ماسک صورت
برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را با استفاده از کانسیلر و ماسک صورت داشته باشید، باید اصولی را پیش از استفاده از آنها رعایت نمایید. رعایت این نکات، باعث خواهد شد تا اثرگذاری کانسیلر و ماسک بیشتر شده و پوستی زیباتر داشته باشد.

نکات مهمی که قبل از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت باید بدانیم

کانسیلرها از بهترین محصولات آرایشی برای داشتن پوستی زیبا و یکدست هستند و برای این که یک آرایش حرفه ای و جذاب داشته باشید، استفاده از این محصولات را عالی خواهید یافت. همین طور ماسک های زیبایی پوست، کمک می کنند تا بتوانید تمام مشکلات پوستی خود را در روتین های مراقبتی رفع کرده و چهره ای جوان و درخشان داشته باشید. برای آن که بتوانید بهترین اثرگذاری کانسیلر و ماسک صورت را روی پوست خود احساس کنید و تصویری که از صورت خود در آینه می بینید در بهترین حالت باشد، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

حتما پیش از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت ، صورت خود را بشویید

دقت داشته باشید که پیش از به کار بردن ماسک صورت یا کانسیلر، حتما پوست خود را به خوبی شستشو داده و هر گونه کرم آرایشی یا کرم دارای چربی را از روی پوست خود پاک کنید. همین طور لازم است که حتما آلودگی های روزمره را از روی پوست خود به خوبی پاک کرده و منافذ پوستی تان باز باشند. به این شکل با استفاده از ماسک صورت روی پوست، می توانید از بهترین مزایای آن استفاده کنید.

توصیه می کنیم که برای تجربه بهترین نتیجه، از شوینده های پوستی مناسب و ملایم چون پن های شستشو استفاده کنید که باعث نرمی پوست شده و خشکی ایجاد نکنند. بدیهی است که پوست خشک، آسیب پذیر بوده و ممکن است پس از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت، دچار آسیب های بیشتری شوند

موهای زائد پوست را برطرف کنید

برای آن که کانسیلر به خوبی روی پوست شما نشسته و پوشش دهی بهتری داشته باشد، لازم است که پیشتر موهای زائد پوست صورت را برطرف کرده باشید. همین طور تار موها، هر چه قدر هم که نازک باشند، باعث خواهد شد تا ماسک صورت نیز اثرگذاری کمتری روی پوست داشته و وجود تار موها، از تماس نزدیک تر مواد ماسک به پوست، جلوگیری کند. این در حالی است که اگر بتوانید پیش از شروع به آرایش یا استفاده از ماسک های زیبایی، از یک روش مطمئن برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید، بهترین نتیجه را خواهید داشت.

پیش از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت، منافذ پوست خود را پاکسازی کنید

برای این که استفاده از کانسیلر و ماسک صورت به بهترین شکل روی پوست شما جواب بدهد، بهتر است که از قبل منافذ پوست خود را به درستی پاکسازی کرده باشید. پاکسازی منافذ پوستی کمک می کند تا ماسک های صورت اثرگذاری بهتری داشته و پس از استفاده از ماسک صورت، پوستی درخشان و بی نقص داشته باشید.
برای پاکسازی پوست، می توانید از محصولات حرفه ای کمک گرفته یا به سادگی از یک بخور اکالیپتوس استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پاکسازی پوست نه تنها قبل از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت، بلکه در دیگر مواقع نیز برای زیبایی پوست، بسیار تاثیرگذار است.

برای آن که یک فرایند پاکسازی پوست ساده در خانه داشته باشید، کافی است که در یک کاسه بزرگ، آب جوش ریخته و چند قطره اکالیپتوس به آن بیفزایید. پس از آن صورت خود را با فاصله منطقی از کاسه نگه داشته و یک حوله روی سر خود بیندازید. اجازه دهید بخار آب به پوست شما به خوبی نفوذ کرده و در ضمن مراقبت باشید که پوست شما دچار سوختگی ناشی از داغی بخار آب نشود. پس از آن که پوست به خوبی تعریق کرد، به کمک یک حوله نرم و بدون پرز، تمام سطح آن را ماساژ دهید تا منافذ پوستی پاکسازی شده و باز شوند.
به همین ترتیب می توانید از کرم ها و تونیک های پاکسازی منافذ پوست کمک گرفته و به راحتی منافذ صورت خود را باز کرده و از شر چربی ها و آلودگی های آن ها خلاص شوید.

از کرم آبرسان معمولی و فاقد چربی اضافی استفاده کنید

پیش از استفاده کانسیلر روی پوست خود به عنوان یک محصول آرایشی، از یک کرم آبرسان بدون هیچ گونه چربی اضافی استفاده کرده و کمی صبر کنید تا کرم به خوبی جذب پوست شما شود. در صورتی که آبرسانی کرم قوی بوده و پوست شما هنوز کرم را روی خود نشان می دهد، بهتر است یک دستمال کاغذی نرم را روی پوست خود گذاشته و بگذارید تا جذب دستمال شود. به این شکل کانسیلر بهتر روی پوست قرار گرفته و ماندگاری و دوام بالاتری نیز خواهد داشت.

کانسیلر

البته پیش از استفاده کردن از ماسک های زیبایی و بهداشتی پوست، ضرورتی به استفاده از کرم آبرسان نبوده و بهتر است که صورت شما عاری از هر گونه کرم و محصول بهداشتی یا آرایشی باشد.

سخن پایانی

در بالا توضیحاتی در خصوص بایدها و نبایدها قبل از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت ارائه کردیم. شما چه موارد دیگری را به این روتین های مراقبتی می افزایید و چه تجربه ای در این خصوص دارید؟ نظرات و تجربیات خود را در وب سایت تخصصی فروش لوازم آرایش مو تن رو با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نکات مهم قبل از استفاده از کانسیلر و ماسک صورت

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی