تولد
رازهای ایلان ماسک

رازهای مهم تازه منتشر شده درباره ایلان ماسک

کد مطلب : 87038تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
ایلان ماسک یکی از موفق ترین انسان ها در دنیای امروزی است و همه به دنبال پیدا کردن راز موفقیت این انسان ثروتمند هستند.

راز هایی که جدیدا درباره ایلان ماسک منتشر شده

ایلان ماسک جز آن دسته از ثروتمندهایی است که از راه‌ های مختلفی میلیون ها دلار را ذخیره کرده است. موفقیت ایلان ماسک از زمانی آغاز شد که او توانست در زمینه اینترنتی جزو نو آورترین ها باشد و اقدامات جدیدی را به انجام برساند. در این قسمت از رازهای موفقیت نمناک قصد داریم رازهایی را در مورد سبک زندگی ایلان ماسک به شما بگوییم که احتمالاً به دردتان خواهد خورد.

زیاد و بیش از تصور شما کار میکند

ایلان ماسک عقیده دارد که شما باید برای رسیدن به هدف تان خیلی زیاد کار کنید. او خودش هم همین کار را می‌ کرد و در فضای کوچک اداره می خوابید و اکنون هم از این طریق توانسته است ثروت مند شود‌. او عقیده دارد که شما در طول هفته باید بین 80 الی 100 ساعت کار کنید و همین راه تضمینی برای موفقیت تان خواهد بود.

مد را دنبال نمی کند

اگر به زندگی بیزینسی و تجارت ایلان ماسک نگاهی بیندازید، می بینید که خودِ او هرگز در زمینه مد با کسی رقابت نمی کرده و فکر خودش را درگیر مسائل حاشیه‌ ای و بی ارزش نکرده است و به شما هم همین توصیه را دارد که به جای رقابت؛ باید روی نوآوری تمرکز کنید.

ایلان ماسک

کاری که انجام می دهد را واقعا دوست داشته باشد

وقتی شما کاری که به انجام می رسانید را واقعاً دوست داشته باشید، انرژی کافی برای مواجه شدن با چالش‌ ها پیدا می کنید و بدون شک به یک وضعیت خوب در زمینه مالی و تجاری خواهید رسید.

ریسک می کند

ایلان ماسک عقیده دارد که حتماً باید ریسک‌پذیری خوبی داشته باشید و در طول زمان این قدرت را در خودتان ارتقا دهید تا بتوانید کار های جدید و نوآورانه به انجام برسانید که قطعاً ارزشش را دارد.

از شکست نمی ترسد

ایلان ماسک در مصاحبه ای اعلام کرد که نباید از شکست بترسید. اگر چیزی برای تان مهم است باید برایِ آن تلاش کنید و شکست نباید باعث شود که راحت عقب ‌نشینی کنید. در غیر این صورت هیچ‌گاه به خواسته خود نخواهید رسید.

برای کارهای مهم وقت میگذارد

موفقیت و رضایت همراه با کار و تلاش، فقط به معنای پول درآوردن نیست. بلکه شما باید سعی کنید تا با کاری که انجام می دهید، یک تحول بزرگ را به وجود بیاورید و در واقع کارتان اهمیت داشته باشد.

ایلان ماسک

روی سیگنال تمرکز میکند، نه روی صدا

از نظر ایلان ماسک، منظور از سر و صدا تبلیغات است. شما نباید پول زیادی را صرف تبلیغات کنید، بلکه باید بیشتر روی سیگنال هایی که ارسال می کنید، یعنی روی کیفیت کار خود توجه داشته باشید که خودش بزرگترین تبلیغات است‌.

دنبال ساخت یک محصول عالی است

ثرتمندترین مرد جهان به عنوان یکی از رازهای موفقیتش میگوید سعی کنید که همیشه به دنبال ساخت یک محصول عالی و اعجاب انگیز باشید. به عنوان مثال اپل را در نظر بگیرید به خاطر کیفیت بالایی که ارائه داد، تا سالیان سال مشتریان خودش را دارد.

همیشه آماده یاد گرفتن مهارت های جدید است

ایلان ماسک به تمام اطرافیانش میگوید که اجازه ندهید که به خاطر کمبود مهارت ها از کارهایی که دوست دارید جا بمانید. هر چقدر که می توانید مهارت های جدید یاد بگیرید، همیشه آماده یادگیری چیز های جدید باشید.

به دنبال انتقاد سازنده است

در مصاحبه‌ هایی که توسط ایلان ماسک انجام شده، او خیلی به این مسئله تاکید داشته که باید روی انتقاد سازنده تمرکز داشته باشید، زیرا دیگران می‌ تواند اشکال کارتان را بفهمند و شما راحت نقطه ضعف خود را پیدا کنید.

ثروت ایلان ماسک

فقط خوش بین است

ایلان ماسک عقیده دارد که شما می‌ توانید برنامه ‌ریزی‌ های مختلفی را در ذهن تان داشته باشید و کارایی بالایی را از خود نشان دهید؛ به شرط اینکه خوش بین باشید و در ذهنتان به دنبال اهداف بزرگ بروید و همیشه امیدوار زندگی کنید‌.

افراد مهم و بزرگ را جذب میکند

در یک کمپانی یا شرکت؛ گروهی از افراد در حال فعالیت هستند تا یک محصول را تولید کنند یا یک نوع خدمات را ارائه دهند؛ یعنی نتیجه کار به گروه وابسته است. ایلان ماسک میگوید که شما می توانید با اقداماتی که به انجام می رسانید‌، گروه بزرگی از افراد خبره را به خودتان جذب کنید. زمانی که دایره گروه را حرفه ای تر و بزرگتر کنید، نتیجه بهتری هم می گیرید.

سعی می کند بهتر از رقیبان خود باشد

یکی از باروها و رازهای موفقیت ایلان ماسک این است که درست است که باید برای نوآوری تلاش کنید؛ اما باید در نظر داشته باشید که بهتر از رقیبان تان عمل کرده و همیشه این موضوع را هدف قرار دهید.

قوانین را فراموش نمی کند

باید سعی کنید که همیشه به قوانین پایبند باشید و طبق اصول پیش بروید تا درجا نزنید.

محکم و استوار است

باید یاد بگیرید که همیشه محکم و استوار قدم بردارید. برای اهداف تان بجنگید، مصمم باشید و همیشه فعالیت‌ هایی را به انجام برسانید که باعث اتفاقات بزرگ در زندگی تان می شود.

زندگی ایلان ماسک

روی اقدامات با ارزش تمرکز میکند

تمرکز کردن روی ساختن یک تجارت سازنده، باعث اعتماد به نفس می شود. کاری که باید انجام دهید، این است که روی اقداماتی تمرکز کنید که ارزش بالایی برای تان دارد و باعث رشد شما خواهند شد.

بدترین سناریو را در نظر می گیرد

وقتی که می خواهید تصمیمی بگیرید و کاری را به انجام برسانید، باید همیشه بدترین اتفاقات را هم در نظر بگیرید تا بدانید که در این شرایط باید چکار کنید.

بیشتر مطالعه میکند

ایلان ماسک فردی بسیار موفق است و می‌داند که باید برای موفقیت؛ مطالعه کرد و اطلاعات را روز به روز افزایش داد؛ پس بهتر است شما نیز از لحاظ اطلاعاتی، خودتان را تقویت کنید که با چیزی به غیر از مطالعه اتفاق نمی افتد.

با سود های بدست آمده در بیزینس جدید سرمایه گذاری میکند

زمانی که می خواهید کسب و کاری جدید را به راه بیندازید، باید سعی کنید که از سود کار قبلی کمک بگیرید؛ یعنی با سود کار قبلی خود به دنبال ایجاد کسب و کار جدید بگردید.

نوآوری دارد

ایلان ماسک عقیده دارد که برای انجام کار های جدید باید نوآورانه عمل کنید. باید اقدامات جدیدی را به انجام برسانید. قطعا سطح نوآوری در موفقیت کارتان تاثیر گذاری بسیار زیادی دارد.

هرگز تسلیم نمی شود

بسیار مهم است که همیشه از مراحل خطرناک زندگی به راحتی عبور کنید. در محیط کار هم باید یاد بگیرید که هیچ‌گاه تسلیم نشوید و موانع را با موفقیت پشت سر بگذارید.

راز ایلان ماسک

محدودیت ها را می شناسد

ایلان ماسک عقیده دارد که شما همیشه باید هوشمندانه ترین و سخت‌ترین کارها را به انجام برسانید و محدودیت‌ های خود را شناسایی کنید.

بلندپروازی را فراموش نمیکند

باید یاد بگیرید که در این دنیای پر از هیاهو و شلوغی، بلندپرواز باشید. باید بلند پروازی را به عنوان یک کار بزرگ در زندگی در نظر بگیرید و هرگز پا پس نکشید.

کمی فلبداهه عمل میکند

فلبداهه عمل کردن به معنای انجام کار نوآورانه می باشد. شما هم مثل ایلان ماسک معروف باید سعی کنید که اقدامات جدید را به انجام برسانید و خیلی به دنبال تقلید کردن از دیگران نباشید.

یک محیط یادگیری جهانی برای خودتان ایجاد کرده است

باید سعی کنید که از تجربیات و اقدامات در سطح جهانی کمک بگیرید و نگاه خود را متفاوت کنید. در واقع به پیشنهاد ایلان ماسک، محیط یادگیری که در آن فعالیت می کنید، باید یک محیط بین المللی باشد.

از تصورات خود کمک می گیرد

زمانی که می خواهید یک ایده ناب را به اجرا در بیاورید، باید آن را در ذهن خود ترسیم کنید و کار های خلاقانه ای را به انجام برسانید تا بتوانید اقدامات بهتری را در پیش بگیرید.

تمرکز می کند

باید سعی کنید روی کار هایی تمرکز کنید که باعث می شود سرمایه گذاری بهتری داشته باشید. باید سرعت رشد خود را کنترل کنید و تمرکز تان را روی اقدامات اساسی بالا ببرید.

مدام پیشرفت می کند

ایلان ماسک معروف معتقد است که نباید زود تسلیم شوید و از پیشرفت جا بمانید. باید سعی کنید که مدام در حال پیشرفت و ترقی باشید و هرگز از پیشرفت دست و کشید به چیز های کم قانع نباشید.

رازهای مهم تازه منتشر شده درباره ایلان ماسک

4.889
این مطلب مفید بود ؟863
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
1 نظر به ثبت رسیده است
سیدلطیف حسینی1401-02-17
درودبرایلان ماسک.الگوی من هست.مردبزرگی هست.باعث انگیزه هست.
159
وبگردی