آخرین بازدید واتساپ
یکی از قابلیت های پرکاربرد واتساپ همانند سایر برنامه های سوشیال مدیا این است که شما می توانید بصورت دستی لست سین یا آخرین بازدید واتساپ را فعال و غیرفعال کنید.

چگونه آخرین بازدید واتساپ را غیر فعال کنیم

یکی از قابلیت هایی که شبکه های اجتماعی دارند این است که شما می توانید آخرین بازدید دیگران را مشاهده کنید و یا دیگران آخرین بازدید شما را در برنامه های مربوطه مشاهده نمایند و این در حالی است که هر دو طرف می توانند محدودیت هایی را در این زمینه اعمال کنند و بازدید دو طرفه را ببندند. با این وجود برنامه واتساپ نیز دارای این قابلیت می باشد که شما می توانید حضور و آخرین بازدید کاربران را مشاهده کنید و کاربران دیگر نیز می توانند آخرین بازدید شما را خیلی ساده مشاهده کنند.

با این وجود بدون شک این قابلیت را اگر زوایای مختلفی نگاه کنیم متوجه این خواهیم شد که برخی از کاربران با آن موافق و برخی دیگر مخالف خواهند بود. اما این مشکل بدون راه حل نیست چرا که واتساپ برای عموم کاربران خود این دسترسی را ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند آخرین بازدید خود را از کاربران دیگر واتساپ پنهان کنند و دیگر با عبارتی مانند Last seen 14:15 روبرو نشوند و تنها نام شما در دستگاه آنها نمایش داده خواهد شد. به همین دلیل ما در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک قصد داریم شما را با نحوه بستن لست سین واتساپ (disable whatsapp last seen) آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در قدم اول وارد برنامه واتساپ شوید و سپس از قسمت بالا سمت راست، گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید.

آخرین بازدید واتساپ

قدم دوم؛ از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه Settings را انتخاب نمائید.

لست سین واتساپ

قدم سوم؛ در این بخش باید گزینه Account را انتخاب کنید.

آخرین بازدید واتساپ

قدم چهارم؛ گزینه Privacy را انتخاب کنید.

آخرین بازدید واتساپ

قدم پنجم؛ گزینه Last seen را انتخاب نمائید.

لست سین واتساپ

قدم ششم؛ در این بخش اگر تصمیم دارید تا لست سین و آخرین بازدید شما را در واتساپ هیچ یک از کاربران نبینند، باید گزینه Nobody را انتخاب کنید که هم اکنون آخرین بازدید شما برای سایر کاربران پنهان خواهد شد و دیگر قادر به مشاهده حضور شما در برنامه واتساپ نخواهند بود. در غیر اینصورت برای فعال کردن آخرین بازدید واتساپ باید گزینه اول یعنی Everyone را انتخاب نمائید. 

آخرین بازدید واتساپ

توجه مهم : تفاوت مهم واتساپ با سایر برنامه های مشابه پیام رسان، این است که اگر شما آخرین بازدید را برای تمام کاربران غیرفعال کنید و اصلا در طول روز هم حتی یکبار وارد واتساپ نشوید، وقتی یکی از دوستان شما در این پیام رسان برای شما پیغامی ارسال می کند، به محض آنلاین شدن شما تیک دوم پیغام ارسال شده که توسط دوستتان به شما ارسال شده است، فعال خواهد شد که دو تیک خاکستری خواهند بود و با دید این پیغام به رنگ آبی تغییر خواهد کرد. 

غیرفعال کردن لست سین (آخرین بازدید) واتساپ

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : واتساپ
وبگردی