تزریق چربی خط خنده
تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک و خط خنده از روش های جدید و مناسب است که از طریق برداشت چربی از بدن وتزریق آن به جای چین و چروک انجام می شود.

تزریق چربی به خط لبخند یا همان خنده 

خط لبخند یا خنده به چین و چروک های وابسته به لب و بینی گفته می شود. این خصوصیت با افزایش سن بزرگتر و عمیق تر می شود که معمولا از دو سمت بینی به گوشه های لب می رسد و گونه را از لب بالا جدا می سازند. علت ایجاد خطوط به حالت چهره در طول زمان مانند خندیدن و کاهش کلاژن پوست به دلیل افزایش سن بستگی دارد. یکی از روش های رفع این خطوط چروک در اطراف لب، تزریق چربی می باشد که در این بخش از نمناک، اطلاعات کاملی در مورد آن ارائه خواهیم کرد. 

اصلاح طرح لبخند با تزریق چربی در خط خنده 

تزریق چربی در خط خنده روشی مناسب برای درمان خطوط لبخند است. البته اگر خطوط لبخند در اثر پوست اضافه و انقباض ماهیچه ای ایجاد نشده باشد می توان از این روش استفاده کرد در غیر این صورت، برای حذف پوست اضافی، نیاز به یک جراحی کشیدن پوست صورت است. 
برای مشاهده نتایج بهتر، برخی از بیماران به بیش از یک بار تزریق نیاز دارند اما بیش از 80% بیماران با یک جلسه تزریق چربی، به نتیجه مطلوب دست می یابند. این نتایج تا سال ها ماندگاری دارد و به مرور زمان بهتر می شود. روش تزریق چربی کمی گران است اما یک درمان دائمی برای رفع چین و چروک پوست می باشد. البته با افزایش سن به تزریق بیشتر چربی نیاز است.
زریق چربی  

چربی مورد نیاز برای تزریق از کدام قسمت برداشته می شود؟ 

برای استفاده از روش تزریق چربی، معمولا از ناحیه شکم و گردن، چربی برداشته می شود. با برش های کوچک به اندازه ½ اینچ روی گردن، از غبغب و پشت لاله گوش توسط لیپوساکشن گردنی، چربی بیرون کشیده می شود.
 برای استفاده از چربی شکم نیز برشی کوچک به اندازه ½ اینچ در ناحیه شکم ایجاد می شود که از طریق آن لوله مکش (کانول ) وارد شکم شده و چربی بدون به جا گذاشتن اثر قابل توجه، بر می دارد. این برش ها به سرعت خوب می شوند. 
چربی های برداشته شده به همراه لیفت صورت برای خطوط خنده و لب مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های جوانسازی پوست، اغلب از تزریق چربی برای رفع چروک های سطحی و خطوط نازک اطراف دهان استفاده می شود. در این روش ها، لایه بیرونی پوست با استفاده از درم ابریشن، مواد شیمیایی یا لیزر حذف می شود و در نتیجه پوست جدید با ظاهری صاف و جوانتر به همراه چین و چروک کمتر ایجاد می شود. از طریق این روش خط لبخند ،خطوط صورت و خطوط اطراف دهان از بین می روند. 

فواید تزریق چربی 

در پاسخ به سوال برخی از شما کاربران در این مورد از بخش سلامت نمناک باید بگوییم که چربی گرفته شده از بدن خود شخص برخلاف پرکننده های پوستی جایگزین «مشابه با مشابه» می شود. به همین دلیل احتمال واکنش های آلرژی زا به مواد خارجی کاهش پیدا می کند. 
نتایج تزریق چربی به صورت ماندگار ، ایمن و طبیعی است. 
انتقال و تزریق چربی یک روش غیرتهاجمی برای دستیابی به جوان سازی صورت می باشد.
خط لبخند چیست

اهمیت انجام تزریق چربی در اتاق عمل 

در میان مواد مورد استفاده برای پر کردن خطوط یا فیلر، چربی گزینه بسیار مناسبی است که روشی بی خطر و بدون عوارض مهم می باشد. تنها مسئله ای که ممکن است به ندرت ایجاد شود عدم تقرن و نیاز به ترمیم می باشد که عارضه مهم و غیر قابل اصلاح نمی باشد. برای تزریق چربی، از بدن خود فرد چربی گرفته شده و به طور صحیح باید شستشو داده شود تا نتیجه مورد نظر حاصل گردد. 
به طور کلی اگر فرآیند آماده سازی چربی به طور صحیح انجام نگیرد، سلول های چربی از بین می روند، به همین دلیل پس از تزریق نیز تفاوتی ایجاد نمی شود. معمولا افرادی که به طور سرپایی و در مطب، این تزریق را انجام می دهند با این مشکل مواجه می شوند. بنابراین تزریق چربی باید در اتاق عمل و با امکانات بی حسی کامل انجام شود تا از بیمار بتوان چربی لازم را گرفته و توسط دستگاهای مجهز، پس از آماده سازی چربی ها، آن ها را به پوست تزریق نمود. 
قبل از انجام انتقال چربی با پزشک خود درباره مزایا و معایب ذکر شده مشورت کنید.

چه کسانی برای تزریق چربی ، کاندیدای مناسبی هستند ؟ 

هدف از انتقال و پیوند چربی، اضافه کردن و پرکردن قسمت هایی است که حجم کم و یا ناقصی دارند که شامل دست ها، صورت، سینه، کفل و یا تو رفتگی ها است. البته شخص باید دارای محل های اهدا کننده باشد که بتوان از آنها چربی برداشت کرد. برای برداشت چربی نباید فرد مشکلاتی مانند استعمال دخانیات و بیماری داشته باشد.

تزریق چربی به صورت: 

اگر صورت شما دارای فرورفتگی هایی مانند خطوط خنده، خطوط لبخند و پنجه کلاغ باشد می توان از شکم ، ران و یا قسمت های دیگر چربی برداشت کرده و به صورت تزریق نمود. با استفاده از این روش زخم های جوش و قسمت های فرورفته لب، صورت و گونه ها را نیز می توان پر کرد. جراح پلاستیک می تواند با استفاده از تزریق چربی، خطوط بینی و دهان را به حداقل برساند، چروک های پیشانی، و پوست را اصلاح کند. با استفاده از تصاویر و یا فیلم های گرفته شده از وضعیت قبل و بعد بیماران می توانید برای انتخاب این روش تصمیم بگیرید.
تزریق چربی صورت

عوارض تزریق چربی 

برای اضافه سازی برخی از قسمت های بدن مانند سینه یا کفل ممکن است به چند جلسه تزریق نیاز باشد. 
در مقایسه با سایر روش های پرکننده ی پوستی که از قبل بسته بندی شده اند، آماده سازی بافت چربی قبل از انتقال آن به زمان زیادی نیاز دارد.
انتقال و تزریق چربی ماندگاری طولانی تری نسبت به پرکننده های پوستی دارد. اما برای انجام این روش هزینه بیشتری باید پرداخت کرد.

تزریق ژل یا چربی ؛ کدام روش ضرر کمتری دارد ؟ 

در روش تزریق چربی، چون از بدن خود فرد چربی برداشت می شود ، بدن واکنش خاصی به آن نشان نمی دهد زیرا آن را یک ماده بیگانه نمی داند. 
برای استفاده از روش چربی، ابتدا یک جراحی سطحی برای استخراج چربی انجام می شود، سپس به نواحی مورد نظر چربی تزریق می گردد، بنابراین هزینه بیشتری مورد نیاز است اما ضرر کمتری برای بدن دارد. 
ژل یک ماده خارجی در بدن است که ممکن است موجب آلرژی در برخی از افراد شود. به همین دلیل باید با دقت بسیاری، تزریق ژل را انجام داد.
افراد با توجه به شرایط و ویژگی های خاص بدنی و نتایج مورد انتظار خود یکی از این دو روش را انتخاب کنند . مثلا کسانی که نمی خواهند هیچ اثری از تزریق بر روی پوست نماند و نتایج قابل پیش بینی داشته باشند می توانند از ژل یا فیلر استفاده نمایند. همچنین افرادی که تمایل دارند تا چربی های انباشته شده در یک قسمت را کم کرده و ریسک کمتری را تحمل کنند،می توانند از روش تزریق چربی استفاده نمایند.

پاسخ همه سوالات شما در مورد تزریق چربی به خط خنده

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی