افراد موفق
این روزها افراد تلاش میکنند بیزینس های خود را داشته باشند اما باید قبل از شروع کار با رازهای کارآفرینان موفق که اصلی ترین دلیل موفقیت آنهاست آشنا شوند.

استفاده از طرز تفکر کار آفرینان موفق برای پیشرفت بهتر شما

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که کارآفرین شوید و بیزینس کوچک خود را شروع کنید؟ اگر افراد با انگیزه را در این زمینه بشناسید، قطعاً می‌دانید که طرز تفکر آن ها چگونه است که باعث شده تا مسیر موفقیت را طی کنند. اگر هم در این مورد اطلاعاتی ندارید، این قسمت از نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا با تفکر کارآفرینان موفق آشنا شوید.

داشتنِ اهداف روشن و واضح

موفقیت در کارآفرینی یک مسیر طولِ و دراز است و شما باید برای این سفر خودتان را آماده کنید. نه تنها باید برای آینده تان اهداف واضح و روشنی داشته باشید، بلکه باید بدانید که دقیقا چه کارهایی را انجام دهید تا به آن هدف دست پیدا کنید.

اهداف مشخص

کمک گرفتن از افراد کاربلد

یکی از بهترین راه ها برای ذهن آگاهیِ کارآفرینی این است که از افرادی که صاحب یک بیزینس موفق هستند کمک بگیرید؛ چرا که آن ها می توانند به شما آموزش دهند و تجربیات خوبی را در اختیارتان قرار بدهند تا زودتر به هدف تان برسید.

حساب کردنِ هزینه ها

قطعاً شما می‌دانید که هیچ چیز در زندگی مفت و مجانی به دست نمی آید. شاید بعضی شرایط بی دردسر یا راحت به نظر برسند؛ اما قطعاً نیازمند صرف زمان و هزینه هستند؛ پس زمانی می‌ توانید به فکر کارآفرینیِ درست باشید که از قبل همه هزینه‌ ها را حساب کنید.

یادگیری مداوم

یکی دیگر از عادات خوب برای کارآفرینی این است که به خودتان فرصت یادگیری چیزهای جدید بدهید. به حرف افراد با تجربه گوش کنید، نظرات مشتریان را بپرسید، همیشه به دنبال ارتقاء محصول و خدمات خود باشید و مدام شبیه یک دانش جو در این مسیر حرکت کنید.

یادگیری مداوم

افزایش سطح خلاقیت

فرقی ندارد که می خواهید یک گالری هنری بسازید یا این که می خواهید یک شرکت برای سرمایه گذاری تاسیس کنید؛ در هر صورت تفکر خلاق و توانایی حل مسئله بهترین راه برای ارائه خدمات است.

زندگی کردن در زمان حال

گذشته شبیه به یک معلم است؛ اما زمان حال شبیه یک همراه خوب در مسیر است. افرادی که می‌ خواهند در کارآفرینی به موفقیت برسند، فقط به نتایج گذشته اکتفا نمی کنند، بلکه هر روز را فرصتی تازه برای ارتقای خودشان می‌دانند.

احاطه شدن با انرژی مثبت

یکی از جذاب ترین راه ها برای رسیدن به موفقیت این است که شما قانون جذب را بشناسید، انرژی اطراف تان را بفهمید، جملات تاکیدی مثبت بگویید و سعی کنید که اطراف خود را پر از احساسات و اتفاقات مثبت کنید.

مثبت اندیشی

یادگیری از اشتباهات گذشته

برای هر کارآفرینیِ موفق باید مجموعه ای از نواقص و سختی ها را پشت سر بگذارید. باید از اشتباهات خود درس بگیرید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

تقسیم اهداف بزرگ به اهداف کوچکتر

احتمالاً در مورد این روش چیزهایی شنیده اید. بهترین حالت این است که زمان و تلاش خود را افزایش دهید. اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید و برای آنها تلاش و پشتکار داشته باشید و موفقیت های کوچک تان را هم جشن بگیرید.

استفاده از حافظه انتخابی

اگر می خواهید واقعاً در زمینه کارآفرینی موفق شوید؛ بدانید همه کسانی که با آنها کار می کنید بخشی از این موفقیت هستند، باید قدردان کسانی باشید که شما را در این مسیر یاری و حتی؛ تشویق می‌ کنند‌‌. از طرفی باید حافظه خود را انتخابی کنید؛ یعنی به مغزتان دستور دهید که افراد و شرایط سمی را فراموش کند و از آنها فاصله بگیرد؛ همچنین یاد بگیرید که چه زمانی ببخشید و از انرژی های منفی عبور کنید.

آدم های موفق اینطوری فکر میکنن که موفقن

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی