حذف لینک ها در ورد
اگر در نرم افزار ورد با برخی لینک ها روبرو شده اید که با انجام ترفندهای مختلف موفق به حذف آنها نشده اید در این گزارش با ترفندهای کاربردی آشنا خواهید شد.

روش حذف لینک در ورد

گاهی اوقات ممکن است متنی را از یک وب سایت، نشریه و... کپی کنیم و جهت استفاده شخصی و عدم انتشار آن، کپی کنیم و در نرم افزار word آنرا منتقل کنیم. سپس 2 مشکل ممکن است برای شما رخ دهد؛ 1. عوض شدن خودکار فونت 2. اعمال لینک سازی های انجام شده از سایت مبدا در فایل ورد. از این رو زمانیکه شما با این مشکل روبرو می شوید، شاید با استفاده از راه حل های مختلفی که در ذهن دارید نمی توانید موفق به رفع این دو مشکل شوید و اگر هم شوید باز هم به شرایط عادی باز نخواهد گشت. از این رو در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با رفع این مشکل آشنا خواهیم ساخت.

1. وب سایتی که مدنظرتان است را پیدا کنید و سپس پاراگراف یا قسمتی که تصمیم به کپی کردن آن بدون لینک دارید را به حالت انتخاب در بیاورید. برای مثال ما صرفا تصمیم داریم تا فقط یک پاراگراف را انتخاب کنیم.

انتخاب متن

2. در صفحه دستکاپ و یا هر پوشه ای که مدنظر دارید، راست کلیک کنید و سپس از بخش New اقدام به ایجاد Text Document کنید.

نوت پد

3. فایل نوت پد ایجاد شده را باز کنید و سپس متن کپی شده را در این قسمت paste کنید.

انتقال متن

4. متن شما هم اکنون مانند یک متن خالص بدون هرگونه لینک و فونت پیش فرضی در این قسمت درج شده است و آماده انتقال به نرم افزار word می باشد. اینک برای برای کپی کردن متن موجود در این صفحه، از صفحه کلید کامپیوتر خود دو کلید Ctrl+A را بصورت همزمان بفشارید تا تمام متن در این پنجره به حالت انتخاب در بیاید. اینک بر روی قسمتی که به حالت انتخاب در آمده است راست کلیک کنید و گزینه Copy را انتخاب کنید.

کپی کردن متن

5. وارد فایل ورد شوید و سپس یا با راست کلیک و یا با دو کلید Ctrl+V از صفحه کلید اقدام به انتقال متن به ورد کنید.

نرم افزار ورد

6. همان گونه که مشاهده می کنید هیچ مشکلی نه در فونت و نه در لینک سازی می باشد.

آموزش حذف سریع لینک ها در ورد

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی