اولین قربانی کوسه

قربانی 3000 سال پیش کوسه کشف شد !

کد مطلب : 81996زمان مطالعه : 1 دقیقه
پس از سالیان سال محققان به این موضوع پی برده اند که اولین انسانی که توسط کوسه قربانی شده چه کسی بوده و در چه سالی کشته شده است!

اولین قربانی حمله کوسه در جهان کشف شد

سالهای بسیاری است که حمله ی هولناک کوسه به انسان قربانی میگیرد و اخبار تلخی را به ثبت می رساند، اما این اتفاق برای اولین بار کی رخ داد یا به زبان دیگر، اولین قربانی حمله ی کوسه به انسان چند سال پیش جان خود را از دست داد ؟ با ما در بخش گوناگون نمناک همراه باشید تا نتایج تحقیقات جدید محققان در این زمینه را بدانید.

نحستین انسان قربانی شده توسط حمله کوسه 

به گزارش نیوز اسکای، باستان شناسان مرگ وحشیانه اولین قربانی حمله کوسه را که حدود 3000 سال پیش کشته شد تشریح کردند و این یعنی شاید این انسان بخت برگشته که 3000 سال پیش جان خود را از دست داده اولین و قدیمی ترین قربانی حمله ی کوسه به انسان بوده است.

نخستین قربانی کوسه

بررسی های دقیق نشان داد که حدود 790 زخم و جراحت روی بدن این قربانی وجود داشته که اکثر آنها عمیق بوده است. جراحات عمدتا به بازوها، پاها و جلوی سینه و شکم محدود شده بود.

این اتفاق دلخراش احتمالاً بین سالهای 1370 تا 1010 قبل از میلاد رخ داده است و طبق اطلاعات در دسترس میتوان آن را قدیمی ترین و شاید اولین مورد مرگ انسان با کوسه دانست.

بقایای این فرد دریای داخلی Seto از مجمع الجزایر ژاپن کشف شد که با استفاده از ترکیبی از علم باستان شناسی و فنون پزشکی قانونی، گروه بین المللی محققان، از جمله تیمی از دانشگاه آکسفورد، آنچه را که در این برخورد کوسه رخ داده است، با دقت بازسازی کردند.

قربانی 3000 سال پیش کوسه کشف شد !

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : sky / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی