گرمای هوا
گرمای شدید که این روزها هر زن و مردی را به سختی انداخته است، برای زن جوان قصه ما پایان تلخی را رقم زد.

گرما و تشنگی شدید، جان زن جوان را گرفت

خبری که در لیست اتفاقات تلخ گرمای تابستان ثبت شد و جزئیاتش را در این بخش از نمناک میخوانید، به واسطه گرما و تشنگی شدید رخ داد.

یک زن 35 ساله آمریکایی در حین گذراندن تعطیلات با خانواده خود پس از نوشیدن دو لیتر آب در مدت زمان بسیار کوتاه و ابتلا به التهاب شدید مغزی به طرز فجیعی جان خود را از دست داد.

زن جوان

"اشلی سامرز" به همراه خانواده خود در دریاچه فریمن در ایندیانا در حال سپری کردن سفر تابستانی خود بود که به دلیل هوای گرم دچار کم آبی شدید شد و سردرد شدیدی گرفت. وضعیت غیرقابل تحمل او به حدی رسید که مدام حس میکرد باید آب بنوشد و از نوشیدن آب احساس سیری نمیکرد؛ تا اینکه در نهایت در مدت 20 دقیقه چهار بطری بزرگ آب را به تنهایی نوشید.

کم‌کم وضعیت او بهتر شد اما از قرار معلوم مسئله به این سادگی ها هم بود؛ طبق گزارشات و صحبت های اعضای خانواده اش، اشلی در آن زمان هیچ علائم جدی نداشت، اما ساعتی بعد در داخل گاراژ خانه خود از حال رفته و به زمین افتاد و هرگز به هوش نیامد.

انتقال سریع او به بیمارستان و معاینات ثابت کرد که او جان خود را از دست داده است و دلیل مرگ ناراحت‌کننده او، التهاب مغزی شدید پس از نوشیدن آب زیاد در مدت زمان کم بوده است.

به گفته دکتر بلیک فروبرگ، مسمومیت با آب زمانی اتفاق می‌افتد که کسی به سرعت آب زیادی بنوشد و سدیم کافی در بدنش برای جبران عوارض این پر آبی بدن، وجود نداشته باشد.

علائم معمولاً شامل گرفتگی و درد عضلانی، حالت تهوع، سردرد و احساس ناخوشی عمومی است. نوشیدن بیش از حد آب می‌تواند باعث رقیق شدن سدیم در بدن شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، سطح آب بدن شما افزایش می‌یابد و سلول‌های شما شروع به متورم شدن می‌کنند که عاقبت دردناکی خواهد داشت.

زن جوانی که خبرش بخاطر گرمای هوا وایرال شد+ عکس

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م
وبگردی