فهیمه مومنی
فهیمه مومنی بازیگر نقش صبا در سریال افرا به کارگردانی بهرنگ توفیقی است که در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی او می پردازیم.

آشنایی با کارنامه هنری فهیمه مومنی بازیگر سریال افرا

سریال افرا ساخته بهرنگ توفیقی یکی از مجموعه های جذاب و پرمخاطب تلویزیون در شبکه یک سیما است که قسمت اول آن از 5 شهریور به روی آنتن رفت.

بهرنگ توفیقی سریال افرا را با حضور بازیگران سرشناس مقابل دوربین برده و علاوه بر این چهره های مشهور، بازیگران با استعداد و با تجربه کمتر نیز در این مجموعه نقش آفرینی می کنند.

فهیمه مومنی بازیگر نقش صبا و همسر وحید قلی پور با بازی پژمان بازغی، یکی از هنرمندان جوان سریال افرا است که بازی او مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

فهیمه مومنی

آشنایی با بیوگرافی مختصری از فهمیه مومنی

فهیمه مومنی سال 1365 در شهر خمام متولد شد.

این هنرمند فارغ التحصیل رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه پیام نور انزلی در سال 1389 بوده و در سال 1383 با مهرزاد فکری ازدواج کرده است.

فهیمه مومنی و همسرش

فهیمه مومنی و همسرش در چند کار مشترک با یکدیگر همکاری کرده اند. اجرای تئاتر خیابانی در سال 1392 و بازی در سریال «نیمه پنهان ماه» و سریال «بازگشت» از جمله کارهای مشترک این زوج هنرمند می باشد

مهرزاد (محمد) فکری متولد 1359 در خمام است و فعالیت خود را با تئاتر های آموزشگاه نزد آقای محمدپور آغاز کرد. این بازیگر با تله فیلم«روزگار عاشقی» در سال 1381 برای اولین بار جلوی دوربین رفت.

ورود فهیمه مومنی به دنیای هنر

فهیمه مومنی در سن 14 سالگی با نمایش «راحیل» به کارگردانی زینب شعبانی فعالیت هنری خود را در تئاتر آغاز کرد و در سال 1381 با شرکت در کلاسهای بازیگری رضا حقی به طور جدی وارد عرصه هنر شد.

این بازیگر جوان کشورمان از سال 1381 تا 1387 به مدت 6 سال از فضای هنری دور شده و در سال 88 با نمایش «روز دروغ» به کارگردانی علی حلوی فعالیت هنری خود را دوباره آغاز کرد.

فهیمه مومنی به عنوان نخستین زن در استان گیلان در شهریور 1393 وارد عرصه استندآپ شده و سپس با تله فیلم «زندگی در اعماق فنجان قهوه» به کارگردانی کامبیز کاشفی برای اولین بار مقابل دوربین قرار گرفته و وارد قاب تصویر شد.

فهیمه مومنی

فهیمه مومنی در سریال ستایش2

در سریال چای و زندگی به کارگردانی علی حلوی، خانم مومنی با ساقی زینتی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون همبازی بود و این آشنایی موجب معرفی او به سعید سلطانی کارگردان سریال ستایش در سال 1392 شد.

او در قسمت پنجم سریال ستایش، نقش خواهر امیرمحمد زند را ایفا می کرد که از دختر ستایش خواستگاری کرده بود.

فهیمه مومنی

فهیمه مومنی در سکانسی از سریال ستایش

فهیمه مومنی در سریال «پرستاران» و «بازگشت» نیز نقش های کوتاهی را بر عهده داشت. این بانوی هنرمند در فیلم زونا به کارگردانی طوفان نهان قدرتی با پیام احمدی نیا همبازی بود.

فهیمه مومنی و پیام احمدی نیا

فهیمه مومنی و پیام احمدی نیا در فیلم زونا

فهیمه مومنی در سال 1397 برای نقش آفرینی در سریال وارش به کارگردانی احمد کاوری انتخاب شد و شخصیت زینت خواهر تراب با بازی بهنام تشکر را ایفا کرد.

فهیمه مومنی در سریال وارش

فهیمه مومنی و بازیگران سریال وارش

فهیمه مومنی تجربه بازی در سریال «ترور خاموش» به کارگردانی احمد معظمی در سال 1398 را نیز در کارنامه هنری خود دارد. او در این سریال نقش دختر سعید راد را بر عهده داشت.

فهیمه مومنی و سعید راد

فهیمه مومنی و سعیید راد بازیگران سریال ترور خاموش

سریالهای «محکومین» ، «روایتگر هابیل»، فیلم «تابستان با امید»، «پلاک تهران» و «تابوت ساز» از دیگر کارهای فهیمه مومنی در عرصه بازیگری است که در کنار بازیگران مطرحی نقش آفرینی کرده است.

فهیمه مومنی

فهیمه مومنی در فیلم کوتاه تابوت ساز

فهیمه مومنی در سریال افرا

افرا جدیدترین مجموعه تلویزیونی به کارگردانی بهرنگ توفیقی است که ساخت آن از سال 1399 آغاز شد.

فهیمه مومنی یکی از بازیگران اصلی سریال افرا است که نقش مقابل پژمان بازغی را ایفا می کند. او در این سریال عروس فریبا متخصص است.

او در این سریال با مهدی سلطانی، مریم وحید، روزبه حصاری، پیام دهکردی، علیرضا آرا، اسماعیل محرابی و بازیگران دیگر همبازی است.

فهیمه مومنی

فهیمه مومنی در نمایی از سریال افرا

در ادامه عکسهایی از فهیمه مومنی را مشاهده می کنید.

فهیمه مومنی و لیلی رشیدی

علیرضا کمالی، فهیمه مومنی، مهدی قربانی و لیلی رشیدی بازیگران فیلم تابستان با امید

گریم فهیمه مومنی

گریم فهیمه مومنی در سریال وارش

فهیمه مومنی

فهیمه مومنی در نمایی از فیلم پلاک تهران

بازیگر نقش همسر پژمان بازغی در سریال افرا کیست؟

436
این مطلب مفید بود ؟297
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
برچسب : سریال افرا
وبگردی