تولد
برنج
برنج یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در بین ایرانیان است اما این ماده غذایی مضراتی دارد که از دانستنش شگفت زده خواهید شد.

نگران کننده ترین خطر مصرف زیاد برنج سفید

از آن جایی که برنج با انواع طعم و غذاها همخوانی دارد، بیش از هر ماده غذایی دیگری در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است و کمتر کسی را می بینید که تمایل به خوردن برنج نداشته باشد. برنج ها با وجود محبوبیتی که دارند، عوارض جانبی را هم در پی خواهند داشت که شاید خیلی از آنها اطلاع نداشته باشید که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک توضیح خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید تا جدی ترین خطر زیاده روی در مصرف برنج سفید را بدانید.

وارد شدن آرسنیک به بدن

طبق اطلاعات موجود در صورت مصرف زیادِ برنج، آرسنیک نیز وارد بدن تان می شود که ممکن است نتایج بدی را به وجود بیاورد و به بدنتان آسیب وارد خواهد شد. از طرفی هم؛ اگر چه برنج سفید آرسنیک کم تری نسبت به برنج قهوره ای دارد؛ اما باز هم بهتر است که در مصرفِ آن زیاده روی نکنید.

برنج سفید

احتمال ابتلا به سندرم متابولیک

البته که اطلاعات بیشتری مورد نیاز است؛ اما مطالعات نشان می دهند که بین مصرف برنج سفید و خطر ابتلا به سندرم متابولیک ارتباط مستقیمی وجود دارد که احتمال بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را نیز افزایش می دهد. این شرایط شامل قند خون بالا، چربی اضافی بدن در اطراف شکم، افزایش فشار خون و سطوح غیر طبیعی کلسترول یا تری گلیسیرید است؛ همچنین ثابت شده است؛ کسانی که بیشترین برنج سفید را مصرف می کنند، 30 درصد خطر ابتلا به سندرم متابولیک در آن ها بیشتر است.

خبری درباره برنج که شما را می ترساند !!

4.640
این مطلب مفید بود ؟373
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی