حلقه
حلقه ازدواج چه تفاوتی با حلقه نامزدی دارد؟شاید هنگام خرید حلقه ازدواج این سوال در ذهنتان ایجاد شود. جواب آن خیلی ساده است و بعد از خواندن آن، انتخاب راحتی خواهید داشت.

حلقه ازدواج و نامزدی، تفاوت ها و شباهت ها

حلقه ازدواج با حلقه ی نامزدی چه تفاوتی دارد؟ بعد از ازدواج هم میتوانم از حلقه نامزدی ام استفاده کنم؟ حتما باید حلقه نامزدی با حلقه ازدواج من ست باشد؟ میتوانم همزمان از انگشتر نامزدی و حلقه ازدواجم استفاده کنم؟
اینها سوالاتی هستند که نزدیک ازدواج هر کدام از ما برایمان پیش می آید. سوال هایی که به خاطر رسم و رسومات مختلف و اهمیت بالای انتخاب حلقه ازدواج، در ذهن ما شکل میگیرد.
فرهنگ های مختلف جواب های متفاوتی برای این سوال ها دارند، ولی کلیت همه ی آنها مشترک است. همیشه هم یادتان باشد که این قوانین حتما نباید اجرا بشوند و خیلی از آنها برمیگردد به سلیقه و علاقه ی شما، ولی دانستن آنها خالی از لطف نیست.
دانستن تفاوت بین حلقه نامزدی و حلقه ازدواج به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین انتخاب را از بین مدل های حلقه ازدواج زمردی یا هر گالری جواهر دیگری داشته باشید.
برای همین من در این مقاله جواب این سوال ها را برایتان جمع آوری کرده ام تا با دانستن آنها بتوانید تصمیم درستی در انتخاب حلقه ازدواج بگیرید.

تفاوت حلقه ازدواج و حلقه نامزدی

حلقه نامزدی و حلقه ازدواج به طور کلی برای نشان دادن علاقه و تعهد بین زن و مرد هدیه داده میشود. اما با اینکه کانسپت مفهومی هر دو یکی است، تفاوتهای کوچکی در معنا و تفاوتهای بزرگتری در ظاهر با یکدیگر دارند که در ادامه هر یک از آنها را بررسی خواهیم کرد.

  • تفاوت معنایی

حلقه نامزدی معمولا یک حلقه پر زرق و برق است که در هنگام تقاضای ازدواج مرد از عشق زندگیاش، به او داده میشود. این حلقه به عنوان نمادی شناخته میشود که شما و عشقتان با یکدیگر نامزد شده اید اما هنوز ازدواج نکرده اید.
در رسم و رسومات ایرانی خودمان، حلقه نامزدی در زمان بله برون از طرف خانواده ی داماد به عروس خانم هدیه داده میشود.
به طور عمومی و سنتی، حلقه نامزدی فقط مخصوص زنان است و حلقه نامزدی مردانه نداریم، اما مردانی هستند که به دلخواه از حلقه نامزدی استفاده میکنند.
حلقه نامزدی بر حسب فرهنگی که در آن زندگی می کنید، در دست راست یا چپ قرار می گیرد. در ایران معمولا دست چپ و همان انگشت حلقه را برای حلقه نامزدی هم استفاده میکنند.
اما حلقه ازدواج در شب عقد یا ازدواج بین زن و مرد رد و بدل میشود و قرار است تا پایان عمر به عنوان نمادی از عشق و تعهد بین آنها، در دستانشان باشد. معمولا در شب عروسی حلقه ازدواج جایگزین حلقه ی نامزدی میشود، اما خیلی ها هستند که از هر دوی آنها به طور همزمان استفاده می کنند که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

حلقه ازدواج

  • تفاوت ظاهری

تفاوت ظاهری و قیمتی بین حلقه ازدواج و حلقه نامزدی بسیار زیاد است. حلقه نامزدی همانطور که گفتیم بسیار پر زرق و برق تر از حلقه ازدواج است. حلقه نامزدی معمولا جواهر است، یعنی در طراحی و ساخت آن از سنگ های قیمتی استفاده شده است.
مدلهای حلقه ی نامزدی بسیار متنوع است ولی محبوب ترین آنها انگشتر سولیتر (solitaire) یا تک نگین است. روی این انگشتر، تک نگین درشت و درخشانی خودنمایی می کند که اغلب از جنس الماس است. برش سنگ قیمتی روی این انگشتر هم می تواند مدل های مختلفی از برش گرد برلیان تا برش امرالد (emerald) داشته باشد که آن هم کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد. 
مدلهای دیگری مثل طرح هیلو (halo) هم طرفداران زیادی در بین عروس خانم های جوان دارد. این طرح شباهت زیادی با انگشتر سولیتر دارد اما از آن کمی پر زرق و برق تر است.

اما به نظر شما چرا حلقه ازدواج ساده و حلقه نامزدی پر زرق و برق است؟

چون حلقه ازدواج را قرار است هر روز، چه در حال کار و چه استراحت، چه در سفر و چه در خانه و … استفاده کنید. برای همین باید راحت ترین چیزی باشد که می توانید انتخاب کنید. 
البته در نهایت رعایت تمام این اصول بستگی به علاقه و سلیقه ی شما دارد و میتوانید تمام قوانین را زیر پا بگذارید و قانون جدیدی پایه ریزی کنید. 
به گفته تیلور لانور (Taylor Lanore)، مشاور الماس و طراح حلقه نامزدی و حلقه ازدواج لورن بی (Lauren B):
مردم در نهایت هر کاری که دلشان بخواهد انجام میدهند و این فرصت خوبی در اختیار جواهر سازان قرار می دهد تا در طراحی حلقه های ازدواج و نامزدی خلاقیت زیادی به خرج دهند.

آیا می توان همزمان از انگشتر نامزدی و حلقه ازدواج استفاده کرد؟

بله می توان. این موضوع هیچ محدودیتی ندارد و همه چی به سلیقه ی شما بر می گردد. حتی خیلی از عروس خانم ها از همان ابتدا حلقه ازدواج و نامزدی خودشان را به صورت ست انتخاب می کنند تا بتوانند بعدا همزمان از آنها استفاده کنند. اصطلاحا به این مدل، حلقه و پشت حلقه می گویند.

حلقه نامزدی

میان محصولات جواهرات عشق و ازدواج گالری زمردی می توانید متنوع ترین، به روزترین و زیباترین مدل های حلقه ازدواج را ببینید:
https://www.zomorodi.com/fa/products/wedding-rings
جواهری زمردی قدمت زیادی در صنعت طلا و جواهر ایران دارد و علاوه بر حلقه ازدواج، طلا و جواهرات بسیار متنوعی را در محصولات خود جای داده است. می توانید برای دیدن محصولات این گالری به شبکه های اجتماعی آنها سر بزنید:
Instagram:https://www.instagram.com/zomorodijewelry/
Aparat:https://www.aparat.com/zomorodi_jewelry

برای سفارش محصول، دریافت مشاوره و خرید می توانید از طریق شماره های زیر با جواهری زمردی در ارتباط باشید:
021-55622715
09121509364
02122662165

چه تفاوتی بین حلقه ازدواج و حلقه نامزدی وجود دارد؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی