از بین بردن لکه
با استفاده از مایع ظرفشویی می توان برخی لکه ها را برطرف کرد، البته که چگونگی استفاده از مایع ظرفشویی برای از بین بردن لکه ها بسیار حائز اهمیت است.

روش استفاده از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن لکه

قطعاً همه شما برای ظرف شستن از برند های مختلف مایع ظرفشویی استفاده می کنید اما شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید لکه های روی ظرف را از بین ببرید که مایع ظرفشویی هرگز در از بین بردن آن ها تاثیری نداشته است. این لکه ها ممکن است روی لباس هم ایجاد شود و حتی با شستن، وضعیت لکه ها بدتر شود. در این قسمت از رازهای خانه داری نمناک به شما آموزش می دهیم که چگونه بعضی از لکه های سخت و خاص را با متدهای مختلف برطرف کنید.

1. پاک کردن لکه چربی از روی لباس

تصور کنید که در مهمانی سس سالاد روی لباستان ریخته است. در چنین حالتی مقدار کمی مایع ظرفشویی را به لکه چربی بزنید و سپس آب بکشید. مایع ظرفشویی برای از بین بردن چربی روی لباس هم عالی عمل می کند. این روش را می توانید روی لباس های ابریشمی هم انجام دهید.

لکه روی لباس

2. تمیز کردن کف حمام و آشپزخانه

به جای اینکه مجبور شوید یک سطح بزرگ از آب گرم را با پاک کننده مخصوص، مخلوط کنید. کافی است که دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی داخل آب بریزید و با استفاده از آن کف حمام و آشپزخانه را تمیز کنید. خواهید دید که لکه ها به راحتی پاک می شوند.

3. تمیز کردن مبلمان داخل پاسیو

کافی است که مقدار کمی از مایع ظرفشویی را داخل یک کاسه آب گرم بریزید. سپس دستمال مخصوص را به این آب آغشته کنید و میز و صندلی های داخل پاسیو را با آن تمیز کنید و بعد از آن از یک دستمال آغشته شده به آب خالی برای نهایی کردن کار استفاده کنید.

4. برق انداختن جواهرات

مقدار کمی مایع ظرفشویی را با مقدار کمی آب ترکیب کنید و با استفاده از آن جواهرات را تمیز کنید. همچنین می توانید ترکیبی از آب و صابون ایجاد کنید و 5 دقیقه زیورآلات را داخل آن قرار دهید. همچنین می توانید مسواک آغشته شده به آب و صابون را لابلای منافذ زیورالات خود بکشید و جرم های سخت را از بین ببرید.

برق انداختن جواهر

5. تمیز کردن شانه و براش های مختلف مو

از آن جایی که شانه با چربی و آلودگی های مو در ارتباط است، به همین دلیل حتما باید چند وقت یک بار آن ها را تمیز کنید که در چنین حالتی چند قطره صابون معمولی و آب گرم به راحتی آلودگی های آن را از بین می برد.

6. پاک کردن لکه های حاصل از شستشو با دست

در چنین موردی کافی است که از یک قاشق غذاخوری صابون معمولی استفاده کنید و آن را در محلی بزنید که لکه های مواد شوینده ایجاد شده اند.

7. پاک کردن لکه روی فرش

یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک پارچه سفید آغشته به این محلول را روی قسمت لک شده بکشید. این روش را تا جایی تکرار کنید که لکه به طور کامل به پارچه جذب شود و از فرش محو گردد. سپس اسفنجی را به آب سرد آغشته کنید و آن را روی فرش بکشید تا اثری از لکه باقی نماند.

 لکه روی فرش

8. لکه های به جا مانده از رد حشرات روی لباس

کافی است که چند قطره صابون مایع یا مایع ظرفشویی را داخل یک کاسه سرکه بریزید و این محلول را به آرامی روی لباس اسپری کنید. حتی می توانید کل لباس را داخل این محلول قرار دهید تا هر گونه حشره و اثر آن از بین برود.

9. تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

کابینت ها به دلیل هوای داخل آشپزخانه و ابزارهای آشپزی به راحتی چرب می شوند. برای تمیز کردن آن ها مقداری مایع ظرفشویی را داخل یک قوطی اسپری با آب گرم مخلوط کنید و روی آلودگی های موجود کابینت اسپری کنید. سپس با یک دستمال تمیز آغشته به آب خالی را برای لک گیری نهایی اعمال کنید و بعد با یک دستمال؛ کابینت ها را خشک کنید.

تمیز کردن کابینت

10. از بین بردن لکه روغن و چربی بر روی کف گاراژ

اگر لکه ای روی کف گاراژ مشاهده کردید، کافی است که مقداری جوش شیرین را به آن ناحیه بزنید و کمی هم از مایع ظرفشویی استفاده کنید. کافی است فرچه های پلاستیکی را روی این قسمت بکشید و چند ساعت صبر کنید. این روش را تا جایی تکرار کنید که لکه ها به طور کامل از بین بروند. 

از بین بردن 10 نوع لکه سخت با مایع ظرفشویی + روش

4.530
این مطلب مفید بود ؟273
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی