لیفت ابرو
با پا گذاشتن به سن کم کم چین و چروک های صورت پیدا می شود و همه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند این چین و چروک ها را کمتر کنند.

تاثیر پلک و پیشانی بر زیبایی صورت

با پا گذاشتن به سن کم کم چین و چروک های صورت پیدا می شود و همه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند این چین و چروک ها را کمتر کنند. 

نحوه انجام جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می تواند مربوط به پلک بالا یا پایین و یا هر دو پلک باشد. این جراحی به از بین بردن یا حذف پوست و چربی اضافی و یا برطرف کردن شل شدگی لیگامان ها یا ساختمان های نگه دارنده پلک کمک می کند. این جراحی ممکن است برای قسمت پلک فوقانی به صورت لوکال و با بیهوشی سبک انجام گیرد. دلیل این امر طول مدت کوتاه عمل است، همچنین با بیهوشی سبک ما شاهد فاز ریکاوری کوتاه تر در حد چند ساعت بعد از عمل هستیم. 

برش و بخیه های جراحی پلک 

خط برش جراحی پلک بالا به صورتی است که در چین پلک بالا است و زمانی که چشم های بیمار باز است، خط برشی دیده نمی شود. بخیه های پلک بالا را می توان بعد از 5 تا 7 روز کشید به گونه ای که بعد از عمل رد جراحی باقی نمی ماند. 

برای جراحی پلک تحتانی خط برش بستگی به شرایط بیمار دارد. در صورتی که مشکل حاد باشد و بیمار سن بالایی داشته باشد، احتمال دارد که خط برشی در ناحیه مژه ها و دقیقاً در زیر آن ایجاد شود. ولی در بیماران جوان تر معمولاً خط برشی به کار نمی بریم  و دسترسی برای این جراحی معمولاً از داخل پلک تحتانی است که در نتیجه فرد هیچ آثاری بر روی پوست مشاهده نمی کند 

مهم ترین اقدام قبل و بعد از عمل

مهم ترین اقدام قبل از عمل پرهیز از داروهایی است که خون را رقیق می کنند. از جمله این داروها می توان به آسپیرین، پلاویکس، برخی ویتامین ها مانند ویتامین سی و ای، امگا3، داروهای هربال و گیاهی اشاره کرد که باید از یک هفته قبل از عمل قطع شوند. پرهیز از این داروها تا مدت زمان مشخصی بعد از عمل هم توصیه می شود

آیا بعد از عمل جراحی پلک، چشم بسته می شود؟

فرد چندین ساعت بعد از عمل می تواند راه برود و  به هیچ عنوان چشم بسته نخواهد ماند.در حقیقت از پانسمان بر روی چشم ها استفاده نمی شود. در 48 ساعت بعد از عمل توصیه می شود که از کمپرس یخ استفاده شود تا کبودی و ورم زودتر از بین برود. 

لیفت اندوسکوپیک ابرو

تشخیص نوع افتادگی پلک یکی از مهم ترین مراحل عمل جراحی پلک 

نکته مهم در این جراحی این است که تمایز بین افتادگی ابرو، افتادگی همزمان پیشانی و ابرو و مشکل اسکین اکسس یا مشکل پاتولوژی ابرو به درستی تشخیص داده شود. جراح پلاستیک می تواند علت افتادگی پلک را به طور دقیق تشخیص دهد تا درمان به درستی انجام گیرد. 
اینکه پاتولوژی در خود پلک است یا ناشی از افتادگی ابرو و پیشانی است باید تشخیص داده شود و سراغ پاتولوژی اصلی برویم و عمل جراحی به درستی برای شخص انجام گیرد. برای مثال در صورتی که فرد افتادگی ابرو دارد و به همین دلیل پوست پشت پلک اضافه است، برداشتن پوست پلک با یک فاصله کم بین چشم و ابرو باعث ایجاد یک چهره خسته و عبوس برای فرد می شود. بنابراین بعد از تشخیص، باید بین روش های مختلف لیفت پیشانی  و لیفت ابرو روش درستی را انتخاب کرد. 

انواع روش های جراحی لیفت پیشانی کدام اند و کدام روش از همه بهتر است؟

روش های مختلفی از نسل قدیم تا به امروز در دسترس هستند. روش کلاسیک یا (Gold Standard  ) که خط برش خیلی بزرگ و سرتاسری در بالای سر و ناحیه خط رویش موها ایجاد می شود باعث ایجاد اسکار و ریزش موی بدی در ناحیه می شود.به دلیل معایب این روش به مرور روش های جایگزینی مانند اندوسکوپی به کار رفته و جای خود را باز کرده اند. روش لیفت کلاسیک به خصوص در مردانی که طاسی مردانه دارند و خط رویش موها بسیار بالا تر از ناحیه طبیعی است به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. 

همچنین برای خانم هایی که ریزش مو برای آن ها ناخوشایند است، از لیفت اندوسکوپیک برای لیفت پیشانی کمک گرفته می شود. به این صورت که دو برش در ناحیه شقیقه و دو برش در ناحیه پیشانی ایجاد می شود. همه برش ها داخل موها و به صورت خیلی ظریف داده می شود. سپس زیر دید مستقیم اندوسکوپیک تمام اتصالات و لیگامان ها و عضلات نامطلوب با حفظ عروق و اعصاب در پیشانی و ناحیه شقیقه آزاد می شوند. برای ثبات یا fixation در نواحی بالاتر از روش های مختلفی استفاده می شود. از جمله این روش ها می توان به پیچ، اندوتاین و روش های دیگر اشاره کرد. 

روش اندوتاین برای لیفت پیشانی 

روش اندوتاین یک روش انتخابی است که این وسیله در داخل استخوان از یک طرف فیکس می شود و از ناحیه دیگر به صورت چنگک، قسمت افتاده را بالا می کشد. بعد از چند ماه به دنبال جذب اندوتاین به صورت خود به خودی به دلیل ایجاد چسبندگی ایجاد شده، ماندگاری به مدت هفت سال برای لیفت پیشانی ایجاد می شود. 
مزیت آن شامل طول برش کمتر، اسکار کمتر و ریزش موی کمتر است. طول مدت عمل یک ساعت پیش بینی می شود. در حالت کلی تر جراحی لیفت انجام می شود که این جراحی هم به حالت های مینی لیفت و لیفت صورت کامل انجام می شود.

لیفت اندوسکوپی پیشانی و ابرو، جدید ترین روش های جوانسازی صورت

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی