وسایل آشپزخانه
خانم های کدبانو کسانی هستند که موردنیازترین و ضروری ترین وسایل آشپزخانه را داشته باشند، زیرا برای پخت غذاهای متنوع و عالی به این وسایل احتیاج دارند.

وسایل و ابزارای ضروری آشپزخانه هر خانه ای

وجود هر محصول در آشپزخانه باید به طور مستقل استفاده شود. برای اینکه شما بتوانید کارهای مهم آشپزخانه را به راحتی انجام دهید، به ابزار مختلفی نیاز دارید. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم مهم ترین لوازم آشپزخانه که هر خانمی باید آن را داشته باشد را به شما معرفی کنیم.

چاقوی آشپزی

چاقوی خوب بهترین دوست شماست، زیرا اگر چاقوی کندی داشته باشید، قطعاً نمی توانید شکل و شمایل خوبی به مواد غذایی تان بدهید. از طرفی کارتان خیلی آهسته پیش می رود. پس سعی کنید چاقوی خوب داشته باشید که نه تنها تیز باشد، بلکه خیلی سنگین نباشد و دستگیره آن هم راحت باشد تا بتوانید خیلی خوب با آن کار کنید.

چاقو و تخته آشپزخانه

کف گیر فلزی

کف گیر فلزی؛ مهم ترین چیزی است که در آشپزخانه به آن نیاز دارید. این کفگیر را می‌ توانید برای کشیدنِ برنج یا حتی برش کیک و یا به هم زدن سالادتان استفاده کنید که کاربرد های بسیار متنوعی دارند.

کفگیر های پلاستیکی

کفگیر های پلاستیکی کوچک هستند که هم جزء لوازم خیلی ضروری در آشپزخانه محسوب می‌ شوند و هم برای ترکیب مواد؛ بسیار کاربردی اند و شما می توانید از طریق آن ها کارهای آشپزی خود را بهتر به انجام برسانید.

همزن

برای این که بتوانید مواد را با یکدیگر ترکیب کنید که احتمالاً در آشپزخانه هم زیاد به انجام این کار نیاز پیدا می کنید، نیاز به همزن در تمام سایز ها و شکل های مختلف دارید.

همزن دستی

کفگیر چوبی شیاردار

این کفگیر ها معمولا در جنس فلزی و چوبی به فروش می‌ رسند و برای هم زدن مواد جامد بسیار عالی عمل می‌ کنند. به عنوان مثال شما می توانید سالاد یا پاستا را با این کفگیر بکشید یا ترکیب کنید.

قیچی مخصوص آشپزخانه

قیچی مخصوص آشپزخانه کار راه انداز ترین وسیله ای است که می‌ توانید در آشپزخانه پیدا کنید و از طریق آن می‌ توانید کار خود را خیلی ظریف ارائه دهید و قسمت‌ هایی از سبزیجات که پلاسیده شده اند را هم خیلی راحت با قیچی جدا کنید.

انبر مخصوص

انبر های مخصوص جزء وسایل کاربردی هستند که در انواع فلزی و ارزان قیمت هم می توانید آن ها را تهیه کنید. زمانی که می خواهید چیزی مثل گوشت را داخل ماهیتابه سرخ کنید، بسیار کاربردی هستند و از طریق آن می‌ توانید مواد را برگردانید و حتی برای کشیدن سالاد هم استفاده می شود.

انبر مخصوص آشپزخانه

ماهیتابه تفلون

باید حتماً ماهتابه ای در آشپزخانه داشته باشید که کف آن تفلون و نچسب باشد‌. این ماهتابه باید سبک باشد که از طریق آن بتوانید کار آشپزی خود را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانید.

شیر داغ کن

شیر داغ کن بهترین وسیله برای درست کردن نودلیت، سیب زمینی یا حتی ذرت است. یعنی می‌ توانید مواد را داخل آن بریزید و صبر کنید تا پخته شود.

قابلمه خیلی بزرگ

باید حتما یک قابلمه خیلی بزرگ در آشپزخانه داشته باشید. بهتر است که جنس محکمی داشته باشد. این قابلمه ها برای زمان هایی هستند که شما می خواهید برای تعداد نفرات زیاد غذا درست کنید و مطمئناً یک روز لازم تان می شود.

قابلمه ی بزرگ

میکسر برقی و کوچک

میکسر های برقی که سایز کوچک و درازی دارند، می‌ توانند کاربردی ترین وسیله برای آشپزخانه شما شوند. خیلی راحت در سریع ترین زمان ممکن می توانید با آن اسموتی، سوپ و یا هر ترکیب دیگری مانند معجون را درست کنید.

آبکش و سبد

آبکش ها مهم ترین وسیله ای هستند که باید در یک آشپزخانه وجود داشته باشد. زمانی که میوه، سبزیجات و پاستا یا هر ماده دیگری را می شویید و می خواهید آب آن برود، باید آن ها را داخل آبکش بریزید.

رنده

هیچ آشپزخانه ای را نمی توانید پیدا کنید که رنده در آن وجود نداشته باشد. بسیاری از مواد در بسیاری از غذاها نیاز به رنده شدن دارند.

رنده کردن

تخته آشپزی

بله تخته آشپزی یکی از آن دسته از چیزهای مهمی است که باید در آشپزخانه شما وجود داشته باشد تا بتوانید مواد را به شکل منظم و به راحتی روی آن خرد کنید.

وسایلی که هر خانمی تو آشپزخونش باید داشته باشه

4.4142
این مطلب مفید بود ؟12517
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی