روبالشتی کثیف
در طول خواب پوست تحت هر شرایطی با روبالشتی و ملحفه برخورد می کند، به همین دلیل استفاده از ملحفه کثیف و نشستن به موقع آن ها خطرات جدی را به همراه دارد.

عوارض جدی استفاده از ملحفه کثیف و نشستن به موقع آنها

همه ما بخش اعظمی از زندگی، یعنی تقریباً یک سوم زندگی خود را خواب هستیم و زمانی که در رختخواب می خوابیم، ملحفه با پوست ما برخورد می کند و ممکن است عامل ایجاد آلودگی و چربی روی پوست شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک عوارض ملحفه کثیف را به شما معرفی می کنیم تا مجاب شوید که زودتر آن ها را بشویید.

اکنه و حساسیت پوست صورت و کمر

آیا متوجه آکنه روی پوست شده اید؟ پس احتمالاً بالش شما کثیف است. این کثیفی عامل ایجاد سلول های مرده، چربی و باکتری روی پوست می شود، منافذ پوست را می بندد و آکنه ایجاد می کند و در نتیجه پوست شما قرمز می شود. سعی کنید که هر دو الی سه روز، روکش بالش خود را عوض کنید تا تاثیر آن را روی پوست خود ببینید.

روبالشتی

آلرژی

آیا شب ها هنگام خواب مدام دچار خارش چشم و عطسه می شوید؟ احتمالاً از آلرژی رنج می برید. علل آلرژی می تواند به دلیل وجود آلودگی های روی ملحفه باشد. این گرد و خاک و آلودگی ها ذرات بسیار ریزی هستند که عامل ایجاد آلرژی و یا حتی آسم می باشند. برای دور کردن این مواد حساسیت زا حتماً باید ملحفه های خود را با آب داغ بشویید.

آلرژی  

خارش پوست سر

گرما و رطوبت حاصل از روکش روی بالش عامل ایجاد یک نوع قارچ می شود که این قارچ علت خارش پوست سر شماست. متخصصان در این زمینه می توانند برای شما راهکارهای درمانی را تجویز کنند اما بهتر است که از آن جلوگیری کنید. برای جلوگیری از این وضعیت حتماً باید روکش بالش و پتو و ملحفه را بشویید.

 خارش پوست سر

بیماری ورم ملتحمه یا چشم صورتی

اگر به بیماری چشم صورتی مبتلا هستید، احتمالاً باید راجع به ملحفه ای که استفاده می کنید، تجدید نظر کنید زیرا معمولاً چشم صورتی به دلیل باکتری موجود در پتو و بالش ایجاد می شود. همچنین نباید محل خواب خود را با کسی به اشتراک بگذارید. سعی کنید که ملحفه را به طور منظم بشویید و از آب داغ استفاده کنید تا میزان احتمال ابتلا به عفونت را کاهش دهید.

چشم صورتی 

اگزما

آلرژن ها و مواد آلوده، عاملی برای خشکی و خارش پوست هستند و پوست شما را مستعد اگزما می کنند. زمانی که ملحفه ها را بشویید، مطمئن می شوید که اگزما از شما دور می شود.

اگزما 

آسم

اگزما مانند آسم به دلیل آلرژی و گرد و غبار اتفاق می افتد. آلودگی های روی ملحفه عاملی برای سختی تنفس در طول روز می شود و مشکلات خواب و سرفه را به دنبال خواهد داشت. 

مضرات ملافه کثیف

سرماخوردگی و آنفولانزا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تاکید می کند که هرگز لوازم مربوط به خواب را با یکدیگر به اشتراک نگذارید زیرا این عفونت ها به راحتی از طریق ملحفه انتقال پیدا می کنند و می توانند عاملی برای آنفولانزا و سرماخوردگی باشند.

7 خطر جدی ملحفه و روبالشتی کثیف برای سلامت

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی