نشانه پارکینسون
بیماری پارکینسون نشانه های مختلفی را به همراه دارد اما یک علامت متفاوت نیز وجود دارد، روشی وجود دارد که می توان از طریق راه رفتن پارکینسون را تشخیص داد.

شناسایی نشانه های پارکینسون از روی راه رفتن

بیماری پارکینسون با گذشت زمان در حرکات شما اختلال ایجاد کرده و زندگی تان را با مشکل مواجه می کند. متاسفانه بسیاری از علائم این بیماری به طور تدریجی شروع می شود و تشخیص آن در ابتدای بیماری کاری دشوار می باشد و تشخیص به موقع این بیماری می تواند حیاتی باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که شما بدانید پارکینسون چه علائمی دارد. علائم اولیه این بیماری در حرکات روزمره مشخص است. اگر موقع پیاده روی متوجه این علائم شدید، می تواند نشانه پارکینسون باشد. طبق نظریه محققان، این علامت اولیه می تواند کمک بزرگی به شما برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری کند. در این قسمت از نمناک درخواهیم یافت که چه علائمی از پارکینسون در راه رفتن قابل مشاهده است.

ارتباط تغییر حالت دستها در پیاده روی با پارکینسون

اگر هنگام راه رفتن دستان خود را به صورت نامتقارن حرکت می دهید، ممکن است نشانه ای از بیماری پارکینسون باشد. بررسی هایی روی حرکات بازوی بیماران پارکینسون انجام شد و این مسئله را تایید کرد که تغییر در حال حرکت دادن دستها با علائم زود هنگام پارکینسون ارتباط دارد.

در این تحقیق، یک سرعت سنج به بازوی 8 بیمارپارکینسون و 8 فرد سالم در سن و جنس مشابه وصل کردند و سپس سرعت آن ها را هنگام راه رفتن مداوم حدود هشت دقیقه مشاهده و بررسی کردند. نتایج نشان داد کسانی که به پارکینسون مبتلا بودند، در هنگام راه رفتن بازو های خود را به صورت نامتقارن حرکت می دادند. به این معنی که یک بازو به طور قابل توجهی کمتر از دست دیگر حرکت کرده است.

تشخیص پارکینسون

به عبارت دیگر، در بیماران پارکینسون حرکت دست راست و چپ با بکدیگر متناسب نیستند. بر اساس مطالعات انجام شده، بیماری پارکینسون بر روی حرکت افراد تأثیر می گذارد اما در اینجا ما برای اولین بار نه تنها به تعداد حرکات توجه می کنیم بلکه سرعت حرکات دست چپ و راست را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

عدم تقارن حرکت بازو قبل از علائم دیگر پارکینسون قابل تشخیص است. افراد مبتلا به پارکینسون در حرکات غیر ارادی خود دچار مشکل می شوند. بارزترین و اولین علامت پارکینسون عدم تقارن در حرکت بازوها است. بر اساس مطالعات انجام شده، عدم تقارن حرکت بازو در بیماران پارکینسون حتی قبل از شروع علائم دیگر پارکینسون قابل مشاهده است.

پیاده روی و پارکینسون

با وجود این که بیماران پارکینسون در اوایل بیماری تقارن حرکت بازوان خود را در هنگام راه رفتن از دست می دهند اما هیچ کس با استفاده از یک روش اندازه گیری علمی به دنبال این نبوده که چه زمانی اولین بار این علائم خود را نشان داده اند.

اگر پارکینسون به موقع تشخیص داده شود، درمان زودهنگام می تواند احتمال مرگ را کاهش دهد. طبق مطالعات اخیر، عدم تقارن حرکت بازو ها از علائم پارکینسون است که می تواند زود تشخیص داده شود.

اگر چه در حال حاضر درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد اما این علامت امکان بروز علائم بعدی و احتمال مرگ را کاهش می دهد زیرا می توان آن را به موقع تشخیص داد و تحت درمان فوری قرارداد.

علائمی مانند تغییرات حرکتی در پاها به این معنی است که در مراحل بعدی بیماری هستید. البته تغییرات در حرکت بازو تنها علامت پارکینسون نیست. اگر متوجه تغییر در نحوه راه رفتن در پاها شوید، ممکن است در مرحله بعدی بیماری پارکینسون باشید.

اولین علائم پارکینسون

در تحقیقات انجام شده، کاهش هماهنگی بین حرکات هر دو پا در بیماران پارکینسون گزارش شده است و این نوع " راه رفتن غیرطبیعی" در مراحل بعدی بیماری پارکینسون بیشتر مشاهده خواهد شد.

مشکلات تعادل و راه رفتن معمولاً از اواسط بیماری آغاز می شود. کم کم ایستادن و راه رفتن دشوارتر شده و ممکن است بیماران در مرحله پیشرفته تر به واکر و یا حتی صندلی چرخدار نیاز داشته باشند.

این تغییر در راه رفتن نشانه پارکینسون است

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی