آرایش افراد مسن
اگر فکر می کنید با بالا رفتن سن زشت خواهید شد و دیگر نیازی به آرایش نخواهید داشت چون آرایش تاثیری روی صورتتان نخواهد داشت کاملا در اشتباه هستید. شما در هر سنی که باشید می توانید با آرایش اصولی و حرفه ای 10 سال جوان تر به نظر برسید...

تکنیکهای برتر آرایش چشم برای خانم های مسن

اگر فکر می کنید با بالا رفتن سن زشت خواهید شد و دیگر نیازی به آرایش نخواهید داشت چون آرایش تاثیری روی صورتتان نخواهد داشت کاملا در اشتباه هستید. شما در هر سنی که باشید می توانید با آرایش اصولی و حرفه ای 10 سال جوان تر به نظر برسید. جدا از این هرگز فراموش نکنید که بالا رفتن سن و ایجاد خطوطی که دورچشم و لب ها شکل می گیرد چیزی جز زیباییه تجربه های شما نیست و هرگز سعی نکنید این زیبایی را بپوشانید. اگر برای بهتر شدن به دنبال روش های حرفه ای هستید و علاقه ای به عمل جراحی ندارید بهترین کار استفاده از میکاپ اصولی است.

1.جادوی پرایمر

قبل از هرچیز باید تمامی لوازم آرایشی کهنه و قدیمی خود را دور بریزید چون پوست شما حساسیت بیشتری دارد و همچنین استفاده از لوازم آرایشی فاسد مانند ریمل یا خط چشم ممکن است باعث ایجاد ناراحتی یا بیماری شود. اولین چیزی که باید بخرید یک پرایمر باکیفیت است. پرایمر وظیفه یکدست کردن پوست شما را دارد. این محصول آرایشی می-تواند لک و کک و مک های ریز و منافذ باز پوست را تا حدی بپوشاند و همپنین پرایمر یک محصول مراقبتی هم به حساب می آید. در واقع پرایمر باعث می شود از ورود مواد آرایشی به منافذ پوست جلوگیری شود و با این روش جلوی ورود آلودگی ها به پوست را می گیرد. برای آرایش دور چشم از پرایمر چشم استفاده کنید. این پرایمر می تواند چین و چروک دور چشم را تا حدی کاهش دهد و پوست را برای زدن کانسیلر آماده کند.

2.کانسیلر 

رنگ بندی کانسیلر

قدم دوم استفاده از کانسیلر است. مناسب‌ترین کانسیلرها برای افراد مسن کانسیلرهای ویتامینه است. وجود مواد سفت کننده و ضدپیری در این کانسیلرها باعث می شود تا علاوه بر اینکه یک میکاپ زیبا روی صورتتان داشته باشید به بهبود بافت پوستتان هم کمک شود. کانسیلر خوب و ویتامینه برای دور چشم و مناسب پوست افراد مسن با برند های معتبری چون هدی بیوتی، رولوشن، تارت، کالیستا و شون در بازار موجود است. اگر پوست اطراف چشم شما دچار افتادگی شده این کانسیلرها با خاصیت ضد پیری و جوان کنندگی می توانند مشکلات به وجود آمده در اطراف چشمتان را بهبود ببخشند.

3.کرم پودر براق

یکی از نکات مهم آرایشی که باید برای افراد مسن در نظر داشته باشید استفاده از کرم پودر براق است. در واقع میکاپ شاین و براق سن شما را پایین تر خواهد آورد و جذابیت پوست شما را بیشتر نشان خواهد داد. در انتخاب کرم پودر حتما به جنس پوست خود توجه کنید.

4.کانتور 

کسانی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی پوست در قسمت هایی مانند زیر چشم و گونه شده‌اند حتماً باید از کانتور استفاده کنند. در واقع کانتور می‌تواند صورت شما را با گونه هایی برجسته و فکی استخوانی تر نمایان کند استفاده از کانتور میکاپ شما را حرفه ای تر خواهد کرد.

5.رژ گونه کرمی

تا چند سال گذشته تنها مدل رژگونه‌ای که در بازار موجود بود رژگونه‌های پودری بودند اما اکنون می‌توانید روژگونه‌هایی به حالت جامد یا کرمی برای خود تهیه کنید. روژ‌گونه‌های کرمی بیشترین نزدیکی را به بافت پوست افراد مسن دارد در واقع این روژگونه‌ها با حالت چربی که دارد باعث می‌شود تا چین و چروک ها کمتر به نظر برسند و صورت حالت جوان و شادابی به خود بگیرد.

6.پنکیک 

پودر فیکس

بهترین برندهای پنکیک (پنکک) آرایشی می‌تواند برای کسانی که پوست چربی دارند مانند یک فیکساتور آرایشی عمل کنند. پنکیک‌هایی مانند فلورمار، ام وان، مک، سوپرمکس، نایرو و کالیستا از بهترین برندهایی هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. رنگ پنیک خود را مشابه کرم پودر انتخاب کنید و از آن در قسمت‌های محدودی استفاده کنید. از پنکیک روی خط لبخند و یا خط‌های اخم استفاده نکنید. بر روی پوست افراد مسن که خطوط عمیقی دارد لوازم آرایشی پودری مانند پنکیک این خطوط را واضح‌تر خواهد کرد. همچنین اگر به دنبال یک راهنمای خوب برای انتخاب رنگ پنکیک هستید، به شما خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

7.هایلایتر کرمی 

هایلایترها هم مانند کانتور وظیفه ایجاد سایه در صورت را دارند و قسمت‌هایی که باید جلوه بیشتری داشته باشند را درخشان می‌کنند. هایلایترها در انواع استیکی و کرمی وجود دارند و هایلایترهای کرمی که حالت چربی دارند مناسب افراد مسن می‌باشند. این هایلایترها جدا از اینکه وظیفه درخشان کردن قسمت های خاصی از پوست را دارند با حالت چربی که به پوست می‌دهند سن شما را کمتر نشان خواهند داد. از هایلایتر روی قسمت بالای استخوان گونه، نوک بینی و قسمت‌هایی از پیشانی استفاده کنید.

8.خط چشم

کسانی که پلک افتاده‌ای دارند باید برای کشیدن خط‌چشم ابتدا مقداری پلک خود را با دست کشیده و یک خط‌چشم نامرتب بکشند. منظور از نامرتب بودن خط‌چشم این است که نیازی نیست خط‌چشم خیلی دقیق باشد. به این دلیل که وقتی دست خود را بردارید پلک‌تان به حالت قبل باز خواهد گشت و خط‌چشمی که کشیده بودید دیده نخواهد شد. این خط‌چشم را با دست یا یک براش مخصوص چشم محو کنید تا یک حالت سایه مانند از خط چشم پشت پلک تان به وجود بیاید. سپس دستتان را بردارید و حالتی که خط‌چشم روی پلکتان ایجاد می‌کند را مشاهده کنید و اکنون دوبار یک خط‌چشم در جهت مناسب بکشید و انتهای خط چشم را کمی دقیق‌تر بکشید تا یک خط‌چشم زیبا پشت پلک‌تان داشته باشید.
نویسنده:سارا اقبالی

8 نکته و تکنیک برتر آرایش چشم برای خانم های مسن

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
مطالب پیشنهادی
    نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
    وبگردی