روز زبان انگلیسی
زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیاری از کشورهای جهان محسوب می شود و روز 23 آوریل به عنوان روز جهانی زبان انگلیسی نامگذاری شده است.

23 آوریل، روز جهانی زبان انگلیسی

ریشه های مربوط به زبان انگلیسی را می توان در قرون وسطا هم پیدا کرد که نام خودش را از angles گرفته است. Angles یک قبیله آلمانی در غرب بود که راهش را به انگلستان پیدا کرده بود.

این زبان، دستور زبان یا گرامر، آواها و کلماتش را از هر زبانی که با آن ارتباط داشت، گرفته بود. بسیاری از افراد عقیده دارند که انگلیسی به تنهایی یک زبان جداگانه نیست، بلکه ترکیبی از زبان های مختلفی است که با انگلیسی در ارتباط بوده اند.

بنابراین انگلیسی به یک زبان قوی تبدیل شده است که اکنون در کل جهان، افراد مختلفی از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تجارت می کنند و به عنوان دومین زبان در بسیاری از ایالت های دنیا شناخته می شود. انگلیسی، زبان رسمی 60 کشور در کل جهان است.

گفتنی است زبان انگلیسی هنوز هم جزء زبان های پیچیده برای یادگیری زبان دوم محسوب می شود (البته زبان چینی از لحاظ پیچیدگی قبل از زبان انگلیسی قرار می گیرد) علت آن هم این است که زبان انگلیسی کلمات مشابه به یکدیگر مانند (they، their, و they're) زیاد دارد یا جمع بعضی از کلمات با مفرد آن، کاملاً متفاوت هستند.

به عنوان مثال جمع کلمه goose به geese تبدیل می شود اما جمع بعضی از کلمه ها هم مانند moose هیچ تغییری نمی کند و همین بی قانونی باعث می شود که زبان انگلیسی جزء زبان های پیچیده محسوب شود.

روز جهانی زبان انگلیسی

تاریخچه ی ثبت شده از زبان انگلیسی

زبان انگلیسی تاریخچه طویلی دارد که در این قسمت از گوناگون نمناک نگاه سریعی به آن خواهیم انداخت تا شما را با جزئیاتی در باره ی این زبان آشنا کنیم.

  • انگلیسی قدیمی، زبان انگلیسی بریتانیایی بین قرن 5 و 7 است که همان زبان آلمانی غربی محسوب می شده و از نژاد انگلیسی آمده بود.
  • انگلیسی میانه که بعد از دوره انگلیسی قدیمی روی کار آمد و تاریخ آن به قرن 11 برمی گردد و تا قرن 15 ادامه داشت.
  • انگلیسی مدرن اولیه. این زبان توسط شکسپیر استفاده شد که تاریخ آن تقریباً مربوط به سال 1500 است. انگلیسی مدرن اولیه تغییراتی را در تلفظ کلمات با مصوت های بلند ایجاد کرد.
  • انگلیسی مدرن به اواخر قرن 17 بر می گردد و همان انگلیسی است که ما امروزه صحبت می کنیم.

تاریخچه زبان انگلیسی

چند نکته ی جالب و  جذاب درباره زبان انگلیسی

  1. اولین دیکشنری زبان انگلیسی هم در سال 1755 نوشته شد. تخمین زده شده است که هر سال، چهار هزار کلمه به دیکشنری اضافه می شود. به عنوان مثال کلمه هایی مثل Hangry به معنای عصبانیت شدید یا YOLO مخفف عبارت این که "تو فقط یکبار زندگی می کنی" و کلمات دیگر.
  2. ‘Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis’ این کلمه طولانی ترین کلمه در زبان انگلیسی است که 45 حرف دارد و نام یک نوع بیماری ریوی است که به دلیل تنفس خاکستر و آلودگی های شن ایجاد می شود. اصلاً نگران نباشید که نمی توانید آن را تلفظ کنید؛ حتی انگلیسی زبان های بومی هم قادر به بیان نام این بیماری نیستند.
  3. ظاهرا زبان انگلیسی یکی از شاد ترین زبان های دنیا محسوب می شود، زیرا کلمه happy سه برابر بیشتر از کلمه sad استفاده می شود.
  4. هیچ کلمه ای برای رنگ نارنجی تا 450 سال پیش وجود نداشت.
  5. همچنین رنگ های نارنجی، بنفش و نقره ای در زبان انگلیسی، همگی نام یک کلمه هستند که اکنون به نام رنگ ها هم مبدل شده اند.
  6. شکسپیر به تنهایی 17 هزار کلمه را به وجود آورد و این کار را از طریق تغییر اسم ها به فعل، تغییر فعل به صفت و کلمات ارتباطی ایجاد کرد و همچنین پسوند و پیشوند هایی را به کلمات اصلی اضافه کرد که باعث ایجاد کلمات زیادی شد.

تاریخ روز زبان انگلیسی + حقایق خواندنی

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی