فرامرز صدیقی

فرامرز صدیقی بازیگری که سالها به فراموشی سپرده شده است

تاریخ انتشار : 9 آذر 1400کد مطلب : 84918زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرامرز صدیقی بازیگر مشهور سالهای دور سینما و تلویزیون الان کجاست و سوابق حرفه ای او چه بود؟ با عکسها، فیلم ها و افتخارات او بیشتر آشنا شوید.

وضعیت تامل برانگیز فرامرز صدیقی بازیگر سالهای دور 

بسیاری از بازیگران ایران که در سینما و تلویزیون فعالیت بسیاری داشته و در دوران اوج خود یکی از ستاره های بازیگری بودند با گذشت زمان کم کم دایره پیشنهادات آنها کم شده و به دست فراموشی سپرده شدند. 

فرامرز صدیقی بازیگر سینما و تلویزیون که سالها خبری از این چهره در عرصه هنری نبود یکی از این هنرمندانی است که پرویز پرستویی با انتشار تصویری جدید از او در سن 72 سالگی، باعث تجدید خطره و تامل بسیاری از هنرمندان و مخاطبان در شبکه های اجتماعی شد.

پرویز پرستویی با انتشار تصویری تامل برانگیز از فرامر صدیقی در اینستاگرام خود نوست:

عزیزان هنرمند ، خانواده محترم سینما ، مردم سینما دوست، این عکس کیست؟

شک ندارم خیلی هایتان اورا نمی شناسید! این عزیز هنرمند ،یکی از فارغ التحصیلان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است! یکی از بازیگران خوب تئاتر است!  یکی از بازیگران خوب تلویزیون است! یکی از بازیگران خوب سینماست!

ایشان کارگردان فیلم سینمایی (طعمه) است! ایشان با کارگردان های خوب سینما کار کرده است؟ با آقای خسرو هریتاش(برهنه تاظهر با سرعت) علی حاتمی (دلشد گان) مسعود کیمیایی (دندان مار) و...

او کسی نیست جز هنرمند با سواد و خوش اخلاق و خوش تیپ، آقای فرامرز صدیقی. بنده کوچکترین حداقل در این چند ساله اخیر دوبار پست گذاشتم که از فرامرز صدیقی چه خبر ؟

در فیلم قاتل اهلی آقای کیمیایی ،به دنبالش رفتند،حتی حاضر نشد درب خانه را بروی عوامل تولید باز کند! حالا خوب او را تماشا کنید ،خوب خوب خوب! اینه سینمای ما تا هستی، هستی وقتی نیستی، انگار که اصلا وجود نداشتی!

فرامرز صدیقی

فرامرز صدیقی کیست؟

فرامرز صدیقی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون متولد 13 در سقز کردستان 28 و فارغ التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای تهران است که با بازی در تئاتر «رستم و سهراب» در سال 1347 وارد عرصه بازیگری شد و در فیلم و سریال های بسیاری نقش آفرینی کرد.

فرامرز صدیقی در دوران بازیگری خود در فیلم هایی همچون پسر آدم دختر حوا، عشق کافی نیست، اسکادران عشق، آخرین پرواز، دادستان، مارال و سریالهایی همچون پائیز بلند، فریاد بی صدا، ایستگاه، دایره تردید، کلانتر، سرنوشت، گمگشته، داستان یک شهر و روزی عقابی و ... نقش آفرینی کرده است.

فرامرز صدیقی

فرامرز صدیقی در فیلم مارال / عکس از اکبر اصفهانی

فیلم سینمایی «دندان مار» و «تیغ و ابریشم» از کارهای شاخص فرامرز صدیقی در کارنامه هنری اش است.

فرامرز صدیقی

فرامرز صدیقی در فیلم دندان مار

این هنرمند پیشکسوت برای بازی در فیلم دندان مار در سال 1368 کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد اما در سال 1370 با نقش آفرینی در فیلم دادستان، سیمرغ بلورین را دریافت کرد.

فیلم اسکادران عشق

پرند زاهدی و فرامرز صدیقی در اسکادران عشق

فرامرز صدیقی در سالهای قبل از انقلاب به تدریس بازیگری می پرداخت و از مشهورترین شاگردان او می توان خانم مهرانه مهین ترابی را نام برد.

فرامرز صدیقی و علی اوسیوند

بازی فرامرز صدیقی و علی اوسیوند در سریال دایره تردید

بازیگر سالهای دور سینما و تلویزیون در بخش های نویسندگی و کارگردانی نیز فعالیت کرده و فیلم سینمایی «طعمه» را با حضور فرامرز قریبیان ، جمشید هاشم پور ، هادی اسلامی و رضا رویگری در سال 1371 مقابل دوربین برد.

فیلم طعمه

فیلم سینمایی خاک و آتش به کارگردانی مهدی صباغ زاده، آخرین حضور فرامرز صدیقی در قاب سینما می باشد و بعد از آن در هیچ پروژه ای نقش آفرینی نکرده است.

فرامرز صدیقی

گریم فرامرز صدیقی در فیلم خاک و آتش

فرامرز صدیقی بازیگری که سالها به فراموشی سپرده شده است

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی