عاشق شدن دخترها

دخترها و زنان چگونه عاشق میشوند ؟

کد مطلب : 42422تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
وقتی دخترها عاشق می شود در مغز آن ها تغییراتی ایجاد می شود که موجب پدید آمدن این حس می شود آیا تا به حال به این فکر کرده اید که از نظر روانشناسی و شیمی چه اتفاقاتی در مغز رخ می دهد که سبب عاشق شدن می شود؟

عاشق شدن دخترها چگونه است؟

عاشق شدن فرآیندی متفاوت و متمایز است که علم پشت آن از خود عاشق شدن جالب توجه تر است. علوم اعصاب، بیوشیمی و روانشناسیمی تواند به دانستن اینکه چه اتفاقی می افتد که عاشق می شویم کمک کننده باشد . در این بخش از نمناک تحقیقی بسیار جذاب و جالب درباره اینکه دخترها چگونه عاشق می شوند ارائه می کنیم امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.

عاشق شدن دخترها

دخترا چگونه عاشق میشوند؟

عاشق شدن در خانم ها و دخترها چگونه است؟

نقش شیمی در عشق

اگر فکر می کنید نقش شیمی فقط در مواد شیمیایی است کاملا در اشتباهید . شیمی مغز می تواند در بیان احساسات فرد و عاشق شدن نقش پر رنگی داشته باشد . هنگامی زنان و مردان هر نوع لذت، ازجمله عشق، را تجربه می کنند، از مغز آنان دوپامین ترشح می شود که موجب افزایش میزان تستوسترون می گردد. تستسترون موجب افزایش میل جنسی می شود.

زن ها وقتی عاشق می شوند بدنشان نورپینفرین و فنیل اتیلامین تولید می کند که سبب بالا رفتن تمرکز حس شادی و رضایت در فرد می شود و باعث می گردد که دختران تنها بر روی مردی که عاشقش هستند تمرکز کنند و بقیه را نبینند.

هنگامی که زنان وارد رابطه جنسی می شوند بدن آن ها عشق بازی و رابطه جنسی اکسی توسین ترشح می کند . اکسی توسین حین ارگاسم در بدن آقایان تولید نمی شود، به همین دلیل مردها با کسی رابطه جنسی برقرار کرده اند عاشق او نمی شوند.اُکسی توسین موجب پدید آمدن حس وابستگی در زمان عاشقی می شود به همین دلیل گاهی اوقات احساس می کنیم به آن فرد معتاد شده ایم.

به طور کلی برای عاشق شدن دوپامین، تستوسترون، اُکسی توسین، نورپینفرین و فنیل اتیلامین موجب لذت جنسی و وابستگی احساسی می شوند.

نقش شیمی در عشق

شیمی در عاشق شدن دختر ها چه نقشی دارد؟

نشانه عاشق شدن دخترها

عشق فقط شیمی نیست و برای اینکه زنی را عاشق خودتان کنید به چیزدیگری فراتر از شیمی نیاز دارید.

روانشناسی بر شیمی برتری می یابد

زن ها به یک ترکیب شیمیایی به طریق یکسان واکنش نمی دهند پس نمی توانیم برای عاشق کردن دخترها فقط از شیمی کمک بگیریم. بااینکه علوم شیمی می تواند در برخی اعمال دخیل باشدو موادشیمیایی خاصی برای عشق ترشح کند.

هر چقدر هم که شیمی یک زن به او بگوید که باید عاشق شما شود ولی غلبه بر شخصیت او که از طریق سبک وابستگی اش نمایش داده می شود، ممکن است دشوار باشد. اینجاست که روانشناسی بر شیمی برتری می یابد.

سبک وابستگی فقط نوعی واکنش به هر کسی است که نسبت به او احساس علاقه می کنیم.وابستگی به طور کلی چهار سبک دارد که یکی از آنها غلط و یکی دیگر درست و، دو مورد می توانند مشکل ساز باشند . وقتی با سبک های مختلف وابستگی آشنا شوید تا ارتباطاتتان معنای بهتری پیدا کند.

روانشناسی عاشق شدن دختر

عاشق شدن دخترها از نظر روانشناسی

سبک های مختلف وابستگی

ایمن

اگر نوع وابستگی دختری که به شما علاقه دارد ایمن باشد هیچوقت صبح تا شب دم آپارتمان شما منتظر نمی نشیند تا چند دقیقه ای شما را ببیند و هیچگاه برای جلب توجه شما از روش های غلط استفاده نمی کند و با اینکه کسی به شما تکیه کند یا کسی بر او تکیه کند مشکلی ندارد.

مضطرب

دخترانی که سبک وابستگی مضطربانه دارند دارای اعتمادبه نفس پایین هستند و روز به روز از شما تقاضای محبت بیشتری می کنند و از ابتدای آشنایی طوری رفتار می کنند که فردی بسیار جدی و خاص هستید و روز به روز بر روی شما حساس تر خواهند شو و به تنهایی احساس ایمنی نمی کنند.

سبک های وابستگی

اعتماد به نفس پایین دخترانی که سبک وابستگی مضطرب دارند

بی اعتنا

این دختران تنهایی را به برقراری ارتباط ترجیح می دهند و وقتی احساس وابستگی دارند عقب می کشند و به داخل لاکشان فرو می روند. هر کاری از دستش برمی آید برای سرکوب احساساتشان انجام می دهندو دلشان نمی خواهد حسی به شما پیدا کنند. پس وقت خودتان را صرف عشق ورزیدن به آن ها نکنید.

ترسان

این افراد از رابطه و وابستگی ترس و واهمه دارند و خود را لایق محبت و علاقه شما نمی دانند و درباره اینکه چرا شما عاشقشان شده اید سوال می پرسند . ممکن است این رفتار آنها از کودکیشان نشات گرفته باشد . شما قادر به اصلاح آنها نیستید وآن ها باید خود را دریابند تا تا قدرت احساسی لازم را برای شروع رابطه پیدا کنند.

دو سبک وابستگی مضطرب و بی اعتنا می توانند عناصر سبک وابستگی ایمن فرد باشند ولی آنها بیشتر از دختران سبک ایمن خودشان را به شما نزدیک می کنند یا برای استقلال فردی خود بیشتر از حد معمول ارزش قائل هستند. سبک وابستگی ترسان بسیار مسموم است .

علائم عاشق شدن دخترا

سبک وابستگی ترسان مشکل ساز است

علم چه راهکاری برای شما دارد؟

دانستن درمورد شیمی و سبک های وابستگی باعث عاشق شدن فردی به شما نمی شود به پیدا کردن زنی که مناسب شما ست کمک می کند و شما را قادر می سازد تا پیوندی معنادار و سالم و رضایت بخش پیدا کنید.

شیمی به شما می گوید که روند رابطه را تسریع بخشید یا در صورت لزوم ترمز کنید و روانشناسی و درک سبک های وابستگی خانم ها سبب می شود نیازهای او را برایش برآورده کنید یا تصمیم بگیرید که چه نوع دختری را برای خودتان انتخاب کنید.

 

دخترها و زنان چگونه عاشق میشوند ؟

3.644
این مطلب مفید بود ؟3212
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : عشق
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی