حلقه ورزشی
حلقه ورزشی فقط برای بازی بچه ها نیست. تمرین با حلقه ورزشی هولاهوپ می تواند به شما در سوزاندن کالری و چربی بدن، بهبود تعادل، قوی کردن عضلات شکم، و تقویت قلب و عروق کمک کند.

مزایا حلقه ورزشی هولاهوپ:8 دلیل برای حلقه زدن

اگر فکر می کنید حلقه ورزشی فقط برای بچه هاست، دوباره فکر کنید. این وسیله ساده می تواند موجب تقویت عامل سرگرمی برنامه فیتنس شما شود و همزمان حرکت ورزشی عالی ای را نیز به شما هدیه بدهد. پیدا کردن کاری که از آن لذت می برید کلید اضافه کردن ورزش به برنامه روزانه تان است. وقتی که ورزش سرگرم کننده باشد و شما تمایل به انجامش داشته باشید احتمال اینکه به آن پایبند بمانید و برای پیشرفت کردن انگیزه داشته باشید بسیار بیشتر است.

فواید حلقه ورزشی چه چیزهایی هستند ؟

فواید حلقه ورزشی

1.سوزاندن کالری

ایجاد کسری کالری یکی از اهداف اصلی هنگام تلاش برای وزن کم کردن است. بر اساس گفته پژوهشگران حلقه ورزشی در سوزاندن کالری با دیگر فعالیت های ایروبیک مانند رقص سالسا برابری می کند. در هر 30 دقیقه حلقه زدن به طور میانگین زنان حدود 165 کالری، و مردان حدود 200 کالری می سوزانند.

2.کاهش چربی و سایز بدن

وقتی با تمرین کردن کالری می سوزانید و تغییرات مناسبی در رژیم غذایی تان ایجاد می کنید احتمال افزایش چربی در بدن کاهش پیدا می کند. اگر می خواهید عرض دور کمر و ران هایتان را کاهش دهید، حلقه زدن می تواند تمرین مناسبی برایتان باشد؛ مخصوصاً اگر از حلقه ورزشی هولاهوپ سنگین استفاده کنید. در یک برنامه حلقه زدن 6 هفته ای می توانید به طور متوسط 3.4 سانتی متر از دور کمر و 1.4 سانتیمتر از دور ران را کم کنید!

3.تقویت توانایی تمرین فیتنس هوازی

انجام تمرینات هوازی که به نام ایروبیک نیز شناخته می شوند قلب و ریه را به کار می کشد و جریان اکسیژن را در سرتاسر بدن بهبود می بخشد.این موضوع می تواند به نوبه خود باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت، بهبود سطح کلسترول، تقویت عملکرد مغز و حتی کاهش میزان اضطراب شود. وقتی هنگام حلقه زدن به یک ریتم ثابت برسید ضربان قلبتان شروع به بالا رفتن می کند، ریه هایتان شدیدتر کار می کنند و جریان خون بدنتان تقویت می شود. همچنین زمان بیشتری را در تمرین های ایروبیک برای سلامت قلب و سوزاندن کالری مصرف می کنید.

4.به چالش کشیدن عضلات شکمی

اگر تا حالا از حلقه هولاهوپ استفاده کرده باشید احتمالاً می دانید که چقدر لازم است باسن و پاهایتان را برای بالا نگه داشتن حلقه حرکت دهید. بالا نگه داشتن حلقه نیازمند عضلات شکمی قوی و تحرک مناسب ران ها است. یادگیری استفاده از حلقه هولاهوپ و تمرین منظم، روشی عالی برای هدف قرار دادن عضلات شکم، پهلو و عضلات باسن و ران است.

5.بهبود تعادل

تعادل به شما کمک می کند حرکات بدن تان را بهتر کنترل کنید. همچنین فرم بدن تان را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند تمرینات ورزشی دیگر را به شکل صحیح انجام دهید. هر فعالیت فیزیکی ای که مانند حلقه زدن نیازمند حفظ وضعیت بدن و ثابت ماندن در یک نقطه تکیه گاه باشد می تواند به شما در حفظ و بهبود تعادل کمک کند.

6.به کار گرفتن عضلات پایین تنه

با حلقه زدن تنها عضلات شکم تمرین داده نمی شوند. عضلات پایین تنه از جمله عضلات چهار سر (جلوی ران)، همسترینگ (پشت ران)، عضلات گلوت (کنار باسن) و عضلات ساق پا نیز فشار و سوزش را احساس خواهند کرد؛ خصوصاً اگر از یک حلقه سنگین استفاده کنید. برای حفظ حرکت جلو به عقب و چپ به راست بدن، باید عضلات بزرگ ران و ساق پاها را به کار بگیرید.

7.فعالیتی خانواده محور

جا دادن برنامه ورزشی در زندگی همراه با خانواده می تواند چالش برانگیز باشد. از بین کار، مدرسه، تمرین ورزشی و هر فعالیت دیگری که مربوط به والد بودن می شود، ورزش معمولاً اولین موردیست که از لیست کارهایی که باید انجام شوند حذف می شود. حلقه زدن روشی است که هم می توانید ورزش کنید و هم با خانواده وقت بگذرانید. فرزند، همسر، شریک زندگی یا هر کسی که می خواهد از مزایای ورزشی سرگرم کننده بهره ببرد را دعوت کنید تا در حلقه زدن با شما همراه شود. حتی می توانید یک مسابقه برگزار کنید که چه کسی می تواند حلقه را برای زمان طولانی تری دور کمرش نگه دارد.

8.ارزان و قابل حمل

برای ورزش با حلقه ورزشی نیازمند رفتن به باشگاه، کلاس های شلوغ فیتنس یا منتظر ماندن در صف های طولانی دستگاه های تمرین هوازی نیست. به علاوه اینکه ارزان است و عملاً هر جایی می توان انجامش داد؛ از جمله اتاق نشیمن، گاراژ، یا حیاط خانه.

ورزش کردن با حلقه

9.نکات ایمنی

با اینکه حلقه ورزشی هولاهوپ نسبتاً ایمن است بهتر است که برخی نکات را در ذهن داشته باشید.
  • فرم و حالت درست بدن را حفظ کنید. هنگام تمرین با حلقه ورزشی کمرتان را صاف نگه دارید، عضلات میان تنه تان را درگیر کنید و از خم شدن کمرتان جلوگیری کنید.
  • لباس تنگ فیت بدن بپوشید. لباسی بپوشید که بدنتان را در آغوش بگیرد؛ مانند شلوار یوگا، شلوارک دوچرخه سواری و یک تی شرت تنگ.
  • اگر کمر آسیب دیده دارید با احتیاط پیش بروید. اگر کمرتان آسیب دیده یا کمر درد مزمن دارید، با فیزیوتراپیست یا پزشکتان مشورت کنید و مطمئن شوید حلقه هولاهوپ برایتان ضرری ندارد.

نتیجه نهایی

حلقه ورزشی از ایمن و سرگرم کننده ترین لوازم ورزشی برای سوزاندن کالری و چربی بدن، بهبود تعادل، قوی کردن عضلات شکم، و تقویت قلب و عروق می باشد. بهترین بخش این ورزش، ارزان بودن، شروع آسان و قابلیت انجام در هر مکانی می باشد. اگر نگران سلامتی خود هستید توصیه آلبا اسپورت این است که مانند هر نوع ورزش دیگری، قبل از شروع برنامه ورزشی جدید با پزشک یا مربیتان مشورت کنید.

یک ورزش سرگرم کننده می خواهید؟ 8 دلیل برای امتحان کردن حلقه ورزشی

511
این مطلب مفید بود ؟110
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی