تولد
بعد کاشت مو
برای بسیاری از افراد که اقدام به کاشت مو می کنند این موضوع جای سوال است که آیا رانندگی و مسافرت بعد از کاشت مو ممکن است؟

باید نبایدهای رانندگی و مسافرت پس از کاشت مو

کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که حساسیت بالایی دارد و باید بعد از این عمل نکات مراقبتی رعایت شود تا موهای تازه پیوند شده دچار آسیب نشوند. امروزه در بسیاری از شهر های ایران، کلینیک های زیبایی متعددی اقدام به پیوند طبیعی مو می کنند اما برخی افراد ترجیح می دهند کاشت مو را در کلینیک های زیبایی مجهز در تهران انجام دهند. سوالی که برای بسیاری از متقاضیان کاشت مو پیش می آید این است که آیا می توانند پس از کاشت مو رانندگی کرده و به شهر خودشان برگردند؟ آیا مسافرت با هواپیما پس از کاشت مو بلامانع است؟ اگر شما نیز قصد کاشت مو در شهری دیگر را دارید و این سوالات ذهنتان را درگیر کرده است، با مطالعه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک پاسخ سوالات خود را در می یابید.

استراحت بعد از عمل کاشت مو

در مطالب قبلی کامل در مورد مراقبت های بعد کاشت مو گفتیم و دانستید که پزشکان پس از عمل پیوند مو به بیماران خود توصیه می کنند روز بعد از کاشت مو را کاملا استراحت نمایند. بعضی افراد در شب های منتهی به فرآیند کاشت مو، به خوبی نخوابیده اند و بعد از انجام کاشت مو نیاز به استراحت دارند. در طول فرآیند کاشت مو از بی حس کننده ها، استفاده می شود و فرد احساس راحتی دارد اما بدن در حال فعالیت و مصرف انرژی است.

به دلیل جبران این انرژی از دست رفته، بهتر است بدن پس از این فعالیت استراحت کند تا به خوبی با تغییر رخ داده، تطبیق پیدا کند و در روزهای بعدی، وضعیت مطلوب تری داشته باشد. استراحت و خواب کافی برای ادامه روند درمان و رشد موها امری مهم است.

برای خوابیدن و استراحت بعد از عمل باید فرد زیر سر خود دو عدد بالش قرار دهد و سر، زاویه 30 درجه داشته باشد. خوابیدن به صورت طاق باز توصیه می شود بطوری که سینه و شکم رو به بالا باشد.

بعد کاشت مو

رانندگی بعد از عمل کاشت مو

بسیاری از متقاضیان کاشت مو از نقاط دوری به مراکز کاشت موی معتبر مراجعه نموده و پس از کاشت مو و ویزیت شدن توسط پزشک به محل زندگی خود باز می گردند. آیا بعد از عمل بیماران می توانند خودشان رانندگی کنند و به شهر خود بازگردند؟

اکثر پزشکان فوق تخصص کاشت مو به بیماران خود توصیه می کنند که پس از کاشت مو حداقل یک روز را استراحت کنند و از انجام کارهایی مانند پیاده روی طولانی که باعث تعریق می شود و یا رانندگی کردن که باتوجه به وضعیت هوشیاری افراد خطرناک است، پرهیز کنند. عرق کردن در اولین ساعت های پس از پیوند مو، ممکن است به نتایج ناشی از این فعالیت لطمه بزنند.

معمولاً پزشک پس از عمل جراحی کاشت مو برای بیمار قرص هایی را تجویز می کند که می توانند به خوابیدن او در طول اولین شب پس از کاشت مو کمک کنند. پس از مصرف این قرص ها بیمار نباید رانندگی کند.

بعد عمل کاشت مو

چه موقع می توانم بعد از کاشت مو پرواز کنم؟

انتخاب زمان پرواز پس از کاشت مو، برای همه افراد یکسان نیست. برخی افراد به دلیل آمادگی بدن و آستانه تحمل بالا در پایان کاشت مو خسته نیستند اما برخی دیگر کمی خسته به نظر می رسند. پس شرایط هر فرد پس از فرآیند کاشت مو، ممکن است با دیگران متفاوت باشد.

پس از پایان پیوند مو، بدن فرد به استراحت نیاز دارد و به همین خاطر است که توصیه می شود او حداقل برای یک شب، کامل استراحت نماید و در اولین شب پس از انجام فرآیند، پرواز نکند و ترجیحا سوار شدن هواپیما را به یک روز بعد موکول کند و قید پرواز، ماندن در صف طولانی تحویل بار و روبرو شدن با مسائلی مثل تاخیر هواپیما را بزند.

اما برخی افراد به دلایل گوناگون نمی توانند سفر خود را به تعویق اندازند بنابراین چاره ای به جز سوار هواپیما شدن ندارند. این موضوع با رعایت نکات مراقبتی و جلوگیری از وارد شدن ضربات اتفاقی به سر، مشکلی به وجود نمی آورد.

سفر بعد کاشت مو

چرا باید بعد از کاشت مو سفر هوایی را به تعویق اندازیم؟

1. تکان های زیاد هواپیما به دلیل شرایط جوی، ممکن است سبب آسیب به فولیکول های کاشته شده و وارد شدن فشار زیاد به ناحیه انجام پیوند طبیعی مو شود.

2. در سفر با هواپیما ممکن است به طور اتفاقی چمدان و وسایل سایر مسافران به سر شما برخورد کند.

3. فشار هواپیما که کم تر از فشار روی سطح زمین است، ممکن است سبب ایجاد تورم در بدن شما شود و احساس ناخوشایند برای شما به وجود بیاورد.

بعد از کاشت مو

نکات سفر هوایی پس از کاشت مو

اگر پس از کاشت مو به هر دلیلی تصمیم به پرواز گرفته اید چند نکته ساده ای که در ادامه ی این بخش از بهداشت و سلامت نمناک میخوانید را رعایت نمایید:

قرص ضد درد همراه داشته باشید :

با تجویز پزشک قرص ضد درد مصرف کنید و همراه خود داشته باشید تا در صورت احساس درد، مصرف نمایید. هرگز تصمیم به مصرف خودسرانه این داروها نگیرید زیرا برخی از دارو ها، تاثیر مخربی برای وضعیت پیوند مو در سر شما دارند.

مراقب ضربات وارد شده به سر باشید:

هنگام سوار شدن به هواپیما و زمان پیاده شدن عجله نکنید و فاصله را رعایت کنید تا چمدان و وسایل سایر مسافران به سر شما برخورد نکند، کاملا مراقب باشید تا سر شما و به ویژه ناحیه انجام فرآیند، در معرض ضربه قرار نگیرد.

سخن آخر:

پس از پایان فرآیند کاشت مو، نیازی به بستری شدن در کلینیک نیست و پس پایان فرآیند پیوند مو، شما می توانید با خودرو، قطار، هواپیما و هر وسیله نقلیه دیگری با رعایت برخی نکات به منزلتان برگردید اما خودتان رانندگی نکنید و بهتر است بازگشت خود را به روز بعد از کاشت مو موکول کنید.

باید نبایدهای رانندگی و مسافرت بعد کاشت مو

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : کاشت مو
وبگردی