مدل ابرو

قدیما چه مدل ابرویی مد بود ؟

کد مطلب : 78479زمان مطالعه : 4 دقیقه
مدل ابروها تاثیر زیادی در جذابیت ظاهری خانم ها دارد این تاثیر را می توانید با تغییر مدل های مختلف ابرو در دهه های متفاوت ببینید.

مدل ابروهای متفاوت مد شده در طول تاریخ

مدل های ابرو در طول تاریخ به شدت تغییر پیدا کرده است. معمولاً در زمان های خیلی دور مدل های ابرو نشان دهنده فرهنگ یک ناحیه خاص بودند هر چقدر که به دوره خودمان نزدیک تر می شویم ، یعنی از شروع سال های 1920، ستاره های سینما عاملی برای مد شدن مدل ابرو در بین خانم ها می شدند . در این قسمت از دنیای مد نمناک، تاریخچه کوتاهی را از مدل های ابرو به شما معرفی خواهیم کرد.

ابروهای تاریخی

مدل ابروهای مصر باستان

هم خانم ها و هم آقایان در این دوره میکاپ های مختص خودشان را داشتند و ابروهایشان هم مربوط به فرهنگشان می شد. ابرو های کاملاً برجسته و ضخیم در بین مصری ها رایج بود . خدایان مصری عامل ایجاد این نوع ابرو بودند. یعنی ابروهای کاملاً ضخیم و تیره که توجه دیگران را به چشم های افراد جذب کند. مصری ها از رنگ کربن سیاه و ماده اکسید سیاه برای تیره کردن ابروهای خود و برجسته کردن آن استفاده می کردند.

مدل ابرو های رم و یونان باستان

در این دوره فرهنگ های روم و یونان باستان بیش از حد به پاکی ، زنانگی و طبیعی بودن آن ها اهمیت می دادند. ابرو های دست نخورده جزء مدل های ابرو و بسیار زیبا محسوب می شد. خانم هایی که به ابروهایشان دست نزده بودند، نماد کامل زیبایی و هوش محسوب می شدند. خانم هایی هم که ابروهای تمیز داشته و زیر ابرو نداشتند، معمولاً مقداری زیر ابرو با مداد برای خودشان ایجاد می کردند. خانم های متاهل همان مدل ابروهای طبیعی را برای خودشان حفظ می کردند. گاهی اوقات دختران مجرد حتی از رنگ های مشکی برای تیره کردن ابروی خود استفاده می کردند.

مدل ابرو های رم

مدل ابروهای قرون وسطی

در این دوره ابرو های طبیعی و نسبتاً ضخیم از فرهنگ های قبلی به جا مانده بودند. در دوره قرون وسطا پیشانی یک نقطه مرکزی در صورت خانم ها محسوب می شد و زیبایی آن ها را تعیین می کرد . برای این که خانم ها روی پیشانی خود بیشتر تاکید داشته باشند، ابرو ها معمولاً باید کمتر مورد توجه قرار می گرفتند و در نتیجه خانم ها در قرون وسطا بیش از حد ابروهای خود را نازک می کردند تا پیشانی آن ها بیشتر مشخص باشد. در دوره الیزابت بسیاری از خانم ها ابرو های خود را به رنگ بلوند متمایل قرمز مانند ملکه الیزابت می کردند که به بلوند توت فرنگی معروف بود.

مدل ابروهای 1920

ابرو های نازک از دوران قبل مد بود. این ابرو ها یک خط صاف بودند و ممکن بود فراتر از گوشه خارجی چشم بروند. استایل ابرو ها در این دهه از ستاره فیلم بدون صدای کلارا مود شده بود . در این دهه کم کم محصولات آرایشی ابرو در دسترس قرار گرفت.

مدل ابروهای 1930

موهای نازک و تیره ابرو به جا مانده از 1920 وارد 1930 شد. فقط قوس ابرو ها افزایش پیدا کرد.

مدل ابروهای 1930

مدل ابروهای 1940

ابرو ها در این دوره برجستگی بیشتری داشتند. کمی ضخیم تر از دوره قبل شدند و از حالت نازکی بیش از حد در آمدند و قوس آن ها کاملاً مشخص و واضح بود.

مدل ابروهای 1950

خانم ها در دهه 1950 به میکاپ رو می آوردند. آن ها معمولاً به ابرو های ضخیم و با شکل معصومانه علاقه داشتند که شبیه به ستاره های معروف سینمایی شوند ، مثل الیزابت تریلر یا مارلین مونرو.

مدل ابروهای 1960

ابرو های کمانی و نازک از قرون وسطا دوباره به این دهه برگشتند. خانم ها به شدت ابرو های خود را نازک می کردند و اطراف آن را شیو می کردند و سپس با مداد ها خط نازک را پررنگ می کردند تا کمی ظاهر طبیعی تری پیدا کند . بازیگرانی مثل سوفیا لورن نشان دهنده مدل ابروها در این دهه بودند . او ابرو های خود را شیو می کرد و به جای آن از یک مداد نازک برای ظاهر ابرو های جدید خود استفاده می کرد.

سوفیا لورن

مدل ابروهای 1970

در این دوره ابرو های طبیعی و دست نخورده دوباره رواج پیدا کرد . لاورین هوتون و علی مک گرو جزء سلبریتی هایی بودند که این ابرو های دست نخورده و طبیعی را به نمایش می گذاشتند .

مدل ابروهای 1980

ابرو های پر پشت طبیعی و دست نخورده از 1970 تا 1980 هم ادامه پیدا کرد که کمی این پرپشتی بیشتر بود و حالت آن طبیعی تر از دهه قبل بود.

مدل ابروهای 1990

در این دوره کم کم افراد یاد گرفتند که ابروهای پرپشت خود را تمیز کنند و با استفاده از موچین و قیچی به آن حالت دهند و به اصطلاح امروزی ، ابرو های خود را بردارند و دست نخورده نگه ندارند.

تمیز کردن ابرو

مدل ابروهای 2000

ابرو های کمانی و کاملاً بولد در این دهه بیش از همیشه روی مد بود و ابرو های ضخیم دوباره جزء ابروهای ایده آل محسوب می شدند.

مدل ابروهای 2010

ابرو های امروزی بیشتر حاصل میکاپ خانم ها هستند. در واقع آن ها ابروهای خود را تمیز می کردند و با میکاپ، آن را به شکل مورد نظر در می آورند که بتوانند ظاهر طبیعی خود را نیز حفظ کنند. این روزها برای ظاهر عالی ابرو ها از مداد، ژل ابرو و وکس ابرو استفاده می کنند و همچنین از اقداماتی مثل بند انداختن، میکروبلیدینگ یا رنگ کردن ابرو هم برای یک ظاهر زیبا تر استفاده می کنند. مدل ابرو ها مدام در حال تغییر است.

آرایش ابرو

مدل ابروهای 2020

با گسترش تب مد در فضای مجازی و تغییر سلیقه های خانم ها مدتی است که ابروهای پهن و پر و البته شانه شده رو به بالا محبوب تر شده و اغلب سعی می کنند با روش های مختلف از کاشت و پیوند ابروی طبیعی تا فیبروز و .. ابروهای دلخواه خود را داشته باشند.

مدل ابرو در طول تاریخ ؛ از قدیم تا امروز

3.928
این مطلب مفید بود ؟226
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی