تولد
دواین جانسون
گاهی اوقات به هیچ طریقی نمیتوانیم به اهدافی که مشخص کرده ایم دست پیدا کنیم، در این زمان کمک گرفتن از تجربیات افراد موفق تاثیر زیادی در زندگی ما خواهد داشت.

اسرار و پیشنهاد دواین جانسون راک، برای رسیدن به اهداف

گاهی اوقات اهدافی را تعیین می ‌کنیم که نمی ‌توانیم آن‌ ها را دنبال کنیم و بعد از مدتی نا امید شده و تسلیم می شویم. دواین جانسون (بازیگر و بدنساز حرفه ای) یکی از الگو هایی است که توانسته بر این مشکل غلبه کند و به اوج موفقیت برسد. ما در این قسمت از نمناک قصد داریم چند راهکار نشان تان بدهیم که به کمک آن ها بتوانید کنترل زندگی تان را مثل او در دست بگیرید، پس با ما همراه باشید.

چشمان تان را برای دیدن هر فرصتی باز نگه دارید

این اولین قدمی است که باید بردارید. به اطراف تان نگاه کنید؛ شاید چیزی وجود داشته باشد که از دست داده اید. شاید یک فرصت کاری خوب وجود داشته باشد که بقیه آن را نمی بینند. با داشتن اهداف استراتژیک و مشخص برای خودتان، حتما یک موقعیت برایتان پیش خواهد آمد.

فرصت تنها زمانی به دست می آید که شما با اهداف تعیین شده از قبل هماهنگ باشید. وقتی اهداف زندگی را تعیین کردید، آن وقت می توانید راحت تر آن اقداماتی که در رسیدن به آن ها کمک می کند را شناسایی کنید؛ بنابراین هر زمان که فرصتی در خانه تان را زد، آماده پذیرش باشید.

هدف

ببینید به چه چیزی علاقه دارید

قبل از این که تصمیم بگیرید به چه چیزی علاقه دارید، دو سؤال هست که باید به آن ها پاسخ دهید. این دو سؤال ساده به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که اهداف شما مستقیما با هدف تان در زندگی همسو هستند یا خیر:

  1. آیا واقعا از انجام این کار لذت می برم؟
  2. آیا راهی وجود دارد که دیگران بتوانند از این کار سود مثبت ببرند؟

اگر پاسخ شما به هر دوی این سوالات "بله" است، در این صورت در مسیر درستی هستید؛ پس اگر به یک حرفه ای علاقه دارید به شدت توصیه می شود که دنبالش بروید.

یک الگوی مناسب پیدا کنید

وجود الگو در زندگی ضروری است، زیرا الهام بخش است و به ما کمک می کند تا به آنچه واقعا می خواهیم؛ در زندگی تبدیل شویم. انتخاب الگوی مناسب که متناسب با شخصیت ما و اهدافمان باشد، باعث می شود تا سخت‌تر و هوشمندانه تر کار کنیم.

اگر نمی دانید چه طور الگوی تان را پیدا کنید، بگردید ببینید چه کسی قبلا کاری که می خواهید انجام دهید را انجام داده است و آیا تحسینش می کنید؟ ببینید آن ها در اوقات فراغت شان چه می کنند؛ حتی بد نیست با آن ها ارتباط برقرار کنید.

الگوی مناسب

مسئولیت زندگی تان را بپذیرید

دواین جانسون فقط چند دلار در جیبش داشت که درها به رویش بسته شد. اما او چه کرد؟ مسئولیت زندگی اش را بر عهده گرفت و خودش از جایش بلند شد.

اگر واقعا می‌ خواهید برای بهتر شدن تغییر کنید، باید به کار هایی که انجام می ‌دهید متعهد باشید. از سرزنش دیگران در مورد مشکل تان فرار نکنید بلکه مسئولیت آن را بپذیرید و به دنبال راهی برای جبران باشید. کار هایی که می تواند شما را از نظر ذهنی، جسمی و روانی رشد دهند را انجام بدهید. تمام تلاش تان را انجام دهید تا مطمئن شوید که در مسیر درستی هستید.

اقدام کنید

هدف شما در زندگی فقط با اقدام محقق می شود. مثلا فکر می کنید دواین جانسون یا همان راک معروف، هیکلِ خود را در مدت زمان کوتاهی ساخت؟

قطعا خیر. او سال‌ ها تمرین سخت و رژیم‌ های غذایی سخت را به جان خرید تا موفق شد. شما هم باید برای دستیابی به اهداف تان وقت بگذارید؛ حتی ممکن است لازم باشد یک سری کار ها را کنار بگذارید.

بد نیست یک لیست از کار های روزانه تنظیم کنید و سعی کنید هر شب تمام آن کار ها را انجام بدهید و بعد بخوابید.

موفقیت به سبک دواین جانسون؛ راک معروف چه رازی دارد؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی