فرهاد آئیش
بازیگر مرد ایرانی مدتی پس از آشنایی با دختر مورد علاقه اش، متوجه این شد که بیش از این فرصت صبر کردن ندارد و باید هرچه زودتر درخواست خود را مطرح کند.

خواستگاری فرهاد آییش از همسرش ساعت 5 صبح

ازدواج و خواستگاری بازیگران و هنرمندان از جمله حاشیه‌هایی است که همواره مورد توجه بسیاری از طرفدارانشان قرار می گیرد. فرهاد آییش بازیگر سینما و تلویزیون و همسرش مائده طهماسبی جزو چهره هایی هستند که برخلاف برخی از هنرمندان زندگی مشترک پایداری دارند و با گذشت تقریبا سی سال از عمر زندگی مشترکشان هنوز هم در مصاحبه هایشان از یکدیگر با عشق یاد می کنند. در این بخش از چهره ها در نمناک ماجرای بامزه خواستگاری فرهاد آئیش از همسر بازیگرش در خارج از کشور را بیان می کنیم.

مائده طهماسبی

فرهاد آئیش و همسرش/ عکس از غلامرضا خلیفه

ماجرای بامزه خواستگاری فرهاد آئیش از همسرش در خارج از کشور

فرهاد آییش بازیگری که با بازی در سریال «قطار ابدی»،«بانکی ها» و «باجناغ ها» به اوج شهرت رسید، در برنامه دورهمی با مهران مدیری مجری این برنامه به گپ و گفت نشست و در پاسخ سؤال همیشگی مدیری(عاشق شدی؟) گفت:

عشق و عاشقی من به مائده خیلی عجیب و غریب بود، چون من ایشون رو دیدمش توی آلمان یه تئاتر ما انجام دادیم و ما رفتیم من یه نمایش نامه ای می نوشتم که اون رو گم کردم و فکر می کردم تو خونه ایشون جا گذاشتم و هیچ حسی هم نبود، من وقتی ایشون رو دیدم احساس کردم که یه آدم خاصیه و قابل احترامه.

که حالا بعد از بیست و چند سال فهمیدم که قابل احترام ترین انسانی هست که من تو زندگیم دیدم و باهاش دوست بودم و بعد از دو سال من در عرض سه روز مثلا خواب ایشون رو دیدم، یاد ایشون افتادم و تو خیابون یه نفر رو دیدم و گفتم مثل اینکه اون خانمه است.

گفتم حتما یه نشانه ایه یا یه چیزیه که خدا بهم میگه این آدمه رو تو از پهلوش رد شدی و نفهمیدی که جفتته و واقعا هم جفتمه.

انشاالله که منم جفت ایشون باشم و همون اندازه که ایشون برای من خوبه من هم برای ایشون خوب باشم.

بهش زنگ زدم آلمان و بهش گفتم من عاشق شما شدم و می خوام باهاتون ازدواج کنم، مرده بود از خنده اونجا و 5 صبح زنگ زدم و بیدارش کردم، یه دو ماهی طول کشید که باور کنه قضیه جدیه.

دورهمی

فرهاد آئیش در دورهمی

فرهاد آئیش درباره ازدواجشان و خواستگاری بی موقعش در گفتگو با محمد سلوکی مجری برنامه خوشا شیراز گفت:

من نمی دونستم؛ مائده آلمان بود و من آمریکا، بعد ساعت 7 یا 8 شب بود، زنگ زدم خواستگاری کردم، ایشون مثل اینکه صبح بود و هنوز خواب بود. در واقع اونجا 5 صبح بود.

مختصر بیوگرافی فرهاد آئیش، همسر مائده طهماسبی

سید محمد فرهاد حشمتی عقدایی با نام هنری فرهاد آئیش بازیگر، تهیه‌کننده، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر متولد 27 شهریور 1331 در شمیران است. این بازیگر سال هایی از عمر خود را در شهر های سانفرانسیسکو، بوستون، واشینگتنو برلین زندگی کرد و پس از 27 سال در سال 1376 به ایران بازگشت.

فرهاد آئیش در آثاری چون خائن کشی، خوب بد جلف، 50 کیلو آلبالو، هیس دخترها فریاد نمی زنند، برف بی صدا می بارد، مسافزان شهر، دیوار به دیوار، کلاه پهلوی، پژمان، شمس العماره و...بازی کرده است.

فرهاد آئیش

فرهاد آئیش و همسرش/ عکس از عرفان بیانیان

مختصر بیوگرافی مائده طهماسبی، همسر فرهاد آئیش

مائده طهماسبی بازیگر، کارگردان تئاتر، تهیه‌کننده و مترجم متولد 19 تیر 1336 در بابل است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشتهٔ خبرنگاری با گرایش تئاتر و علوم سیاسی است که در سال 1377 به همراه همسرش، فرهاد آئیش، به ایران بازگشت و فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

مائده طهماسبی عمهٔ بازیگر سینما و تلویزیون مهسا طهماسبی است که در آثاری چون علفزار، آذر، آنها، برف بی صدا می بارد، از سرنوشت، زخم کاری، می خواهم زنده بمانم، پرده نشین، شب های مافیا، مسافران شهر و... ایفای نقش نموده است. مائده طهماسبی و فرهاد آئیش فرزندی ندارند.

بازیگر معروف ایرانی که ساعت 5 صبح خواستگاری کرد!!

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی