انواع اشک چشم

انواع اشک و فرق اشک شادی و غم

کد مطلب : 84100زمان مطالعه : 2 دقیقه
اکثر آدمها فکر میکنند که در تمام زمان هایی که اشک از چشم ما جاری می شود فقط یک دلیل دارد، اما اشتباه میکنند اشک چشم انواع مختلفی دارد.

بررسی انواع اشک و فرق اشک شادی و غم

اغلب ما فکر می کنیم که اشک ها با یکدیگر مشابه هستند اما چیزی که باعث تولید اشک ها می شود، با یکدیگر متفاوت است. یکی از سوالاتی که معمولا پرسیده می شود، این است که اشک ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ اشک های متفاوت دلایل متفاوتی هم برای ریخته شدن دارند و در نتیجه ترکیبات آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند. با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا در این باره بیشتربدانید.

یک حقیقت جالب از تفاوت اشک چشم چپ و راست

محققان بر این عقیده هستند که اشک ها دلایل مختلفی دارند. اشکی که قطره اول آن از چشم راست بیاید؛ اشک شادی است؛ در غیر این صورت اشک درد و غم خواهد بود.

گریه

انواع اشکهایی که از چشمان ما جاری می شود

این که چرا اشک روی گونه های ما جاری می شود، بستگی به این دارد که بابت چه چیزی ایجاد شده باشد. شرایط مختلفی هستند که باعث اشک ریختن ما می شوند؛ حتی ممکن است این شرایط شاد ترین لحظات زندگی ما باشند یا حتی ممکن است بر اثر پوست کندن یک پیاز باشد. در ادامه انواع اشک را خواهید شناخت.

اشک روانی

این اشک ها می توانند نشان دهنده طرز فکر فرد و احساس او در حالت کنونی باشند و زمانی که فرد تحت احساسات شدید قرار می گیرد، روی گونه ها جاری می شوند که به آن ها اشک های روانی گفته می شود.

اشک های احساسی و روانی ترکیبات شیمیایی یکسان دارند و مواد شیمیایی موجود در آن ها شبیه به مسکن عمل می کند و درد را کاهش می دهد.

گریه کردن

اشک های مرطوب کننده

اشک ها همچنین تولید می شوند تا چشمان شما را نرم کرده و از حالت خشکی دربیاورند و حساسیت را از بین ببرند. این اشک ها فقط ماهیت مرطوب کنندگی دارند و با اثرات خشک شدن چشم در معرض هوای آزاد مبارزه می کنند.

اشک های رفلاکسی

اشک های رفلاکسی به دلیل وجود موادی مثل پیاز، گاز اشک آور یا بعضی از عطر ها روی گونه ها جاری می شوند. هنگامی که شما چیزی بد بو یا حتی خوشبو را استشمام می کنید، بوی قوی را متوجه می شوید یا دود سیگار و یا غلظت هوا را احساس می کنید یا حتی پیاز خورد می کنید، این اشک های رفلاکسی یا واکنشی روی گونه هایتان جاری می شوند که با دو اشک روانی و مرطوب کننده متفاوت هستند و ترکیب مخصوص به خودشان را دارند و باعث می شوند که چشم شما شستشو پیدا کند و در معرض مواد آلوده قرار نگیرد.

اشک ها ساختار پیچیده ای دارند و هر کدام وظایف منحصر به فردی دارند اما بخش ضروری از سلامت چشم ما محسوب می شوند و چیزی که در مورد آن ها می دانیم، این است که خیس و کمی شور هستند.

انواع اشک و فرق اشک شادی و غم

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : theopticalshoppetn / بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
برچسب : گریه کردن
وبگردی