انشا
با نزدیک شدن به روز دانش آموز اکثر دانش آموزان به دنبال متنی زیبا برای ارائه هستند.

دو نمونه انشا و متن درباره روز دانش آموز

با نزدیک شدن به 13 آبان و روز دانش آموز بسیاری از معلمان برای اینکه دانش آموزان بتوانند وقایع 13 آبان 57 را درک کنند از آنها می خواهند که در این مورد تحقیق کنند و دانسته هایشان را در قالب انشا روز دانش آموز ارائه نمایند. در این بخش از نمناک دو انشای زیبا به مناسبت روز دانش آموز و 13 آبان آماده نموده ایم که امیدواریم برای شما آینده سازان کشور مفید واقع شود.

انشا و متن درباره روز دانش آموز

امروز روز 13آبان است، روز شهدایی که با رشادت ها و ایثار و فداکاری های خود ماندگارترین حماسه ها را خلق کردند که زبان از گفتن و قلم از نوشتن آن قاصر است.روز شهدای دانش آموزی که ذلت ناپذیری و ایستادگی در برابر ظلم را از امام شهید خود آموختند، امامی که با شهادت خویش، حماسه ای جاوید آفرید و درس آزادگی و عدم تسلیم در برابر ستمگران را به همه نسل های بشر آموخت.

13 آبان روزی است که لاله های انقلاب چون طاقت ذلت و ظلم را نداشته دست به قیام زدند و در دانشگاه تهران تجمع نمودند و با فریاد الله اکبر و با شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر شاه لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند تا جایی که مورد اصابت گلوله ظالمان قرار گرفته و یکی پس از دیگری در خون غلتیدند و با خون خود دشمنان اسلام را بیش از پیش به رسوایی و شکست کشاندند.

امام خمینی(ره) بعد از شهادت دانش آموزان در 13 آبان فرمودند که چشم امید من به شما دانش آموزان است، عزیزان من صبور باشید، که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است.

انقلاب اسلامی ایران وامدار ایثارگری و از خودگذشتگی شهدای والامقام است. همه شهدا به خصوص شهدای دانش آموز با عشق و علاقه و معرفت برخواسته از روح انقلابی وارد عرصه پیکار شدند و زیباترین جلوه های ایثار را به نمایش گذاشتند تا نامشان در تاریخ جاودانه گردد.

یوم اللّه سیزده آبان روز «دانش آموز» نامیده شد، تا خاطره ی فرزندان انقلاب جاوید مانده و درسی برای تمام دانش آموزان باشد که عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دهند و با ابرقدرت ها و چپاول گران بین المللی به مبارزه ی بی امان بپردازند.

امروز نیز ما دانش آموزان باید مانند دانش آموزان و دانشجویان سال های زیبای انقلاب، حق طلب، با بصیرت و استکبار ستیز باشیم تا یاد شهدای دانش آموز سال 57 را زنده نگه داریم.

دفتر

انشا زیبا درباره 13 آبان، روز دانش آموز

13 آبان روز حماسه، روز خون و روز قیام و شگفتی هاست. روزی است که حق بر باطل پیروز شد و روزی که زمینه ساز پیروزی انقلاب گشت. 13 آبان یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانش آموزان عزیزمان است که علیه مستکبران قیام کرده و از چنگال استکبار و استعمار حقوق از دست رفته ی خویش را بیرون کشیدند.

داستان رشادت فرزندان دلیر انقلاب صفحاتی زرین را در تاریخ ایران بر جای نهاد. دانش آموزانی که در 13 آبان سال 1357 مبارزه و اعتراض بر ضد نظام را وظیفه خود می دانستند و برای اعتراض به حکومت پهلوی مدارس را تعطیل کرده و به سمت دانشگاه تهران حرکت کرده تا صدای اعتراض خود را به گوش شاه و حامیانش برسانند.

دانش آموزان بعد از رسیدن به دانشگاه در آنجا تجمع نمودند و شعارهای «مرگ بر شاه» و «معلم بپا خیز محصلت کشته شد» سر دادند، ماموران حکومتی که تحمل اعتراضات را نداشتند با شلیک گلوله 56 جوان و نوجوان را به شهادت رسانده و برخی را مجروح کردند.

اگر چه در قیام سیزده آبان، عده ی زیادی از دانش آموزان به مقام والای شهادت نائل شدند ولی این قیام پیروزی انقلاب اسلامی را شتاب بخشید و سرآغازی برای قیامی گسترده تروحرکتی فراگیرتر شد تا جایی که حکومت پهلوی را به زباله دان تاریخ سپرد.

یوم اللّه سیزده آبان در تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز دانش آموز نام گذاری شده است تا خاطره ی فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش ناشدنی برای تمام دانش آموزان در سراسر گیتی باشد. این روز همیشه باید همانند چراغی فرا راه دانش آموزان عزیز کشورمان باشد و روحیه ی ظلم ستیزی و عدالت خواهی را در آنان، همواره زنده نگه دارد.

متن و انشا روز دانش آموز برای پایه های مختلف

2.9121
این مطلب مفید بود ؟7051
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
برچسب : دانش آموزان
وبگردی