تولد
لوازم آرایشی
خط چشم می تواند چیزهای زیادی به ظاهر اضافه کند، از تاکید بر رنگ چشم گرفته تا تیره تر و بلندتر نشان دادن مژه ها. با این حال، خط چشم یک محصول آرایشی است که برای تسلط بر آن می‌توان کمی تمرین کرد،

نکات کلیدی برای داشتن آرایش چشم ساده با خط چشم

خط چشم می تواند چیزهای زیادی به ظاهر اضافه کند، از تاکید بر رنگ چشم گرفته تا تیره تر و بلندتر نشان دادن مژه ها. با این حال، خط چشم یک محصول آرایشی است که برای تسلط بر آن می‌توان کمی تمرین کرد، بنابراین در اینجا  نکاتی برای شروع کار آورده شده است تا به روشی ساده این کار را انجام دهید.

1.ابروهای خود را مرتب کنید

آرایش چشم خاص با داشتن یک قاب مناسب، جذاب به نظر خواهد رسید. ابروهای شما اهمیت زیادی در آرایش صورت دارند. ابروهای خود را مرتب کنید. ابتدا با یک شانه ابرو آنها را به بالا شانه کنید. پس از شانه کردن ابرو، هاشورهای ظریفی با قلم در قسمت های خالی بکشید. انواع مداد ابرو هاشوری یا ماژیکی هم برای این کار مناسب است. نوک مداد خود را تیز کرده و هاشورهای ریزی بین ابروها بزنید. 

2.مدل های مختلف خط چشم را بشناسید

براش آرایشی

خط چشم ها در چند فرمول مختلف موجود هستند و هر کدام تکنیک خاص خود را در مورد استفاده دارند.

 • مداد چشم از ساده ترین و راحت ترین وسایل برای کشیدن خط چشم است. از مداد چشم می توان برای ایجاد ظاهرهای مختلف استفاده کرد، اما باید اطمینان حاصل کنید که همیشه مداد خود را به خوبی تیز نگه دارید.
 • خط چشم ژله ای گزینه دیگری است، اگرچه ممکن است در ابتدا برای شما سخت باشد که بدانید دقیقا چه مقدار محصول باید استفاده کنید، زیرا خط چشم ژله ای در کاسه ی کوچکی قرار می-گیرد و با برس مخصوصی استفاده می شود. با این حال، آنها به نرمی کرم هستند و به راحتی روی پوست می لغزند.
 • در نهایت، شما خط چشم مایع دارید. افراد مبتدی معمولا خط چشم مایع را کاملا نامرتب می دانند، اما برای ایجاد خطی تیز، مشخص و چشمگیر ایده آل هستند.

3.رنگ های مختلف خط چشم را امتحان کنید

در حالی که مشکی محبوب ترین رنگ خط چشم است، سایه های بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید آنها را آزمایش کنید. هر رنگی تأثیر منحصر به فرد خود را بر روی چشمان شما خواهد داشت، و رنگ های خاصی هستند که می توانند رنگ چشم شما را بسیار جذاب تر و زیباتر نشان دهند.

در اینجا چند دستورالعمل رنگ خط چشم بر اساس رنگ چشم آورده شده است:

 • چشم های آبی: مسی یا طلایی گرم چشمان شما را درخشان می کند و باعث می شود حتی آبی تر و نافذتر به نظر برسند. اگر چیزی تیره تر را ترجیح می دهید، آبی تیره برای شما مناسب خواهد بود.
 • چشم‌های سبز: رنگ‌هایی با تناژ قرمز، مانند برنز، سبز را در چشم‌های شما نمایان می‌کنند، اما ممکن است بخواهید ابتدا چشم‌هایتان را با ریمل یا خط چشم مشکی بپوشانید. این کار باعث می شود جلوه رنگ سبز در چشمان شما بیشتر شود.
 • چشم های قهوه ای: سایه های خاکی قهوه ای مانند رنگ کرم، مشکی و قهوه ای تیره با چشم های قهوه ای سازگاری دارند.
 • چشم های فندقی: قهوه ای گرم رنگ چشم شما را پررنگ تر می کند، همچنین درخشش چشمان شما را بیشتر نشان می دهد.

4.از پرایمر استفاده کنید

آیا تا به حال از پرایمر چشم استفاده کرده اید؟ این پرایمر مانند پرایمر معمولی عمل می کند که در این لینک بیشتر با آن آشنا خواهید شد، به این ترتیب که به خط چشم شما پایه خوبی می دهد که بتواند روی آن به خوبی قرار بگیرد باعث ماندگاری بسیار طولانی تری شود. همچنین استفاده از خط چشم را بسیار ساده تر می کند و پرایمر باعث می شود تا خط چشم شما ظاهریی خیره کننده داشته باشند.

5.برای یک آرایش ساده محو کردن را امتحان کنید

اگر خطوط تیره و خشن خط چشم را در اطراف چشمتان دوست ندارید، آنها را محو کنید. این کار خطوطی را که ایجاد می کنید نرم می کند و ظاهر بسیار طبیعی تری برای شما به ارمغان می آورد. بهتر است این کار را هنگام استفاده از خط چشم مدادی انجام دهید، زیرا خط چشم ژلی و خط چشم مایع معمولاً به جای محو شدن ، فقط لکه هایی روی آرایش ایجاد می کنند.

6.برای محو کردن چه چیزی لازم داریم؟

براش مخصوص آرایش

برای محو کردن خطوط دقیق بسیاری از مدادهای چشم دارای یک اسفنج کوچک هستند. از طرف دیگر، می توانید یک برس ترکیبی تخصصی نیز خریداری کنید یا فقط از انگشت خود استفاده کنید. برس سر گربه ای برای ترکیب و محو کردن عالی است.

7.خط چشم گربه ای بکشید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توان به آرایش چشم گربه ای عالی دست یافت؟ در حالی که برخی از افراد با دست و بدون هیچ شابلنی این کار را انجام می دهند اما برای دیگران چندان آسان نیست!
یکی از این موارد این است که یک شی مانند شابلون را در گوشه بیرونی چشم خود نگه دارید و سپس با خط چشم اطراف آن را بکشید. البته، باید مطمئن شوید که جسم انتخابی خود را در زاویه نگه دارید که یک خط چشم مناسب برای چشم شما باشد.
شما همچنین می توانید بدون شابلون و با بعضی اشیا این کار را انجام دهید. کارت ویزیت برای یک خط چشم صاف تر می تواند مناسب باشد. یک تکه نوار چسب که پس از کشیدن خط چشم باید به آرامی آن را جدا کنید. یک قاشق چای خوری برای خط منحنی مناسب به نظر می-رسد. کمی خلاقیت به خرج دهید و یک شابلود بسازید. 
شما می توانید با گذاشتن چند نقطه به دنبال هم مسیر رسم خط چشم را علامت بزنید. این شامل قرار دادن نقاط کوچک در امتداد شکل خطی است که می خواهید بکشید. قرار دادن نقطه ها در مقایسه با کشیدن یک خط صاف آسان تر است. 

با کمی تمرین بیشتر می توانید یک آرایش چشم ساده و زیبا داشته باشید. رنگ متناسب با چشم و پوست خود را پیدا کنید. اگر صورت روشنی دارید رنگ های درخشان و با تناژ گرم برای شما مناسب است و برای صورت های تیره رنگ های قوی مانند بنفش جذاب هستند.
نویسنده:سارااقبالی

7 نکته برای داشتن آرایش چشم ساده با خط چشم

51
این مطلب مفید بود ؟10
مطالب پیشنهادی
  نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
  وبگردی