غذای آماده

چرا میگن غذای آماده نخورید؟

کد مطلب : 86738زمان مطالعه : 3 دقیقه
غذاهای آماده در بین افراد پرمشغله بسیار محبوب است اما تاثیرات منفی که مصرف غذاهای صنعتی بر زندگی افراد میگذارند دلیل خوبی برای ترک کردن این غذاها است.

اتفاقاتی که بعد از ترکِ غذای صنعتی و آماده در بدن رخ می دهد

خیلی از شما عادت کرده اید به خاطر شرایط زندگی و مشغله های تان، غذاهای آماده و صنعتی بخورید. استفاده از این غذاها برای صرفه جویی وقت بسیار خوب است؛ اما مشکلاتی را در بدن تان به وجود خواهد آورد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم به شما توضیح دهیم که اگر از خوردن این غذاها دست بکشید، چه اتفاقات مثبتی برای بدن تان می افتد.

قبل از بهتر شدن، همه چیز کمی بدتر می شود

زمانی که بدن بخواهد غذای صنعتی را ترک کند؛ یعنی باید به کمبود شکر، نمک و دیگر مواد افزودنی عادت کند. در چنین حالتی ممکن است دچار اضطراب، بی قراری، سر درد و گرسنگی بیش از حد شوید و همه چیز بدتر به نظر برسد؛ اما بعد از مدتی همه چیز به روال طبیعی خودش برمی‌ گردد.

بهبود روحیه

خوردن غذاهای صنعتی باعث می‌ شود که از لحاظ روحی به هم بریزید. اگر این غذاها را کنار بگذارید، از لحاظ روحی وضعیت بهتری خواهید داشت و انرژی بالاتری را احساس می کنید. سطح دوپامین و سروتونین در بدن تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بهبود روحیه

تمرکز بالاتر

خوردن غذاهای صنعتی به خاطر شکر و فروکتوز بالایی که دارند، ممکن است تمرکز شما را پایین بیاورند؛ بنابراین توصیه ما این است که سریع تر مصرف این غذاها را کنار بگذارید تا ببینید که چقدر تمرکز بیشتری دارید.

نفخ کمتر

موادی مانند سدیم که در غذاهای صنعتی وجود دارند، باعث تازه نگه داشتن آن ها می شوند و نفخ شکم را به وجود می‌ آورند. اگر مصرفِ این غذاها را کنار بگذارید، نفخ بدن تان کاهش پیدا می‌ کند.

تغییر سلیقه

اگر بعد از مدتی غذاهای صنعتی را کنار بگذارید، متوجه می‌ شوید که سلیقه تان تغییر پیدا کرده و بیشتر به مصرفِ غذای سالم با سدیم پایین تمایل دارید.

غذای سالم

خواب بهتر

غذاهای صنعتی باعث به هم زدن چرخه خواب می‌ شوند و سطح قند خون را جابجا می کنند. باید مراقب باشید که غذای صنعتی را خیلی زیاد استفاده نکنید. اگر بعد از مدتی آن را کنار بگذارید، متوجه می‌ شوید که چقدر حالِ بهتری خواهید داشت و سرحالی و انرژی بیشتری را احساس خواهید کرد.

بهبود وضعیت گوارشی

بدن به فیبر نیاز دارد تا گوارش سالمی داشته باشد؛ فیبر طبیعی موجود در غلات کامل؛ در غذاهای صنعتی وجود ندارد؛ پس اگر غذاهای صنعتی را کنار بگذارید، قطعاً گوارش تان از این رو به آن رو خواهد شد و بهبود پیدا خواهد کرد.

کاهش وزن

غذاهای صنعتی به خاطر قند و نمک بالایی که دارند، وزن شما را بی رویه بالا می‌ برند؛ به خاطر همین اگر به دنبال کاهش وزن هستید، تنها راه کنار گذاشتن غذاهای صنعتی است که بعد از آن؛ ورزش و رژیم سالم بیشتر برای تان جواب خواهد داد.

کاهش وزن

پاکسازی پوست

مطالعات نشان می دهند که بین رژیم غذایی و سلامت پوست رابطه مستقیم وجود دارد که یکی از راه های پاکسازی پوست و داشتن پوستی روشن و درخشان، کنار گذاشتن غذا های صنعتی است.

کاهش خطر بیماری و مشکلات سلامتی

کنار گذاشتن غذاهای صنعتی مشکلات مختلف و بیماری ها را کم‌تر می کند و دیگر به مسائلی مانند کبد چرب یا بیماری‌ های قلبی دچار نخواهید شد.

چرا میگن غذای آماده نخورید؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : تغذیه سالم
وبگردی