مرگ از خنده

مرگ بر اثر خنده زیاد حقیقت دارد؟ + دلایل

کد مطلب : 82538تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
اخبار و داستان های بسیاری در مورد افرادی که براثر خنده زیاد جان خود را از دست داده اند شنیده ایم اما دانستن اینکه این مسئله چقدر حقیقت دارد بحث دیگری است.

بررسی حقیقت ماجرای مرگ از خنده زیاد

اگرچه مرگ در اثر خنده پدیده ای نادر است اما چندین بار در طول تاریخ ثبت شده است. در واقع قدمت آن به یونان باستان برمی گردد و به تازگی نیز مشاهده شده است. اگرچه خیلی عجیب به نظر می رسد که خنده بتواند ایجاد خفگی کند اما چندین مورد گزارش شده است که مرگ در اثر خفگی و ایست قلبی ناشی از خنده بوده است که در ادامه ی این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به بررسی علل آنها، به هریک خواهیم پرداخت.

بعضی از موارد عجیب و غریبی که افراد بر اثر خنده فوت کرده اند

  • کریسیپوس فیلسوف یونانی، آنقدر به میمونی که انجیر می خورد خندید که مرد.
  • پارسونز یک کشاورز ایندیانایی، روزی با دوستانش شروع به خنده غیرقابل کنترل کردند و یک ساعت بعد این خنده ها به سکسکه تبدیل شد و در نهایت او بعد از دو ساعت در گذشت.
  • حدود یک دهه پیش، الکس میچل از نورفولک، در حال تماشای یک سریال طنز بود که شروع به خندیدن کرد و به قدری طول کشید که منجر به مرگ او شد اما این روز ها پزشکان معتقدند که میچل در اثر بیماری قلبی در گذشته است.

پس در واقع این افراد از خنده نمردند بلکه خنده شرایطی در بدن آن ها ایجاد کرد که موجب مرگشان شد. در اصل بعید است که شخصی در اثر خنده بمیرد، مگر این که در آن زمان فرد غذا در دهان داشته باشد و او را خفه کند.

 خنده مرگبار

علل اصلی مرگ بر اثر خنده زیاد

دلایل مرگ ناشی از خندیدن زیاد در واقع خود خنده نیست بلکه شرایطی است که بواسطه آن ایجاد می شود، شرایطی که عبارتند از:

حمله آسم

شرایط مختلفی می توانند حملات آسم را تحریک کنند که یکی از این شرایط خندیدن زیاد است. در بعضی از موارد فرد آنقدر می خندد که در پی آن حمله شدید آسم را در بر داشته و مشکل تنفسی پیدا می کند. این اتفاق می تواند به طور جدی تهدید کننده زندگی باشد و باعث نارسایی تنفسی و ایست قلبی شود.

 حملات آسم

آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی ایجاد یک برآمدگی در رگ های مغز است که می تواند باعث افزایش فشار در جمجمه شود و در نتیجه اکسیژن به مغز کم می رسد و فرد دچار کما و حتی مرگ خواهد شد.

خفگی

آیا تا به حال آنقدر خندیده اید که نتوانید نفس بکشید؟ خندیدن بیش از حد ممکن است گاهی منجر به خفگی شود. در واقع خنده می تواند باعث شود که فرد نتواند نفس بکشد و این کمبود اکسیژن باعث مرگ شود.

احساس خفگی  

تشنج مغزی و عصبی

این نوع تشنج به دلیل اختلال در هیپوتالاموس مغز است. این نوع تشنج به دلیل ارتباطشان با خنده غیر قابل کنترل و خنده در خواب، بسیار منحصر به فرد هستند. در این بیماری شخص به طور ناگهانی و با شدت زیاد شروع به خنده یا گریه می کند. اکثر این بیماران دارای تومور مغزی هستند.

حرف آخر

در یونان باستان به دلیل کم بودن اطلاعات پزشکی مرگ فیلسوف یونانی به علت خنده گزارش شد، اما امروزه به راحتی می توان بیماری هایی مانند آسم و حمله قلبی را تشخیص داد و اینطور به نظر می رسد که مرگ در اثر خنده یا اصلا وجود ندارد و یا بسیار نادر است.

مرگ بر اثر خنده زیاد حقیقت دارد؟ + دلایل

4.5141
این مطلب مفید بود ؟12813
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : mirror / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
1 نظر به ثبت رسیده است
نفس1400-11-25
من خودم تا حالا چندین بار به خاطر خندیدن شدید ،نفسم بند اومده و کم مونده خفه بشم ????
11
وبگردی