برند ایستکول
مهرداد محمدی مدیرعامل شرکت تکران مبرد ( ایستکول) از کسب رتبه اول بیشترین فروش تعدادی و ریالی یخچال در وب سایت دیجی کالا خبر داد.

کسب رتبه نخست فروش یخچال و فریزر در دیجی کالا توسط ایستکول

مهرداد محمدی مدیرعامل شرکت تکران مبرد ( ایستکول) از کسب رتبه اول بیشترین فروش تعدادی و ریالی یخچال در وب سایت دیجی کالا خبر داد. شرکتی که سابقه ی فعالیتش به سال 1356 و تأسیس آن توسط برادران محمدی برمی گردد. فعالیت تکران مبرد با تولید یخچال های صنعتی در استان قم شروع شد و در دهه های 70 و 80 تولید یخچال ها و فریزر های سایز کوچک آن ها با نام تجاری ایستکول استارت خورد.

حالا براساس جدید ترین گزارش منتشر شده ی وب سایت دیجی کالا برای فروش سال 1398 در حوزه ی لوازم خانگی و علی الخصوص یخچال فریزرها، یخچال 5 فوت و یخچال 9 فوت ایستکول رتبه اول و دوم را از نظر تعداد فروش در وب سایت دیجی کالا کسب کرده اند. همچنین یخچال 5 فوت از نظر ارزش ریالی رتبه اول و یخچال 9 فوت هم رتبه سوم را در وب سایت دیجی کالا از آن خود کرده اند.

کارخانه یخچال ایستکول

مدیرعامل تکران مبرد در گفت وگو با پایگاه خبری عصر ایران اعلام کرد:«ایستکول پس از موفقیت های خود در محصولات صنعتی به سمت تولید محصولات خانگی و تجاری رفت. محصولات ایستکول در سه گروه محصولی یخچال فریزر، آبسردکن های دو منظوره و دستگاه های تصفیه هوا قرار دارد. در محصولات خانگی، فریزرهای کوچک و تصفیه هوا و در محصولات اداری و تجاری یخچال های 5 و 9 فوت ایستکول حرف اول را در بازار می زند.

محمدی از تغییراتی در تولیدات این شرکت در طول سالیان گذشته می گوید که از این جمله می توان اضافه شدن سالانه محصولات جدید براساس نیازسنجی بازار را سیاست اصلی توسعه محصول این شرکت دانست.

محصولات شرکت تکران مبرد شامل یخچال خودرو، یخچال جذبی بدون کمپرسور، یخچال های دی سی 12 ولت مخصوص کمپینگ، یخچال فریزر، چندین کلاس از آبسردکن های دومنظوره و دستگاه های تصفیه هوا است.

مهرداد محمدی در زمینه ورود این شرکت به حوزه ی تولید آبسردکن می گوید:«با توجه به اضافه شدن آبسردکن ها به سبد محصولات اداری و تجاری در کشور های اروپایی و چین، نیاز تولید این محصول در ایران هم دیده شد و با افتتاح اولین خط تولید آبسردکن در ایران  توانستیم طی چند سال 50 درصد از سهم بازار را به دست آوریم.

زمانی که محصول آبسردکن توسط ما وارد ایران شد، بازخورد ها به گونه ای بود که مردم حس یک محصول غیرضروری نسبت به آن داشتند، اما با گذر زمان وقتی که مشخص شد اضافه شدن این محصول به ادارات، سازمان ها و مراکز فروشگاهی باعث بهینه شدن کار می شود، مردم از این محصول بیشتر استقبال کردند.»

او در زمینه ی فروش محصولات ایستکول در سطح کشور اضافه می کند:«80 درصد فروش محصولات از طریق نمایندگان رسمی انجام می شود. علاوه بر فروش آنلاین در سایتwww.eastcool.com مشتریان ما می توانند برای خرید حضوری به نمایشگاه مرکزی ایستکول مراجعه کنند.

از مدیر عامل تکران مبرد در زمینه خط تولید کاملا داخلی محصولات یخچال و فریزر و آبسردکن می پرسیم. محمدی روند را این گونه توضیح می دهد:«تولید 100درصد داخلی محصولات لوازم خانگی در ایران و اکثر کشور های جهان علمی و امکان پذیر نیست و توجیه اقتصادی هم ندارد. به همین دلیل حتی کشور های اروپایی و آمریکایی مواد اولیه و برخی از قطعات خود را به دلیل تولید با تیراژ بالا و هزینه های تولید کمتر از کشورهایی مثل چین وارد می کنند. در این موضوع بهینه بودن سهم قطعات وارداتی مطرح می شود که خوشبختانه در تمامی محصولات تولیدی، ایستکول در جایگاه بهینه و ارزبری پایین قرار دارد.» 

در بحث توان رقابتی با برند های دیگر هم محمدی از توانایی بالای شرکتش می گوید:« بالاترین سهم بازار در محصولات یخچال های سایز کوچک و آبسردکن از آن ایستکول است و در حوزه آبسردکن عمده دیگر محصولات موجود در بازار،  قاچاق و یا برند های متفرقه هستند. از این رو می توان گفت نیمی از سهم بازار با در نظر گرفتن محصولات متفرقه و اجناس قاچاق، در اختیار ایستکول است. همچنین با تکیه بر سطح بالای خدمات مشتریان در کنار محصولات با کیفیت، با وجود حضور برندهای بزرگ و قدیمی، ایستکول جایگاه رقابتی و ممتاز خود را حفظ کرده و به سرعت در حال ورود به حوزه های جدید بازار است.

مدیر عامل تکران مبرد

مدیر عامل تکران مبرد در زمینه گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش چنین توضیح می دهد:«ما بیش از 300 مرکز خدمات پس از فروش در کل کشور داریم. با در نظر گرفتن شاخص های خدمات مشتریان، ما استانداردهای مهمی شامل ایزو 9001، ایزو 10004، ایزو 50001، ایزو 10002 و ایزو 14001 دریافت کرده ایم، در 4 سال متوالی تندیس نقره ای سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان را دریافت کرده ایم و به همین دلیل از این منظر در بالاترین سطح کشور قرار داریم.

زمان پاسخگویی به مشتریان در تکران مبرد بسیار کم است و هیچ هزینه پنهانی مانند هزینه های ایاب و ذهاب برای مصرف کننده ایجاد نمی کنیم. گاهی تامین قطعه های وارداتی هزینه های قابل توجهی برای شرکت دارد اما یکی از دلایل خوش نامی خدمات مشتریان ما، تامین قطعه به هر قیمت جهت رضایت مشتریان است.»

محمدی اضافه می کند:«همین وسواس برای تامین قطعات در خدمات پس از فروش، یک مزیت رقابتی در برابر برند های با سهم قطعات وارداتی بالاتر به حساب می آید. این موضوع در آبسردکن ها و دستگاه های تصفیه هوا از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که بسیاری از قطعات آبسردکن مانند فیلتر های تصفیه آب و در تصفیه هوا، فیلترهای هپا و کربن قطعات مصرفی هستند و نیاز به تامین قطعه وجود دارد.»

در پایان مدیرعامل تکران مبرد به حضور محصولات این شرکت در عرصه های گوناگون اشاره کرده و می گوید:«شعار ما ایستکول همه جا است. محصولات ما در حوزه خدمات رفاهی، تجاری، خانگی، درمانی و اداری حضور گسترده دارند.

البته بسته به محصول این موضوع متفاوت است. به طور مثال محصولات فریزر ما در کاربری خانگی و محصولات یخچال های سه فوت و پنج فوت ما در هتل ها، بیمارستان ها و اداره ها حضور قدرتمندی دارند. آبسردکن های ایستکول هم در فروشگاه ها، دفاتر و اداره ها در حال استفاده هستند.»

ایستکول پرفروش ترین یخچال و فریزر در دیجی کالا

55
این مطلب مفید بود ؟50
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی