تولد
ویرایش سریع pdf

آموزش ویرایش سریع pdf

کد مطلب : 83486زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر یک یا چند فایل pdf دارید و وقت زیادی برای ویرایش آنها ندارید، در این گزارش با ترفند ویرایش سریع فایل های pdf بدون نصب نرم افزار آشنا خواهید شد.

آموزش ویرایش سریع pdf

فایل های PDF (پی دی اف)، یکی از فایل های بسیار پرکاربرد در دنیای امروزی می باشد چرا که کاربرد بالایی در انتشار کتاب های الکترونیک را به عموم کاربران عرضه می کند. با این وجود گاهی اوقات ممکن است مشکلی برای شما رخ دهد که باید خیلی سریع اقدام به ویرایش فایل pdf خود کنید. با جستجویی در بستر اینترنت با هزاران ابزار مختلف روبرو خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت خواهند نمود.

از این رو ما تصمیم داریم که شما را با ابزاری قدرتمند و البته بسیار سریع را معرفی کنیم که در این زمینه می تواند به شما کمک موثری کند. وب سایت smallpdf، یکی از وب سایت های معروف برای ویرایش سریع pdf می باشد که بدون هر گونه هزینه ای و همچنین نصب برنامه جانبی می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک شما را با قابلیت های اصلی و کلیدی این وب سایت آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

توجه مهم : اگر تصمیم به انجام ویرایش هایی که بسیار جزئی هستند، می توانید از برنامه هایی مانند Nitro pro استفاده کنید که با جستجو آن می توانید بر روی کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید. قابلیت های وب سایت smallpdf بیشتر کلی می باشد که در ادامه آنها را معرفی کرده ایم.

1- ویرایش فایل pdf

اصلی ترین قابلیتی که وب سایت smallpdf برای عموم کاربران خود عرضه کرده است، امکان ویرایش فایل pdf می باشد. اما منظور از ویرایش، بیشتر کلیات می باشد و شما را قادر میسازد تا بتوانید تغییراتی در بر روی فایل خود اعمال کنید که در ادامه بیشتر توضیح داده ایم؛

ویرایش سریع pdf

نوشتن روی pdf

یکی از مهم ترین قابلیت های این ابزار نوشتن روی فایل pdf می باشد که با انتخاب ابزار دوم از سمت چپ، می توانید شروع به نوشتن رو هر فایل pdf که باید در ابتدا در بستر این وب سایت آپلود کنید، نمائید. همچنین با انتخاب گزینه سوم از سمت چپ می توانید نوع قلم خود را نیز مشخص کنید.

تایپ کردن روی عکس

شاید مشکل شما، کمبود یک متن یا یک عبارت در فایل pdf باشد. از این رو اگر متن یا عبارتی را فراموش کرده اید در یک فایل pdf وارد کنید و از طرفی نسخه اصلی آن یعنی فایل ورد را پاک کرده اید و یا به آن دسترسی ندارید، می توانید از این ابزار استفاده کنید و عبارت دلخواه خود را وارد نمایید.

درج اشکال مربع، دایره و...

اما اگر شما باید بر روی فایل pdf مدنظرتان اشکالی را رسم کنید، گزینه پنجم از سمت چپ به کمک شما آمده است و شما با استفاده از آن می توانید از تغییر را اعمال کنید. همچنین اگر قسمتی از فایل pdf شما اضافی و اشتباه می باشد، می توانید با انتخاب شکل مربع و رنگ بک گراند فایل مربوطه، اقدام به محو کردن آن نمایید.

درج عکس روی فایل pdf

اگر عکسی را باید روی فایل پی دی اف مدنظر درج میکردید و اما فراموش کرده اید، نگران نباشید چرا که گزینه ششم از سمت چپ به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید عکس های مدنظر خود را بر روی فایل پی دی اف مدنظرتان درج کنید. به همین سادگی شما می توانید فایل پی دی ای دلخواهتان را ویرایش کنید.

دانلود فایل

نکته : بعد از اعمال تغییرات برای آنکه نسخه ویرایش شده را دانلود کنید باید از قسمت بالا سمت راست بر روی گزینه آبی رنگ Download کلیک کنید.

2- یکی کردن چند فایل پی دی اف

منظور از یکی کردن چند فایل پی دی اف این که برای مثال دبیر شما یک کتاب که 6 فصل دارد را بصورت جداگانه 6 فصل را ارسال کرده است. از این رو اگر شما تصمیم به مطالعه داشته باشید، باید عمل ورود و خروج را چندین بار استفاده کنید و میان 6 فایل پی دی افی که توسط دبیر دریافت کرده اید را باید تند تند جابجا شوید. بدون شک کار زمان بری می باشد.

یکی کردن pdf

خوشبختانه ابزار آنلاین smallpdf این قابلیت را دارد تا چندین فایل pdf را به یک فایل pdf تبدیل کند. اصطلاحی که برای این قابلیت به کار برده می شود، Merge یا همان یکی کردن فایل های پی دی اف می باشد که به نسبت کاربرد بالایی در میان کاربران دارد. نحوه کار کردن با این ابزار این گونه است که تمام فایل های pdf خود در این ابزار باید یکی یکی آپلود کنید و سپس بر روی Merge pdf کلیک کنید.

3- تبدیل فایل pdf به...

اما یکی از قابلیت هایی که اکثر کاربران در بستر گوگل به دنبال آن هستند، ابزاری است که بتوان با استفاده از آن فایل pdf را به فرمت های دیگری مانند ورد و... تغییر داد. اما تجربه شخصی که در این زمینه وجود دارد گویا این است که حدود 99 درصد فایل های pdf که به زبان فارسی هستند، با انجام هر کاری نمی توان آنها را به فایل ورد تبدیل کرد که اصطلاحا فونت آن بهم نریزد. اما اگر pdf انگلیسی زبان دارید، می توانید فرمت آنرا خیلی سریع به فرمت دلخواه خود تغییر دهید.

تبدیل فایل pdf

خوشبختانه ابزار smallpdf دارای قابلیت تبدیل فایل pdf به فرمت های مختلف است که شما از این قابلیت نیز همانند سایر قابلیت هایی که ذکر شدند، می توانید بدون پرداخت هر گونه هزینه ای استفاده کنید.

آموزش ویرایش سریع pdf

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی