ورزش مضر قلب

ورزشی مضر برای قلب

کد مطلب : 82328زمان مطالعه : 2 دقیقه
اغلب از این موضوع مطلع هستیم که ورزش فواید بسیاری به همراه دارد اما آیا هر ورزشی برای هر فردی؟ ورزش هایی هستند که انجام آن ها خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

افزایش خطر حمله قلبی با ورزش سنگین

اغلب به افراد گفته می شود که برای سالم بودن باید ورزش کنید زیرا ورزش منظم هم به سلامت بدن و هم به تقویت ذهن کمک می کند. البته که افراد از طرق مختلفی می توانند ورزش را وارد روتین زندگی خود کنند اما همه ورزش ها هم برای همه خوب نیستند. ورزشی که نادرست انجام شود و یا مناسب فرد نباشد ممکن است به بعضی از عضلات مانند ماهیچه قلب فشار وارد کند. بعضی از حرکات ورزشی نیز ممکن است خطر قلبی عروقی برای افراد داشته باشد که در این قسمت از نمناک شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.

ورزش مضر برای قلب

ورزش های خیلی شدید و خطر حمله قلبی

ورزشی که در انجام آن باید مراقب باشید و احتیاط را رعایت کنید تا دچار آسیب قلبی نشوید، ورزش دوی ماراتون و پرش از ارتفاع است. مطالعه ای در سال 2020 نشان می دهد که فعالیت فیزیکی شدید مانند دوی ماراتون یا پرش از ارتفاع ممکن است برای برخی خطرناک باشد. حدودا 300 مطالعه علمی در این زمینه خطر حمله قلبی یا دیگر مشکلات عروقی و مرگ را به دلیل این ورزش ها گزارش کرده است و یا این که تا یک الی دو ساعت بعد از آن قلب همچنان تحت فشار است.

اکثر افرادی که دوی ماراتون انجام می دهند یا در پرش از ارتفاع و انجام ورزش هایی با شدت بالا شرکت می کنند، باید خیلی مراقب باشند. هدف از ورزش حفظ سلامت بدن است، نه آسیب رساندن به آن.

 ورزش مضر قلب

خطر برای افراد سالم هم وجود دارد

هیچ کسی نباید ورزش بیش از حد سخت و شدید انجام دهد و فرقی ندارد که از نظر قلبی سالم باشد یا خیر. معمولا حمله قلبی در پرش از ارتفاع، 40 درصد در افرادی اتفاق می افتد که اولین بار است در این ورزش شرکت کرده اند.

افرادی که از قبل مشکلات قلبی یا بیماری زمینه ای داشته باشند، بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند اما به این معنا نیست که افراد سالم مصنون هستند. حتی شاید در معرض خطر بیشتری باشند زیرا به نشانه های اطمینان از سلامت قلب بیشتر خطر می کنند.

ورزش هم مانند دارو است و خطر اوردوز برایش وجود دارد پس همیشه زیاده روی در ورزش خوب نیست و باعث مشکلات قلبی می شود، دقیقا همان قدر که بی تحرکی برای بدن ضرر دارد.

 ورزش و حمله قلبی

اما ورزش را کنار نگذارید

ورزش برای سلامت بدن و همچنین قلب بسیار لازم و ضروری است. افرادی که در طول روز ورزش می کنند، نسبت به بقیه 50 درصد در معرض خطر کمتری برای حملات قلبی و مشکلات عروقی هستند اما تمام صحبت ما در مورد خطر ورزش بیش از حد شدید و طاقت فرسا است.

اگر هم به هر دلیلی مجبورید ورزش شدید انجام دهید، حتما باید تحت نظر پزشک باشید و ورزش خود را نیز به طور تدریجی و کاملا آرام شدید کنید و اگر علائمی مثل درد قفسه سینه، فشار به قفسه سینه، تنگی نفس شدید را حین ورزش در خودتان دیدید، حتما به متخصص مراجعه کنید.

2 ورزشی که خطر حمله قلبی را افزایش میدهد

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی