آموزش حذف اکانت فیسبوک
اگر تصمیم به “حذف اکانت فیسبوک” برای همیشه دارید، در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک بصورت مرحله به مرحله با نحوه دیلیت اکانت فیس بوک آشنا خواهید شد.

آموزش نحوه حذف اکانت فیس بوک

فیسبوک یکی از برنامه های شبکه های اجتماعی در سطح جهانی است که در سال 2004 میلادی رونمایی شد و در طی سالیان گذشته آپدیت های مختلفی را دربر گرفت که در ابتدا برای عضویت در این شبکه اجتماعی هر کاربری قادر نبود چرا که محدودیت هایی برای ثبت نام و عضویت اعمال شده بود که به مرور زمان این محدودیت برطرف شد و هر کاربری می تواند تنها با استفاده از یک ایمیل و یا حتی شماره تماس در این شبکه اجتماعی عضو شود. با این وجود این برنامه در کشورمان بنابر برخی مسائل از دسترس خارج شده است و این در حالی است که در گذشته در دسترس بود و کاربران می توانستند از آن استفاده کنند.

اما در حال حاضر خارج از دسترس می باشد و کاربران ایرانی قادر به استفاده از این برنامه نیستند. اما نکته ای که باید ذکر شود این است که حتی با وجود عدم دسترسی به فیسبوک، ممکن است با حسابی که در گذشته ساخته بودید، روزانه ده ها ایمیل حاوی نوتیفیکیشن هاو... برای شما ارسال شود که این می تواند کمی آزار دهنده باشد. از این رو اگر شما بنابر این دلیل و یا هر دلیل دیگر تصمیم به حذف حساب فیسبوک دارید و اما با چگونگی آن آشنا نیستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک بصورت مرحله به مرحله با نحوه حذف حساب فیسبوک (delete facebook account) آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

توجه مهم : آموزشی که در این گزارش ما برای شما فراهم کرده ایم، نحوه حذف اکانت فیس بوک در کامپیوتر است و طبیعتا دیلیت اکانت فیس بوک با گوشی ممکن است که برای این فرایند باید ابتدا برنامه فیسبوک را برای گوشی خود دانلود و نصب نمائید و سپس با استفاده از مراحل ذیل، اقدام به دیلیت اکانت حساب کاربری خود در فیسبوک نمائید.

تغییر آی پی برای دیلیت اکانت فیسبوک با لینک مستقیم

مرحله اول؛ ابتدا باید با استفاده از برنامه های تغییر IP وارد وب سایت فیسبوک شوید و بعد از وارد شدن به فیسبوک، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید. توجه داشته باشید که برای وارد شدن به فیسبوک بر روی تصویر ذیل کلیک کنید؛

حذف اکانت فیسبوک

قدم دوم؛ از قسمت بالا سمت راست بر روی آیکون پروفایل کلیک کنید و سپس از منو باز شده گزینه "Settings & Privacy" را انتخاب نمائید.

حذف اکانت فیسبوک

قدم سوم؛ اینک گزینه Settings را انتخاب نمائید.

حذف اکانت فیسبوک

قدم چهارم؛ هم اکنون شما به قسمت تنظیمات فیسبوک منتقل شده اید که باید در قدم اول گزینه "Your facebook information" را از منو سمت چپ انتخاب نمائید.

ترفند حذف اکانت فیسبوک

قدم پنجم؛ در این مرحله گزینه های سمت راست تغییر خواهند کرد و باید گزینه آخر یعنی "Deactivation and Deletion" را انتخاب نمائید.

حذف اکانت فیسبوک

قدم ششم؛ در پنجره باز شده جدید، دو گزینه پیش روی شما می باشد که شما از این طریق می توانید حساب خود را غیرفعال و یا برای همیشه دیلیت کنید. اما تفاوت این دو چیست؟ با انتخاب گزینه اول، بعدها شما می توانید وارد فیسبوک شوید و حساب خود را مجددا فعال سازی کنید اما با انتخاب گزینه دوم حساب خود را برای همیشه حذف خواهید کرد. از این رو ما تصمیم به دیلیت اکانت فیسبوک برای همیشه داریم و به همین دلیل گزینه دوم "Permanently Delete Account"را انتخاب کرده ایم. سپس گزینه آبی رنگ "Continue to Account Deletion" را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت فیسبوک

قدم هفتم؛ در این قسمت شما می توانید اطلاعات خود را دانلود نمائید و در غیر اینصورت بر روی گزینه "Delete Account" کلیک کنید.

نحوه حذف اکانت فیسبوک

قدم هشتم؛ آخرین مرحله ای که باید بگذرانید، این قسمت می باشد که برای حذف اکانت فیسبوک برای همیشه باید رمز عبور حساب خود را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Continue کلیک کنید. هم اکنون حساب شما برای همیشه حذف شده است و دیگر قادر فعال سازی مجدد آن نخواهید بود.

حذف اکانت فیسبوک

سوالات رایج حذف اکانت فیسبوک

بنابر برخی مشکلات کاربران در حین حذف اکانت فیسبوک، تصمیم داریم در ادامه به تعدادی از سوالاتی که ممکن است برای شما نیز رخ بدهند، اشاره کنیم و به همین دلیل توصیه می شود در صورت روبرو شدن با مشکل، پاسخ سوالات ذیل را مطالعه نمائید؛

1- حذف اکانت فیسبوک بدون داشتن پسورد امکان دارد؟

خیر. برای حذف اکانت فیسبوک، مهم ترین مرحله وارد شدن به حساب کاربری است. از این رو بدون گذرواژه و پسورد امکان دیلیت اکانت وجود ندارد. اما اگر شما پسورد خود را بنابر هر دلیلی فراموش کرده اید، می توانید آنرا بازیابی کنید.

2- برنامه دیلیت اکانت فیسبوک حقیقت دارد؟

شاید با جستجویی در بستر وب با برنامه های مختلفی در قالب برنامه دیلیت اکانت فیسبوک روبرو شوید. لازم به ذکر است که برنامه ای بصورت رسمی توسط فیسبوک معرفی نشده است که شما با استفاده از آن بتوانید دیلیت اکانت را انجام دهید. به همین دلیل به برنامه ای که با این عنوان وجود دارد، نمی توان اعتماد کرد.

3- آیا حذف حساب فیس بوک با گوشی ممکن است؟

بله. از این منظور باید ابتدا برنامه فیسبوک را از طریق فروشگاه های معتبر بر روی گوشی دانلود و نصب کنید و سپس با استفاده از آموزش بالا اقدام به دیلیت حساب کاربری خود در فیسبوک نمائید.

آموزش تصویری حذف اکانت فیسبوک (Delete facebook account)

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی