نمره منفی گواهینامه

بهترین راه اعتراض به نمره منفی گواهینامه + مدارک لازم

تاریخ انتشار : 29 اسفند 1402کد مطلب : 92607زمان مطالعه : 1 دقیقه
نمره منفی گواهینامه هم مانند تمامی تخلفات رانندگی دارای جریمه است اما اگر به جریمه نمره منفی گواهینامه تان اعتراض دارید میتوانید نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنید.

نحوه اعتراض به استعلام نمره منفی گواهی نامه

جریمه نمره منفی گواهینامه یکی از انواع جرایمی است که قانونگذار برای جدی گرفتن هرچه بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی در پیش گرفته است. اکثر رانندگان تجربه تخلف رانندگی و دریافت پیامک نمره منفی گواهینامه را برای یک بار دارند، گاهی پیش می آید که این افراد به نمره منفی گواهی نامه اعتراض دارند، در این بخش از نمناک شما را با نحوه اعتراض به استعلام نمره منفی گواهی نامه آشنا می کنیم.

چگونه به نمره منفی گواهینامه اعتراض کنم؟

برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه رانندگی باید با به یکی از واحدهای اجراییات کشور مراجعه کنید و به صورت کتبی اعتراض خود را ثبت نمایید.

اعتراض به نمره منفی

نحوه اعتراض آنلاین به استعلام نمره منفی گواهی نامه

هیچ یک از سایت‌ها و برنامه‌های موجود روش اعتراض آنلاین ندارند و شما باید حضوری به یکی از واحدهای اجراییات کشور مراجعه نمایید.

مدارک اعتراض به تخلف رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه

برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه خود همانطور که گفتیم باید با در دست داشتن مدارکی که در ادامه آورده ایم، به واحدهای اجرائیات تخلفات در سراسر کشور بروید و اعتراض خود را اعلام کنید. در آنجا شما فرم‌های مربوطه را پر کرده و مدارک مربوطه را ارائه می کنید، سپس کارشناسان ذی صلاح با بررسی مدارک شما به این دعوی رسیدگی و رای خود را صادر می‌کنند.مدارک مورد نیاز برای اعتراض به جریمه‌ها امتیاز منفی دار به شرح زیر است:

  • اصل گواهینامه
  • کارت ملی مالک خودرو
  • وکالت نامه یا قولنامه یا هر سند نشان دهنده مالکیت خودرو
  • فرم درخواست اعتراض به نمره منفی

بهترین راه اعتراض به نمره منفی گواهینامه + مدارک لازم

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش خبری نمناک/ن /ن.ح
وبگردی