اما کسانی که موهای فر دارند همیشه با چالش هایی همراه هستند و در واقع نگهداری صحیح از موهای فر بسیار سخت تر از موهای صاف است. موهای فر عموما خشک هستند و شانه کردن آن و استفاده از محصولات مراقبتی مو برای آن کمی دشوار است بنابراین ما در اینجا می خواهیم چند روش کاربردی برای آنکه موهایتان سلامت و زیبا به نظر برسد را به شما معرفی کنیم. اگر از وز شدن موهایتان خسته شده اید تا انتها با ما همراه باشید و از این نکات کاربردی استفاده کنید.

1. استفاده از نرم کننده

یکی از مهمترین چیزهایی که باید دائم آن را انجام دهید استفاده از نرم کننده داخل حمام است. از آنجایی که شانه کردن موهای فر سخت است و دائم موهای تان گره می خورد بهتر است تا از از یک نرم کننده مناسب موهای فر قوی استفاده کنید. دقت کنید که نباید هر روز از شامپوهای شیمیایی برای کف سر خود استفاده کنید و نیازی نیست هر بار که به حمام می روید از شامپو استفاده کنید و تنها استفاده دو بار در هفته از حمام کافی است تا تار موهایتان و همچنین کف سر شما چربی طبیعی خود را از دست ندهد. این چربی طبیعی محافظ موی شما است و نبودن آن باعث تخریب تار مو، موخوره، شکستگی تارهای مو از وسط و ریزش آن خواهد شد. نرم کننده به شما کمک می کند تا موهای فر و سالم و زیبایی داشته باشید و درخشش موهایتان حفظ شود.

2. استفاده از دیسپانسر سشوار

احتمالا زمانی که سشوار خریده اید و باکس آن را باز کرده اید را به خاطر دارید. یک سر عجیب و پهن درون جعبه اکثر سشوارهای با کیفیت است. این سری اگرچه بدرد نخور به نظر می رسد اما آن را هرگز دور نیندازید. این سری ها دیسپانسر نام دارد و برای این کاربرد دارد که فر موهای شما بعد از حمام از هم باز نشود و زیبایی فر به حالت طبیعی باقی بماند. کسانی که موهای فری دارند به خوبی با کلمه وز آشنا هستند و درک می کنند که وز شدن مو بعد از سشوار و شانه چقدر اعصاب خورد کن است. برای آنکه موهایتان وز نشود این دیسپانسر ها بهترین کمک برای شماست. زمانی که می خواهید موهایتان را خشک کنید سشوار را از پایین موهایتان بگیرید و به سمت بالا بیاورید و دوباره پایین ببرید.

3. استفاده از موس

موس مو

محصول دیگری که می توانید از آن استفاده کنید تا فر موهایتان به زیبایی هرچه تمام تر به نظر برسند اسپری مو و موس است. بعد از حمام و زمانی که هنوز روی موهایتان نم وجود دارد می توانید از موس استفاده کنید. موس فر هایی باز و زیبا به موهایتان می دهد و ظاهر شما را شادابتر نشان می دهد و کاملا از وز شدن موها جلوگیری می کند. زمانی که به یک مهمانی تابستانی دعوت می شوید موس می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد. موهایتان با موس حالتی خیس و درخشان و فر خواهد داشت. اسپری مو هم به همین میزان موهایتان را زیبا و خاص خواهد کرد و برای موهای فر بسیار مناسب است. از نظر قیمت هم بهترین کار این است که شما هزینه اندکی بابت خرید موس یا اسپری مو بپردازید تا این که به سالن های آرایشی بروید و هزینه زیادی تنها برای فر کردن موهایتان بپردازید.

4. عدم شانه زدن مو

همانطور که گفته شد شانه کردن موهای برای کسانی که موهای فر دارند بسیار آزاردهنده است و حجم موهایشان را بسیار بیشتر نشان خواهد داد. البته جدا از آن وز شدن مو بسیار آزاردهنده است. پیشنهادی که داریم این است که بعد از حمام به هیچ عنوان موهایتان را شانه نزنید. البته این کار برای سلامت موهایتان هم بسیار مفید است زیرا زمانی که موها خیس است حالتی کشسانی دارد و با شانه کردن ضعیف خواهد شد.

5. استفاده از بیگودی

فر کردن مو
اگر بعد از حمام عجله دارید و حتما باید موهایتان را شانه و خشک کنید بهترین کار این است که قبل از سشوار کرم موی مناسب موی خود را بزنید و سپس از بیگودی های فومی که داخلشان یک سیم قرار دارد استفاده کنید و تمام موهای خود را دور این بیگودی های ریز بپیچید. پس از این کار می توانید به راحتی سشوار را روی موهایتان بگیرید تا موها به زیبایی و با حالت فر خشک شوند. قیمت این بیگودی های فومی زیاد نیست و شما با هزینه ای کم می توانید برای مواقعی که زمان کمی دارید به سرعت حاضر شوید. البته می توانید از فرکننده مو چرخشی یا بیگودی برقی هم استفاده کنید. این محصولات قیمت های مختلفی دارند و شما با توجه به هزینه ای که می خواهید داشته باشید می توانید دستگاه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

6. روغن های طبیعی

بعد از حمام به موهای خود پس از استفاده از ماسک مو چند قطره ای کرم بزنید و سپس موهایتان را سشوار کنید. روغن آرگان برای موهای فر بی نهایت مفید است و درخشندگی خاص و زیبایی به موهای فر شما خواهد داد. همچنین می توانید سایر روغن های مفید برای انواع مو را در اینجا بشناسید. توجه کنید که مقدار مناسبی به اندازه موهایتان بردارید تا موهایتان هنگام سشوار آسیب نبیند و بیش از اندازه با روغن موهای خود را چرب نکنید.

7. تعویض محصولات مراقبتی از موی فر

نکته بسیار مهمی که در مورد تمام مدل های مو وجود دارد این است که هر چند ماه یکبار به مدت 3 تا 5 هفته تمامی محصولات مراقبت موی خود را تعویض کنید. پوست سر پس از مدتی استفاده از یک محصول مراقبتی به آن محصول عادت خواهد کرد و دیگر آن انتظاری که از آن برای مراقبت از موهایتان داشتید را برآورده نمی کند بنابراین لازم است تا با وارد کردن یک شود که موهایتان باعث شوید تا هم سلامت و زیبایی موهایتان حفظ شود و هم با این روش مراقبتی که از موهایتان می کنید به درستی انجام پذیرد.
نویسنده:سارااقبالی

6+1 ترفند مهم برای زیبا به نظر رسیدن موهای فر

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی