تولد
جوانسازی پوست
امروزه عمل های زیبایی همچون زاویه سازی صورت ( مادلینگ چهره ) ، بین آقایان و خانم ها بسیار محبوب و پرطرفدار است. زاویه سازی صورت علاوه بر فرم دهی به صورت و چانه، باعث جوانسازی و زیبایی پوست نیز می شود.

مادلینگ صورت با روش های کم هزینه

زاویه سازی صورت یا مادلینگ، از راه های اصلاح مدل صورت است که  تغییرات مطلوبی در چهره ایجاد می کند. در حال حاضر روش های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود دارد که تزریق ژل و بوتاکس از کم عارضه ترین راه های پیشنهادی هستند. با زاویه سازی صورت، جوانسازی پوست، اصلاح زاویه بینی، رفع غبغب و حالت دادن به چانه انجام می شود و فرم صورت به مدل V تغییر می کند و زاویه و خطوط فک، گونه و چانه بطور متناسب برجسته می شوند.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

استفاده از فیلر یکی از بهترین روش ها برای زاویه سازی صورت است. در این روش فرد می تواند در حداقل زمان، چهره خود را با یک روش کم تهاجم، تغییر دهد. با توجه به کیفیت مواد مصرفی، بین 6 تا 24 ماه می توانید از تاثیرات این روش بهره ببرید. ژل اسید هیالورونیک است یک ژل سازگار با بدن است که برای این روش توصیه می شود این ژل بافت نرم و بی رنگی دارد و قابل تزریق به عمق های مختلفی از پوست است. تجربه و مهارت پزشک معالج و کیفیت فیلر استفاده شده، تضمین این روش زیبایی برای زاویه دار کردن صورت است. زاویه سازی صورت با فیلر برای افرادی که صورت های کوچک و گردی دارند، نتیجه چشمگیری دارد.

مهم ترین نکات بعد از تزریق ژل 

از مهم ترین نکات قابل توجه بعد از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بلافاصله پس از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • به مدت 5 روز از مصرف دخانیات و سیگار و الکل اجتناب کنید.
 • بلافاصله پس از تزریق ژل می توانید اکثر فعالیتهای روزانه را از سر بگیرید. فقط باید مراقب باشید منطقه درمان شده را مالش ندهید.
 • از مصرف داروهایی همچون آسپیرین که باعث خونریزی و کبودی در ناحیه تزریق شده می شود، خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید اجتناب کرده و روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • ماندگاری تزریق ژل به سبک زندگی، شیمی بدن و میزان سرعت پیری فردبستگی دارد. اما برای حفظ پوستی جوان، اکثر افراد دو تا سه بار در سال به تزریق ژل جدید نیاز دارند.
 • نواحی تزریق ژل را تا 24 ساعت تحریک نکنید.
 • از ورزش و فعالیت های سنگین تا 24 ساعت خودداری کنید.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از کم عارضه ترین روش های زیبایی ست که در زاویه سازی صورت نیز از آن استفاده می شود. تاثیرات این روش زیبایی معمولا تا 6 ماه  قابل مشاهده است. از هفته دوم بعد از تزریق بوتاکس می توانید این تاثیرات را در چهره تان ببینید. این روش گاهی با تزریق ژل ترکیب می شود و می تواند نتیجه بهتری به همراه داشته باشد. اگر می خواهید صورت کشیده تری داشته باشید، حتما از این روش کمک بگیرید. معمولا در زاویه سازی صورت از بوتاکس برای کاهش اندازه عضلات بزرگ فک استفاده می شود. با تزریق بوتاکس در عضلات فک، ساختار بزرگ چانه بطور موقت کوچک می شود و خط فک ظریفی خواهید داشت.

مهم ترین نکات بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس برای زاویه سازی صورت باید به این نکات توجه کنید:
 • تا 3 ساعت پس از درمان نواحی تزریق بوتاکس را دستکاری نکنید.
 • از حرکت یا ماساژ قابل توجه در منطقه تحت درمان خودداری کنید. مگر اینکه پزشک توصیه کند. همچنین آرایش بعد از بوتاکس ممنوع است.
 • علاوه بر ماساژ ناحیه تحت درمان، باید حداقل شش ساعت بعد از درمان از لمس محل خودداری کنید. پس از گذشت مدت زمان، می توانید ناحیه آسیب دیده را با آب و صابون بشویید.
 • حداقل 10 روز بعد از تزریق بوتاکس، درمان های صورت مانند لیزر یا میکرودرم ابریژن را انجام ندهید.
 • تا 4 ساعت پس از درمان بوتاکس خود را دراز نکشید. حتما می پرسید چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید؟ این امر مانع از ردیابی بوتاکس به مدار چشم شما و ایجاد افتادگی پلک می شود.
 • به مدت 6 ساعت پس از درمان از فعالیتهایی از جمله بلند کردن وسایل سنگین یا ورزش شدید انجام ندهید. این امر باعث می شود بوتاکس در منطقه تزریق شده جای نگیرد.
 • تا زمانی که قرمزی و تورم از بین نرود، از قرار گرفتن در آفتاب یا لامپ های گرما خودداری کنید.

راه های افزایش ماندگاری ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس و ژل یک راه حل فوق العاده برای به تعویق انداختن روند پیری و رفع چین و چروک ها و زاویه سازی صورت است که جوان سازی و حجم دهی پوست را به نحو چشمگیری افزایش می دهد. اما راه های افزایش ماندگاری ژل و بوتاکس و جلوگیری از تخریب و جذب سریع آن به عوامل مختلفی مثل نوع پوست، متابولیسم بدن، مهارت پزشک، نوع و کیفیت ژل مصرفی، رعایت فواصل تزریق و مراقبت های پس از آن بستگی دارد. در بهترین شرایط دوام و ماندگاری آن بین 6 ماه تا دو سال است که اگر شرایط درمان به خوبی رعایت شود، می توان به صورت بهینه، از فواید این نوع درمان بهره مند شد و نتایج آن را برای مدت طولانی تری حفظ کرد.  با استفاده از مواد اصل و با کیفیت و کمک گرفتن از پزشکان مجرب، بخش زیادی از عوامل بیرونی تاثیرگذار در افزایش ماندگاری ژل و بوتاکس را تامین کنید.
تزریق ژل

زاویه سازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی